لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم و پهلو، شایع‌ترین عارضه زیبایی در بدن است که با بکارگیری پیکرتراشی شکم و پهلو در بین آقایان و خانم‌ها قابل درمان است. فاکتور‌های مهمی که بر موفقیت لیپوماتیک شکم و پهلو تاثیر می‌گذارد عبارتند از: میزان و محل چربی شکم و پهلو‌ها، سابقه افزایش وزن و کاهش وزن، سابقه بارداری و سن و جنس فرد متقاضی. شما با انجام جراحی لاغری شکم و پهلوها می‌توانید به تناسب اندام دلخواه خود رسیده و اعتماد به نفس خود را برای حضور در جمع بالا ببرد.

سابقه بارداری و افزایش وزن شکم و پهلو

حاملگی‌های قبلی موجب کشش بیشتر عضلات شکمی می‌شود. این انحنای ماهیچه‌های دیواره شکم، صافی یا شکل سایه شکم بعد از پیکرتراشی را تعیین می‌کند. با این وجود، اکثریت قشر زنانی که باردار شده‌اند، در نهایت از نتایج بدست آمده از جراحی لیپوماتیک شکم به تنهایی خوشحال هستند و نیازی به ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) ندارند.

برآمدگی بخشی از پهلو و شکم

برش فانشتیل Pfannenstiel نام برشی در قسمت تحتانی شکم است که به طور معمول برای سزارین یا یک هیسترکتومی ایجاد می‌شود. نتیجه رایج اما نامطلوب برش فانشتیل Pfannenstiel، جمع شدن مداوم چربی زیر جلدی درست بالای برش است. جراحی لیپوماتیک به راحتی می‌تواند این ناهنجاری آزاردهنده را ترمیم کند.

چاقی قبلی

چاقی‌های قبلی و کاهش وزن بعد از آن موجب ایجاد چربی‌هایی می‌شود که دارای فیبر بیشتری هستند. این مسئله باعث می‌شود که جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو کمی به دشواری انجام شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو | جراح پلاستیک اصفهان

محل چربی شکمی

محل چربی‌های شکم و پهلو‌ها عامل مهمی در پیش بینی موفقیت لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح مختلف سطحی و عمیق ایجاد می‌شود. چربی سطحی شکم درست در زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. چربی عمیق شکم در داخل حفره شکمی روی روده‌ها قرار دارد. چربی زیر جلدی را می‌توان با لیپوماتیک شکم از بین برد ولی چربی روده را نمی‌توان با جراحی پیکرتراشی یا لیپوماتیک از بین برد؛ زیرا بسیار خطرناک است. چربی موجود در داخل روده را فقط با کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش می‌توان کاهش داد.

بنابراین پیکرتراشی نمی‌تواند تمام چربی‌های شکمی را از بین ببرد. بیشتر افراد، چربی زیر پوستی بیشتری نسبت به چربی روده دارند. بنابراین، اکثر متقاضیان لیپوماتیک شکمی، زیبایی بیشتری را خواهند دید.

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

جراحی لاغری شکم و پهلو برای شکل دادن به این ناحیه در اندام زنان و مردان بسیار مؤثر است. شکم نسبت به سایر اندام‌ها، مقاومت بیشتری در برابر رژیم و ورزش داشته و حتی فعال‌ترین افراد را نسبت به ظاهر خود ناامید می‌کند. بارداری و زایمان سزارین نیز می‌تواند تأثیر ناخوشایندی را در قسمت تحتانی شکم ایجاد کند که با رژیم و ورزش هم نمی‌توان این مشکل را اصلاح نمود.

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

بیشتر چربی‌های شکمی به طور مستقیم در زیر پوست قرار دارند و به راحتی با روش‌های پیکرتراشی قابل خارج شدن هستند. با این حال، چربی‌هایی که در اعماق شکم (بین روده‌ها) قرار دارد، به دلیل افزایش عوارض شدید با لیپوماتیک شکم قابل حذف نیستند. پیکرتراشی شکمی ممکن است همراه با لیپوماتیک پهلو‌ها انجام شود.

دلایل انجام لیپوماتیک پهلوها

پهلو‌ها دقیقاً بالای خط کمربند در طرفین و پشت قرار دارند. لیپوماتیک یا پیکرتراشی پهلو‌ها می‌تواند. ظاهر پهلو‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و میزان چربی حاصل از برآمدگی پهلو‌ها را کاهش دهد. عمل لیپوماتیک می‌تواند چربی‌های مربوط به پهلو‌هایی را که دقیقاً زیر خط سینه‌بند در طرفین و پشت قرار گرفته‌اند، حذف کند.

پیکرتراشی پهلو‌ها باید تحت بی‌حسی موضعی انجام شود. تا فرد بتواند به اطراف بچرخد و اجازه دسترسی جراح به پشت را بدهد. چرخیدن فردی که تحت بیهوشی عمومی قرار دارد خطرناک است. زیرا حرکت کردن با قرار دادن لوله تنفسی می‌تواند اختلال ایجاد کند.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان|


مطالعه بیشتر:

مراقبت های لازم پس از عمل ماموپلاستی

زمان مناسب عمل ماموپلاستی

انواع جراحی های زیبایی سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.