عمل بینی رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی رینوپلاستی

رینوپلاستی در حال حاضر یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های جراحی پلاستیک به شمار می آید. در واقع به جراحی زیبایی بینی که در آن استخوان یا غضروف تغییر یافته و به شکل دلخواه در می آید، رینوپلاستی گفته می شود. از آن جا که بینی از اجزاء مهم چهره بوده و تأثیر شگرفی در زیبایی و جذابیت ظاهر دارد، بسیاری از افراد در رویای عمل رینوپلاستی هستند.

اغلب کسانی که از فرم ظاهری بینی خود رضایت نداشته یا بینی آن ها دچار آسیب دیدگی شده است، اقدام به این عمل می کنند.

همچنین برخی از افراد از بدو تولد با مشکلات تنفسی دست به گریبان بوده یا در هنگام تولد دچار نقص در این ناحیه هستند؛ لذا برای رفع مشکل خود

متقاضی عمل رینوپلاستی هستند.

عمل بینی رینوپلاستی چیست؟ | جراح پلاستیک اصفهان

انواع روش های رینوپلاستی

با توجه به نوع مشکل و شرایط فرد رینوپلاستی به طرق مختلف انجام می شود:

رینوپلاستی به روش بسته

در این روش، با ایجاد چند شکاف درون سوراخ بینی، پوست از روی استخوان و غضروف کنار زده شده و تغییرات اعمال می شود. در بخش خارجی بینی هیچ برشی داده نمی شود. از آن جا که در این روش، دید کافی برای جراح وجود ندارد؛ لذا قادر نیست به همه بخش های بینی دسترسی پیدا کند.

این روش نیازمند دقت زیاد و مهارت بالایی بوده و برای کسانی که به تغییرات جزئی نیاز دارند، کاربرد دارد. زمان بهبودی در این روش، کوتاه بوده و بعد از عمل، جای هیچ گونه زخمی باقی نمی ماند.

رینوپلاستی به روش باز

در این روش، برشی بین دو سوراخ بینی زده شده می شود تا کاملاً از هم جدا شوند. برای کنار زدن پوست از روی استخوان، لازم است شکاف هایی در داخل و خارج سوراخ بینی و پره میانی ایجاد شود.

با استفاده از این شکاف ها، پوست به طور کامل از روی غضروف بینی کنار رفته و دسترسی به ساختار بینی سهل و آسان می شود. جراح با تراش استخوان و شکل دهی به غضروف، بینی را به شکل مورد نظر در می آورد.


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


بیشتر مطالعه کنید:

عمل بینی گوشتی بازگشت دارد؟

نتیجه عمل بینی پس از گذشت هفت ماه

مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.