لوراتادین بعد از عمل بینی

یکی از قرص هایی که پس از جراحی بینی از سوی پزشکان به بیمارانی که به تازگی جراحی زیبایی بینی انجام داده اند تجویز می‌شود مصرف لوراتادین بعد از عمل بینی می‌باشد. در این مقاله تصمیم داریم به بررسی مصرف این قرص بپردازیم و تمامی معایب و محاسن مصرف لوراتادین بعد از عمل بینی را برای شما عزیزان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

حساسیت بینی تازه جراحی شده

بینی پس از جراحی بسیار حساس و شکننده می‌باشد و در هفته های اول پس از جراحی لازم است تا از مراقبت های بسیاری برای بینی تازه جراحی شده انجام شود.

حال تصور کنید پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) دچار سرماخوردگی یا حساسیت فصلی شوید و بینی شما دارای آبریزش بینی ، گرفتگی بینی و یا التهاب بینی شود.

این اتفاق برای بینی تازه جراحی شده می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد و به بینی فشار بیاورد. همانطور که گفته شد بینی پس از عمل بینی بسیار حساس می‌باشد و باید با دقت از آن مراقبت کنید.

لوراتادین چیست ؟؟؟

لوراتادین دارویی است که در صورت مواجهه با اتفاقات گفته شده مثل سرماخوردگی و یا حساسیت فصلی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای بینی مصرف می‌شود.

در واقع لوراتادین دارویی ضد حساسیت می‌باشد که در صورتی که بیمار پس از عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) دارای آبریزش بینی ، گرفتگی بینی و یا التهاب بینی شود. می‌تواند با مصرف این دارو حساسیت های به وجود آمده را برطرف سازد.

داروی لوراتادین شبیه به آنتی هیستامین است اما تاثیر گذاری آن بیشتر است و همانند آنتی هیستامین با مصرف آن دچار خواب آلودگی نمی‌شوید.

همچنین لوراتادین به کاهش ورم بینی نیز کمک می‌کند و بسیاری از پزشکان این دارو را برای کاهش ورم بینی پس از عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) به بیماران خود نیز تجویز می‌کنند.

مصرف لوراتادین معمولا روزی یک بار تجویز می‌شود و بیمار پس از چند ساعت تاثیرات آن را آشکارا مشاهده می‌کند.

بهتر است قبل از مصرف این دارو حدود یک ساعت پیش از آن غذا میل کنید و با معده خالی این دارو را مصرف نکنید.

عوارض لوراتادین چیست ؟

این دارو عوارض خواصی نداشته و می توان به راحتی و دور از استرسی مصرف شود.

اما توصیه می‌شود از خرد کردن و مصرف کردن این دارو خودداری شود. و اگر دارای بیماری آسم و یا نارسایی کبدی و کلیوی هستید یا اگر در دوران بارداری به سر می‌برید حتما پیش از مصرف این دارو به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت صلاح دید پزشک خود مصرف این دارو را شروع کنید.

در آخر مصرف این دارور را با توجه به نظر پزشک خود می‌توانید بین ۳ الی ۶ ماه پس از عمل بینی (عمل رینوپلاستی) خود ادامه دهید و حتما با نظر پزشک خود مصرف این دارو را قطع نمایید.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *