لیفت نواحی مختلف بدن

لیفت نواحی مختلف بدن

لیفت بدن از جمله روش های جراحی است که انجام آن زمانی توصیه می شود که فرد کاهش وزن شدید داشته و یا تحت جراحی های کاهش وزن قرار گرفته است. این روش جراحی، پوست شل و افتاده را هدف قرار می دهد و با کشیده شدن و سفت شدن پوست همراه می باشد. لیفت نواحی مختلف بدن را بیشتر بررسی میکنیم.

در این روش جراحی، پوست اضافی و شل شده برداشته و بافت های اطراف تغییر پوزیشن داده می شوند تا در نهایت به تغییر فرم و حفظ شادابی پوست و بدن کمک شود.

لیفت نواحی مختلف بدن

لیفت بازو، ران، لیفت سینه، باسن، و کل پایین تنه اکثرا پیرو عمل های چاقی مفرط صورت می گیرد، در صورتی که فرد کاهش وزن زیاد داشته و با افتادگی شدید پوست مواجه بوده است، جراحی لیفت مناسب خواهد بود. بایستی در نظر داشته باشید که لیفت یا کشش پوست هر ناحیه بدون اسکار قابل انجام نمی باشد.

| دکتر علی علوی رادفوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان |

در لیفت پایین تنه اسکار بصورت کمر بند، در لیفت بازو بصورت طولی در داخل بازوست. لیفت خارج ران به همان روش لیفت پایین تنه است. لیفت داخل ران توسط اسکار عرضی داخل ران است که به دلیل مجاورت با عضو تناسلی احتمال عفونت دارد.

لیفت نواحی مختلف بدن | جراح پلاستیک اصفهان

در افرادی که کاهش وزن زیاد نداشته و فقط به دلیل شلی پوست درخواست عمل لیفت می کنند باید قبل از اقدام جراحی کلیه راه های غیر جراحی لیفت را امتحان کنند اگر ارضاء کننده نبود، در مورد جراحی، نتیجه آن و اسکار عمل فکر کنند و عجولانه تصمیم نگیرند. اسکار یا جای زخم این عمل ها بزرگ بوده و باید زیبایی حاصل از عمل ارزش تحمل این جای زخم را داشته باشد. در کلینیک سیلوئت روش های مؤثر جهت لیفت نواحی مختلف بدن بدون جراحی پیشنهاد می شود.

چه افرادی می توانند از مزایای جراحی لیفت بدن بهره مند شوند؟

جراحی لیفت بدن عمدتا برای آن دسته از افرادی انجام می شود که در چند ناحیه از بدن، پوست شل و افتاده ای دارند. هدف از انجام این روش جراحی، بازگشت به ظاهر طبیعی بعد از، از دست دادن الاستیسیته پوست به دلیل کاهش وزن های شدید و یا بالا رفتن سن می باشد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که جراحی لیفت بدن قادر به برداشت تجمع زیاد چربی ها نیست. وزن بدنی باید به حالت ثابت و نرمالی رسیده باشد. در مواردی که میزان چربی کم است، اما پوست الاستیسیته خوبی ندارد، ترکیبی از لیپوساکشن و جراحی لیفت بدن توصیه می شود.

بهترین گزینه برای انجام این روش جراحی

بیمارانی هستند که از لحاظ بدنی در سلامت کامل به سر می برند، و با رعایت رژیم غذایی و ورزش به وزن بدنی ثابتی رسیده اند. آن چه که اهمیت دارد این است که بیماران باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتایج جراحی داشته باشند.

جراحی لیفت بدن می تواند با دیگر روش های لیفت مانند لیفت سینه و لیفت بازو انجام شود تا نتایج درخشان تری را به همراه داشته باشد. این جراحی ها معمولا سه تا شش ماه بعد از لیفت بدن انجام خواهند شد.
از آن جایی که کاهش وزن می تواند تغییرات بسیاری را در میزان الاستیسیته پوست ایجاد کند، لیفت گردن، لیفت صورت و یا لیفت ابروها نیز انجام می شود.

قبل از جراحی لیفت بدن چه باید کرد؟

در طول جلسات مشاوره، معایناتی توسط پزشک انجام می شود تا مشخص گردد که آیا بیمار گزینه مناسبی برای انجام این روش جراحی می باشد یا خیر. پزشک، وضعیت جسمانی و سلامتی بیمار را مورد بررسی قرار می دهد و به معاینه بدنی می پردازد.

در خصوص نتایج جراحی و عوارض احتمالی نیز با بیمار صحبت خواهد شد.

قبل از جراحی، نیاز است تست های آزمایشگاهی به منظور بررسی وضعیت سلامتی انجام شود.

گاهی نیاز است مصرف برخی داروها، دو تا سه هفته قبل از جراحی قطع شود. داروهایی از قبیل آسپیرین، داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، مکمل های گیاهی.
افرادی که سیگاری هستند، باید استعمال دخانیات را چند هفته قبل از جراحی کنار بگذارند.

در طول جراحی لیفت بدن چه اتفاقی می افتد؟

در ابتدا، نواحی مورد نظر بر روی بدن بیمار علامت گذاری می شود. (زمانی که بیمار در وضعیت ایستاده قرار دارد). داروهایی جهت حفظ راحتی و آرامش در طول جراحی، به بیمار تزریق می شود.

جراحی لیفت بدن عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد شد.

نوع برش هایی که زده می شود، به ناحیه و میزان پوست و چربی اضافی بستگی دارد. تکنیک ایجاد برش در طول جلسات مشاوره تعیین خواهد شد.

بعد از ایجاد برش، پوست و چربی اضافی برداشته و تغییر پوزیشن داده می شود. عضلات زیر شکم نیز تنگ و کشیده خواهند شد. امکان تغییر پوزیشن باسن نیز وجود دارد.
در پایان و بعد از اعمال تغییرات و برداشت میزان کافی پوست و چربی، برش ها بسته می شوند. و پانسمانی بر روی بخیه ها قرار خواهد گرفت. لوله ظریفی به طور موقت زیر پوست گذاشته می شود تا خون و مایعات اضافی تخلیه گردد.

| صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک اصفهان |

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی لیفت بدن

بعد از جراحی، ممکن است نیاز باشد بیمار یک شب در بیمارستان بستری شود. توصیه می شود. روز جراحی و بعد از آن، فردی از دوستان و یا اعضای خانواده، بیمار را همراهی کنند.

طول دوره نقاهت، به نوع روش انجام شده بستگی دارد. اما در کل، بسیاری از بیماران چهار تا شش هفته بعد از جراحی، قادر به انجام کارهای عادی و شش تا هشت هفته بعد، قادر به ورزش کردن خواهند بود. حتما در خصوص زمان مناسب انجام این قبیل کارها و فعالیت ها با پزشک مشورت کنید.

آن چه که اهمیت دارد این است که در طول سپری شدن دوره نقاهت، نباید هیچ گونه فشاری به بخیه ها وارد شود.

توصیه هایی با توجه به شرایط جسمانی، سن بیمار و هم چنین تکنیک به کار رفته در نظر گرفته می شود که بیمار باید آن ها رعایت کند.

مشاهده نتایج

بیشتر التهاب و ورم، طی گذشت چهار تا شش هفته از عمل برطرف می شود. البته ممکن است نتایج نهایی در این بازه زمانی مشخص نگردد. آن چه که اهمیت دارد این است. که برای رسیدن به نتایح ایده آل و ماندگار، باید از کاهش و یا افزایش وزن خودداری شود. با این حال، لازم به ذکر است که عواملی مانند بالا رفتن سن و یا اثرات نیروی گرانش، بر روی نتایج جراحی تاثیر خواهد گذاشت.

اسکارها نیز به مرور زمان بهبود می یابند و بعد از گذشت دو سال، محو خواهند شد.

 


بیشتر بخوانیم:

جراحی ابدومینوپلاستی و نحوه انجام آن

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.