عمل زیبایی بینی در مبتلایان به دیابت

بررسی عمل زیبایی بینی در مبتلایان به دیابت

دیابت یا مرض قند بیماری است که در آن کنترل قند خون در فرد دچار مشکل می شود و میزان قند خون از حد نرمال بالاتر می‌رود. انجام جراحی بینی برای افراد مبتلا به دیابت ممنوع نمی باشد. ولی ممکن است با مشکلات و عوارض همراه باشد. مثلاً زخمها دیرتر جوش بخورد یا اینکه ورم بینی دیرتر بخوابد. یا دچار عفونت شوند یا دچار خونریزی بعد از جراحی بینی شوند و یا مشکلات و عوارض دیگری از این دست پیدا کنند. به هر حال با وجود وجود تمام این مسائل جراحی بینی برای این افراد ممنوع نیست و توصیه می‌شود قبل از جراحی به مدت طولانی قند خون به خوبی کنترل شده باشد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان عمل زیبایی بینی در مبتلایان به دیابت را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعریف دیابت

دیابت یا مرض قند بیماری است که در آن کنترل قند خون در فرد دچار مشکل میشود و میزان قند خون از حد نرمال بالاتر می‌رود. وقتی قند خون از حد نرمال بالاتر باشد، در ترمیم بافت های بدن اختلال ایجاد می شود. به عبارت دیگر اگر این افراد دچار تصادف شوند، بر روی آنها عمل جراحی انجام شود، ترمیم بافت این افراد دچار مشکل خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : آشنایی با عمل آندوسکوپی بینی و سینوس

مشکلات افراد دیابتی برای جراحی بینی

دیابتی ها دیرتر از سایر افراد زخمشان جوش می خورد و استخوان های شان پیوند می خورد. بنابراین برای جراحی بینی افراد دیابتی با مشکلاتی مواجه هستیم.

راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

عمل جراحی زیبایی مبتلایان به دیابت

  • مهمترین نکته در آماده سازی افراد مبتلا به دیابت برای جراحی آن است که برای مدت طولانی، باید قند خون خود را کنترل کنند.
  • کنترل قند خون می تواند با دارو درمانی یا رژیم غذایی انجام شود.
  • به مدت شش ماه قبل از عمل جراحی بینی باید قند خون افراد مبتلا به دیابت کنترل شده باشد. اگر قند خون کنترل شود میزان ترمیم بافت ها بهبود پیدا می کند و پزشک با خیال راحت تری می‌تواند این افراد را تحت عمل جراحی قرار دهد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

سخن پایانی

انجام جراحی بینی برای افراد مبتلا به دیابت ممنوع نمی باشد. ولی ممکن است با مشکلات و عوارضی همراه باشد. مثلاً زخمها دیرتر جوش بخورد یا اینکه ورم بعد از جراحی بینی دیرتر بخوابد. یا دچار عفونت شوند یا دچار خونریزی شوند و یا مشکلات و عوارض دیگری از این دست پیدا کنند. به هر حال با وجود وجود تمام این مسائل جراحی بینی برای این افراد ممنوع نیست و توصیه می‌شود قبل از جراحی به مدت طولانی قند خون به خوبی کنترل شده باشد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

دلایل استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی

بررسی انواع پل بینی

مقایسه جراحی بینی در نژادهاى مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *