عمل بینی ترمیمی در مقایسه با عمل بینی اولیه

آیا عمل بینی ترمیمی در مقایسه با عمل بینی اولیه دردناک تر است؟

عمل بینی ثانویه و اولیه هر دو از نظر سطح درد ، در یک ردیف مشابه قرار دارند ، ولی با توجه به اینکه بینی یک بار دستخوش تغییر قرار گرفته است ، چارچوب آن اندکی حساس تر است. در جراحی ثانویه بینی ، الگوی وسیعی از عمل جراحی ، از ایجاد تغییرات جزئی در نوک بینی گرفته تا درمان یک ناحیه کوچک ، برای قرار دادن استخوان ها و غضروف بینی در موقعیت مناسب و خلق شکل و چارچوب مطلوب گسترده شده است. به عبارت دیگر ، می توان گفت که با توجه به متفاوت بودن نوع عملیات اجرایی بر روی بینی در عمل بینی ترمیمی ، می توان گفت که تجربه درد در عمل بینی ثانویه اندکی متفاوت تر است.

جراح بینی اصفهان | جراح پلاستیک اصفهان چه زمانی به جراحی ترمیمی صورت نیاز پیدا می شود ؟


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی و آموزنده دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


مواردی که در خصوص جراحی ترمیمی بینی گوشتی باید دانست :

در نظر داشته باشید که عمل بینی ترمیمی در مقایسه با رینوپلاستی اولیه خود یک پروسه دشوارتری است. از طرفی عمل کردن دماغ های گوشتی با توجه به مشخصه هایی که دارد ، جراحی چالشی خواهد بود. حال اگر این دو روند ترکیب شوند ، یعنی قرار باشد جراحی ترمیمی بینی گوشتی به انجام رسد ، چه مواردی باید در نظر گرفته شوند تا بهترین نتیجه ممکن رقم بخورد.

مشکل اصلی بینی های گوشتی ، ضخامت بالای پوست است که جراحی بینی ترمیمی را هم تحت تاثیر قرار می دهد. ضخیم بودن پوست ساختار زیرین را کاملا پوشش داده و اجازه نمیدهد کانتور و زوایای بینی به خوبی دیده شوند. از مشکلات دیگر سنگینی است که ضخامت پوست ایجاد می کند و باعث دفورمه شدن نوک بینی می شود. همچنین پوست ضخیم مستعد ورم بیشتری است خصوصاً بعد از عمل ترمیمی.

مورد دیگری که جراح باید در مورد عمل ترمیمی بینی های گوشتی در نظر داشته باشد ، مسئله تشکیل اسکار پس از عمل است. احتمال بروز این عارضه برای دماغ گوشتی در قیاس با بینی استخوانی بیشتر است. همچنین ریسک اسکار برای جراحی بینی ترمیمی هم بالاست. بنابراین جراح باید در زمان ترمیم بینی های گوشتی راهکارهای کاهش خطر تشکیل اسکار را مد نظر قرار دهید.

ضعف ساختاری یکی دیگر از مشکلات دماغ های گوشتی است. با توجه به آن که در عمل بینی اولیه یک بار این ساختار دستخوش تغییرات شده است ، در جراحی ترمیم بینی لازم است اصلاحات با احتیاط خیلی بیشتر بر روی آن اعمال شوند تا منجر به تضعیف بیشتر بافت ها نگردند.

یک اصل دیگری که بیماران باید برای ترمیم دماغ گوشتی خود از آن پیروی کنند ، داشتن انتظارات معقولانه است. با توجه به محدودیت های گفته شده در خصوص جراحی بینی ترمیمی برای دماغ های گوشتی بایستی حتما از راهنمایی های بهترین جراح بینی ترمیمی اصفهان استفاده کنند.

جراح بینی اصفهان |  مزیت های عمل ترمیمی بینی | جراح بینی اصفهان

عوارض عمل بینی ترمیمی

بعد از جراحی بینی ترمیمی ، مثل جراحی اولیه ، تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم ها و گونه ها کاملاً طبیعی بوده . و حتی در صورت اجرای عمل ترمیمی بینی یا ریویژن به دست بهترین جراح بینی ترمیمی ، اجتناب ناپذیر می باشد. این می تواند یک علامت واکنش طبیعی بدن در تلاش برای بهبود محسوب شده . و در یک دوره چند هفته ای فروکش می کند.

استفاده از کمپرس های یخ بر روی گونه ها و پیشانی می تواند به کاهش تورم و کبودی بعد از عمل بینی ثانویه کمک کند. تورم خصوصاً در نوک بینی ، شدید تر بوده و تحت عنوان ادم یا بافت مایع در پوست و بافت زیر جلدی بینی نیز خوانده می شود. هر قدر پوست بینی ضخیم تر باشد ، میزان ماندگاری ادم ، بیشتر خواهد بود. به طور کلی تورم در جراحی بینی ثانویه به روش باز در مقایسه با عمل ترمیمی دماغ به روش بسته ، طولانی تر خواهد بود.

از دیگر خطرات جراحی ترمیمی بینی می توان به خونریزی اشاره نمود که دکتر عمل بینی ترمیمی ، سطح استاندارد آن را بسیار خفیف می داند و معتقد است . که این عارضه جانبی ، در موارد بسیار نادر ، در کمتر از 3% بیماران ، ممکن است به یک عارضه جدی تبدیل شود. بهترین دکتر عمل ترمیمی بینی در جلسه مشاوره قبل از جراحی ترمیمی دماغ ، ناهنجاری های احتمالی خونی بیمار را بررسی کرده . و متناسب با آن ، برای پیشگیری از بروز عارضه جانبی جدی ، بهترین طرح درمان را ترسیم می کند.

آیا عمل ترمیمی بینی گران تر از عمل اولیه است؟

بعید نیست که هزینه عمل بینی ترمیمی در مقایسه با جراحی اولیه بیشتر باشد. علت این است که عمل دماغ ترمیمی به علت پیچیده بودن فرایند اغلب طولانی تر است. یک عمل با روش باز ، معمولاً پنج الی شش ساعت طول می کشد . و نتیجه صرف این زمان طولانی در هزینه جراحی ترمیمی بینی ، منعکس می شود. در صورتی که بینی دچار برخی از مشکلات فانکشنال باشد . شرکت های بیمه بخشی از هزینه درمان را پوشش خواهند داد.

جراح بینی اصفهان | عمل ترمیمی بینی

چگونه تورم بعد از جراحی بینی ترمیمی را کاهش دهیم ؟

اگر قصد انجام عمل بینی ترمیمی را دارید ، حتماً در تجربه عمل بینی اولیه خود ، در بخش مراقبت های بعد از عمل بینی اولیه خود ، توصیه های مربوز که کاهش تورم را دنبال کرده . و با آن آشنایی دارید. دستورالعمل های مربوط به کنترل تورم مشابه می تواند در دوره ریکاوری عمل بینی ترمیمی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه جهت یادآوری فهرستی از عملکردهای مناسب برای کمک به کاهش تورم آمده است.

  1. از مصرف رقیق کننده های خون قبل از جراحی و بعد از آن خودداری کنید.
  2. از کیسه یخ بر روی گونه ها چندین بار در روز استفاده کنید. این کار را تنها در طول چند روز اول بعد از عمل بینی ترمیمی انجام دهید.
  3. قرار دادن سر در موقعیت بالاتر نسبت به بدن می تواند به کاهش تورم کمک کند.
  4. بهتر است در هفته منتهی به عمل بینی ترمیمی ، استعمال سیگار را ترک کنید.
  5. در اجرای دستورالعمل های جراح بینی ترمیمی ، دقت عمل داشته باشید و صبر و حوصله به خرج دهید چون همانطور که می دانید ، طول می کشد تا تورم فروکش کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *