فصل مناسب جهت جراحی زیبایی بینی

انتخاب فصل بهار و تابستان برای جراحی بینی

همان طور که می دانید عده ای از آلرژی های بهاری رنج می برند و همان طور که می دانید این دسته از افراد قبل از جراحی بینی، جراح خود را از آلرژی خود مطلع سازند تا جراح درمان دارویی را قبل از انجام جراحی برای بیمار شروع کند تا بیمار آلرژی کنترل شده ای داشته باشد و بعد از جراحی برای بیمار مشکل ساز نباشد.

گرمای زیاد یکی دیگر از دغدغه بیماران در فصل تابستان می باشد اگر چه در این فصول رفت و آمد به مطب پزشکی آسان می باشد ولی اگر بیمار برای مدت طولانی در معرض آفتاب قرار گیرد می تواند برای بیمار مشکلاتی از جمله تورم به وجود آید به همین دلیل توصیه می شود که تا حد امکان بیمار پس از جراحی بینی در معرض آفتاب قرار نگیرد.

به طور کلی می توان گفت با وجود تابش آفتاب در تابستان و احتمال عفونت در زمستان فصل مناسب برای جراحی زیبایی بینی ذکر نشده است.

 

انتخاب فصل زمستان و پاییز برای جراحی بینی

دسته دوم افرادی هستند که فصل زمستان را برای جراحی بینی انتخاب کرده اند این دسته از افراد نیز نگران جراحی بینی خود می باشند و از عفونت های ناشی از سرما خودرگی و تاثیر گذاری بر نتایج جراحی نگران می باشند. اگر چه در فصل زمستان عده ای ممکن است احساس خشکی در بینی خود داشته باشند ولی این احساس با تجویز های جراح شما از بین خواهد رفت و مشکلی نخواهید داشت. به طور قطع می توان گفت فصل مناسبی برای جراحی بینی وجود ندارد و همواره بیمار با مراقبت های بعد از عمل و توجه به توصیه های جراح خود می تواند دوران پس از جراحی بینی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

هر کدام از فصول سال براى عمل بینى مزایا و معایب خاص خود را دارند با این حال فصل مناسب برای جراحی بینی ذکر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.