هدف از انجام عمل ترمیمی بینی

داوطلب ایده آل عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی  | اگر نتیجه به دست آمده از جراحی بینی اولیه صد در صد برای شما رضایت بخش نبوده و اهداف منطقی را در پی اجرای این فرایند به دنبال آن بوده اید ، به دست نیاورده اید ، داوطلب ایده آلی برای جراحی بینی ترمیمی محسوب می شوید. علائم زیر می تواند به شما در تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ثانویه کمک کند.

از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستید. سطح عدم رضایت از نتایج به دست آمده از جراحی بینی اولیه ، یکی از مهم ترین مولفه ها در اقدام به انجام عمل بینی ثانویه محسوب می شود. اگر بینی کوچک تر ، بیشتر برازنده صورت شما بوده است یا اگر قوز روی پل بینی همچنان خودنمایی می کند یا نوک بینی شما هنوز بدشکل است یا ایرادات دیگری در بینی وجود دارد که نگاه شما را به سمت خود جلب می کند ، جراحی ترمیمی گزینه ایده ال شما برای رفع این دغدغه ها خواهد بود.

بعد از جراحی بینی اولیه خود ، آسیب یا ضربه جدی به بینی وارد آمده و نتیجه عمل بینی اولیه را تخریب کرده است. گاهی بدشانسی به بیمار رو کرده و بعد از صرف هزینه و وقت و خلق یک نتیجه زیبا ، یک اتفاق ناخوشایند مثل تصادف یا یک مشاجره فیزیکی ، چنان آسیبی را به بینی وارد می کند که مثل یک قوطی رنگ پاشیده شده بر روی یک تابلوی زیبا ، یک اثر هنری را از بین می برد. جراحی بینی ترمیمی ، می تواند زیبایی از دست رفته را دوباره احیا کند.

جراح بینی اصفهان | نکاتی درباره عمل بینی گوشتی .


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


بهترین زمان عمل ترمیمی بینی

مهم ترین فاکتوری که باید قبل از انجام جراحی بینی ترمیمی مد نظر قرار داده شود این است که آیا بینی بعد از عمل بینی اولیه ، به اندازه کافی برای قرار گرفتن مجدد تحت یک جراحی بینی دیگر ، بهبود پیدا کرده است یا خیر. معمولاً زمان انتظار برای قرار گرفتن تحت جراحی ترمیمی بینی ، 12 امه می باشد. در طول این مدت ، بینی شما خصوصاً در طول ماه های اولیه ، تغییرات قابل ملاحظه ای یافته و در ماه های بعد از آن ، این تغییرات ، کمتر و کمتر می شود.

آنچه در طول سه ماه اول بعد از جراحی بینی اولیه ، یک مشکل عملکردی یا زیبایی به نظر می رسد ، معمولاً به طور خودبخود ، به مرور زمان ، رفع می شود. بنابراین سه ماه وال بعد از جراحی اولیه نمی تواند زمان خوبی برای قضاوت نتیجه جراحی باشد. اگر مشکل ، ماندگار بود می توان برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ثانویه تصمیم گیری نمود. سپردن جراحی به دست یک جراح ماهر و با تجربه با بکارگیری تکنیک های پیشرفته و متناسب با نیازهای بیمار ، می تواند مشکلات موجود در بینی شما را درمان نماید.

هدف از جراحی بینی ترمیمی چیست؟

هدف اصلی از انجام عمل ترمیمی بینی به منظور رفع مشکلات موجود در بینی مانند: انسداد مجاری بینی، شکل دهی نامناسب بینی، افتادگی غضروف و نوک بینی، زیادی روی در کوچک کردن و داشتن ظاهر مصنوعی بینی، باریک شدن بیش از حد بینی و عدم تقارن سوراخ ها و همچنین بروز جای زخم، گوشت اضافی و اسکار در اطراف بینی می باشد.

عوارض جراحی بینی در دراز مدت | جراح بینی اصفهان

اقدامات قبل از عمل ترمیمی بینی

بهترین الگو برای ترسیم بهترین طرح درمان ، از نگاه جراح بینی اصفهان ، اجرای با کیفیت تمام بخش های فرایند ، از مراقبت های قبل از عمل بنی ترمیمی گرفته تا دوره ریکاوری بعد از آن می باشد. کوتاهی بیمار در عمل کردن به توصیه های پزشک ، خط بطلان کشیدن بر فتح قله موفقیت در خلق یک نتیجه شگفت انگیز می باشد.

دکتر علی علوی راد ، با اعتقاد به افزایش بهره وری بیشتر حاصل از یک کار تیمی ، اقدامات قبل از عمل بینی ثانویه را به شرح زیر مورد اشاره قرار می دهد:

 1. 3 تا 4 هفته قبل از عمل ترمیمی بینی کلیه تست های توصیه شده توسط پزشک را انجام داده و نتیجه را نزد او ببرید. پزشک از نتیجه آزمایشات در ترسیم طرح درمان استفاده می کند.
 2. هماهنگی های لازم برای مرخصی گرفتن از محل کار جهت سپری کردن دوره ریکاوری را انجام دهید.
 3. مصرف سیگار و محصولات وابسته به آن را که باعث کاهش کیفیت بهبود زخم و طولانی شدن فرایند بهبود و بر جای ماندن جای زخم می شود را ترک کنید.
 4. 2 هفته قبل از جراحی ترمیمی بینی ، از خوردن و نوشیدن مکمل هایی که خطر خونریزی و کبودی را افزایش می دهد خودداری کنید. بعلاوه ، مصرف ایبوپروفن ، آسپرین ، ویتامین E ، روغن ماهی امگا 3 ، آجیل ، آووکادو و الکل ممنوع می باشد.
 5. کلیه داروهای تجویز شده توسط پزشک برای مصرف در دوره بعد از عمل بینی ترمیمی را تهیه کنید.

سایر اقدامات قبل از عمل ترمیمی بینی

 • 1 هفته قبل از جراحی بینی ترمیمی ، هماهنگی های لازم را با یکی از دوستان یا نزدیکان جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل بعد از جراحی ترمیمی دماغ ، انجام دهید.
 • دو روز قبل از عمل ترمیمی بینی ، مصرف قرص های آرنیکار را آغاز کنید.
 • از شب قبل از جراحی ریویژن بینی ، چیزی نخورید و ننوشید.
 • در روز جراحی ، از انداختن زیور آلات یا آرایش کردن خودداری کنید.
 • بهتر است از جراحی اولیه 6 ماه الی 1 سال گذشته باشد.
 • جراحی با تجربه بالا در تکنیک ثانویه را انتخاب کنید.
 • نگاه واقع گرایانه ای به این نوع جراحی داشته باشید.
 • در انتخاب جراح بینی خود حساس بوده و بهترین را انتخاب کنید.
 • حتما توصیه های پزشک را درباره جراحی ثانویه به خوبی گوش دهید.

بازنگری جراحی بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

سوالات متداول عمل ترمیمی بینی

پروسیجر جراحی بینی ترمیمی چقدر طول می کشد؟
پروسیجر ریویژن بینی ، بسته به دامنه تغییرات مورد نیاز ، گاه در طول یک ساعت قابل اجرار بوده و گاهی تا به دلیل پیچیده بودن اصلاحات مورد نیاز در چارچوب پایه ، به چندین ساعت زمان نیاز دارد. جراح بینی ترمیمی شما در طول جلسه مشاوره در خصوص مدت زمان تخمینی مورد نیاز برای اجرای فرایند و نیز نوع بیهوشی مورد استفاده ، صحبت خواهد کرد.

ریکاوری عمل بینی ثانویه چگونه است؟
ریکاوری در جراحی ترمیمی بینی شبیه به جراحی اولیه می باشد . و به یک دوره استراحت 10 الی 14 روزه نیازمند است. گاهی اوقات بعد از تکمیل فرایند ، بر روی بینی اسپلینت قرار داده می شود . تا روند بهبود با کیفیت بهتری پیش رود. بیشتر بیماران عمل دماغ ترمیمی ، بعد از یک هفته ، می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند.

چه زمان می توان عمل ترمیمی بینی را انجام داد ؟

صبر فاکتور کلیدی در بهبود بینی بعد از عمل اولیه است. به بیشتر بیماران داوطلب عمل جراحی بینی ثانویه که از نتیجه عمل اولیه خود ناراضی بوده و متقاضی رینوپلاستی ترمیمی هستند خواسته می شود . تا صبر و حوصله به خرج دهند تا بینی آنها از فرایند اول ، به بهبود کامل برسد . تا بتوان این عمل ریویژن را بر روی آن اجرا نمود.

چگونه بفهمیم که به جراحی بینی ترمیمی نیاز داریم؟

داوطلبین ایده آل برای عمل دماغ ترمیمی یا ثانویه افرادی هستند . که می خواهند ایرادات و کاستی های بر جای مانده از عمل در شکل ظاهری و عملکرد بینی خود را درمان کنند. بیماران عمل بینی ترمیمی باید انتظارات منطقی از نتیجه عمل جراحی خود داشته باشند.

جراحی بینی ثانویه معمولا به روش بسته انجام می شود و یا باز؟

در مواقعی که میزان مشکلات موجود جراحی اولیه ناچیز باشد . پزشک از روش بسته برای اصلاح آن استفاده می کند. اما در مواقعی که مشکلات بسیار زیاد باشد . و به راحتی قابل تغییر نباشد به روش باز جراحی خواهد شد.

علت دشواری عمل ترمیمی بینی به نسبت دیگر جراحی ها چیست؟
زمانی که بینی برای اولین بار جراحی می شود، حساس و ضعیف خواهد شد. گاهی اوقات نیاز به تقویت غضروف و بافت های استخوانی نیاز داشته . و جراح باید برای پیوند این غضروف ها از مناطق دیگر بدن عمل پیوند را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *