درمان انحراف بینی بدون جراحی چه عوارض و خطراتی دارد؟

درمان انحراف بینی بدون جراحی چه عوارض و خطراتی دارد؟

در نوشته ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما گردآوری شده است. به بررسی درمان انحراف بینی بدون جراحی خواهیم پرداخت. با وجود کم خطر بودن رینوپلاستی بدون جراحی نسبت به جراحی بینی تهاجمی، برخی از خطرات وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • واکنش‌های عفونی
  • نامتقارن بودن نتایج
  • حالت تهوع
  • خطرات مرتبط با تزریق سیلیکون مانند حرکت سیلیکون به قسمت دیگری از صورت و تشکیل گرانولوم.
  • قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق در روز یا دو روز بعد از عمل

با این حال، این مشکلات در طول تاریخ بیشتر با تزریق مقادیر بیشتری از سیلیکون توسط انژکتور‌های فاقد صلاحیت به وجود آمده و بسیار نادر است. همچنین اعتقاد بر این است که روش میکرودروپلت خطر ابتلا به این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که بینی تقریباً‌ ایستا (دارای حرکت محدود) است، احتمال انتقال سیلیکون بسیار کمتر است. افراد مبتلا به اختلالات خودایمنی نباید تحت تزریق سیلیکون یا سایر پرکننده‌های دائمی قرار بگیرند و افرادی که نگران واکنش حساسیت هستند باید از پزشکان خود بخواهند قبل از انجام این تکنیک، آزمایش پوستی انجام دهند.

درمان انحراف بینی بدون جراحی چه عوارض و خطراتی دارد؟ | جراح پلاستیک اصفهان

هزینه درمان انحراف بینی بدون جراحی

هزینه این نوع عمل بینی نسبت به سایر روش‌های جراحی بینی بسیار ارزان‌تر است. با این حال باید توجه داشت که در بیشتر موارد، این نتایج به مدت ۶ ماه یا کمتر ادامه دارد. مورد مهمی هم که باید بدان اشاره کرد این است که درمان انحراف بینی بدون جراحی، یک روش زیبایی است بنابراین بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهد. نکته دیگر اینکه نیاز به تکرار آن می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد و به همین دلیل باید پیش از انجام آن، دید درستی نسبت به هزینه داشته باشید. هزینه‌ها بسته به نوع پرکننده‌ای که انتخاب می‌کنید و تعداد جلسات تزریق، متفاوت است. شما باید پس از مشاوره اولیه برای اصلاح انحراف بینی بدون جراحی، هزینه دقیق را از پزشک خود بپرسید تا بدانید که به چه میزان بودجه نیاز دارید و هزینه‌ها را دقیق‌تر برآورد نمایید.

نتیجه درمان انحراف بینی بدون جراحی

بهتر است برای انتخاب این روش جهت درمان و اصلاح انحراف بینی، به دنبال ارزان‌ترین ارائه دهنده‌ اینگونه خدمات نباشید. زیرا ممکن است در این روش خاص تجربه کافی نداشته باشد و خطرات گفته شده را با شدت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. یک جراح پلاستیک باتجربه می‌داند چه کاری باید انجام دهد. تا نتایج مورد نظر شما را به همراه داشته باشد، ضمن اینکه خطرات عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند. دقت در انتخاب پزشک، کلینیک دارای مجوز‌های لازم در این زمینه، اطمینان از پرکننده‌های استاندارد و دارای اصالت، شرط مهم است. که برای درمان انحراف بینی بدون جراحی باید حتماً مدنظر داشت.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

محدودیت های ورزشی بعد از عمل جراحی بینی

روش برداشتن چسب بینی بعد از جراحی

درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *