فرآیند انجام مدل عمل بینی مردانه

بهترین مدل عمل بینی مردانه

مدل عمل بینی مردانه | بینی یکی از برجسته ترین ویژگی های صورت است و بهره مند بودن از یک بینی متناسب از نظر اندازه و کانتور با سایر بخش های صورت ، هارمونی صورت را بهبود می بخشد. بسیاری از آقایانی که سال ها از بدشکلی بینی خود رنج برده و جذابیت چهره آنها در پشت بدشکلی بینی شان پنهان شده است ، اکنون می توانند با ایجاد تغییرات ماهرانه به دست جراح بینی مردانه ، از یک تغییر شگفت انگیز در چهره خود بهره مند شوند.

بهترین مدل بینی مردانه ، مدلی است که بتواند مزیت های زیر را برای یک آقا به همراه داشته باشد:

 1. بالا رفتن سطح اعتماد به نفس
 2. متوازن شدن ویژگی های صورت
 3. صاف و هموار شدن شکل بینی
 4. کاهش خرخر کردن
 5. رفع مشکلات سینوسی
 6. بهبود مسیر جریان هوا

یک مدل بینی برازنده برای صورت یک آقا بینی است که دارای هارمونی با سایر بخش های صورت باشد و به گونه ای به نظر برسد که گویی بینی از همان بدو تولد دارای چنین شکل زیبایی بوده و حقیقتاً برزانده صورت یک مرد باشد.

جراح بینی اصفهان | دانستنی های عمل بینی شکسته


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


فرآیند عمل بینی مردانه

جراح می تواند جراحی بینی مردانه را در بیمارستان یا کلینیک یا مرکز مجهز به امکانات جراحی انجام دهد. این فرایند در حدود 1.5 الی 3 ساعت به طول می انجامد. جراحی بینی آقایان با طی کردن مراحل زیر اجرا می شود:

1 . بیهوشی

بمنظور پیشگیری از احساس درد در بیمار ، بهتر است جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام شود. پزشک بر اساس تشخیص خود و نیز پیچیدگی فرایند ، عمل بینی مردانه را تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می دهد. در صورت ساده بودن پروسیجر ، پزشک از بی حسی موضعی استفاده کرده و ناحیه صورت و بینی را بی حس می کند. البته اگر جراحی بینی مردانه بسیار پیچیده باشد ، جراح ، بیهوشی عمومی را ترجیح خواهد داد.

2 . برش

جراحی بینی مردانه در مرحله دوم خود با یکی از دو روش باز یا بسته انجام می شود. در عمل بینی در مردان به روش باز ، جراح برشی را در پوست و بافت باریک جدا کننده دو سوراخ بینی را جدا می کند. جراح از این روش برای در بینی هایی که به تغییرات و بازسازی جامع نیاز دارند ، بهره می برد. این روش امکان دسترسی بهتر به چار چوب داخلی را فراهم آورده و جراح می تواند ساختارهای داخلی بینی را بهتر رویت کرده و بر روی آن مانور کند.

اگر تغییرات و تنظیمات جزئی در ساختار بینی مورد نیاز باشد ، رینوپلاستی بینی مردانه به روش بسته انجام می شود. مزیت جراحی بینی مردانه به روش بسته این است که هیچ جای زخمی بر جای نمی ماند چون جراح ، کلیه برش ها را در داخل بینی ایجاد می نماید.

3 . شکل دهی به بینی مردانه

بعد از اینکه بهترین دکتر عمل بینی مردانه به ساختارهای داخلی بینی بیمار خود دست پیدا کرد ، بر حسب انتظارات بیمار و طرح ترسیم شده ، تنظیمات زیر بر روی بینی مردانه ایجاد می شود:

 • نوک ، طول ، پهنا و لبه بینی تنظیم می شود.
 • تقارن در بینی خلق می شود.
 • سپتوم کج ترمیم می شود.

برای انجام این کار ، جراح استخوان یا غضروف بینی را دستخوش تغییراتی قرار می دهد. در برخی موارد ، جراح بینی مردانه برای خلق شکل و چارچوب مورد نظر در بینی ، از گرافت های غضروفی استفاده می کند. جراح اغلب از گرافت های سپتوم استفاده می کند. در موارد نادر تر ، غضروف گوش یا دنده مورد استفاده قرار می گیرد.

4 . بستن برش

جراح ، برش را با استفاده از بخیه می بندد و سپس بر روی بینی ، اسپلینت فلزی یا پلاستیکی برای کمک به پیشرفت بهتر فرایند بهبود ، استفاده می کند.

بهترین سن برای جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

ریکاوری و مراقبت های بعد از عمل بینی مردانه

آقایان بعد از تکمیل جراحی بینی مردانه خود ، می توانند مرکز درمان را در همان روز جراحی ترک کنند. پزشک یا پرستار شما ، دستورالعمل هایی را که باید در دوره ریکاوری با دقت اجرا کنید ، به شما توصیه می کند. این دستورالعمل ها شامل انجام برخی اقدامات و اجتناب از انجام برخی فعالیت ها با هدف کنترل جریان خون به صورت می باشد. فعالیت هایی که آقایان باید بعد از عمل بینی مردانه خود از انجام آنها اجتناب کنند ، شامل موارد زیر می باشد:

 • خم شدن ، وارد آوردن فشار به بدن خصوصاً صورت یا بلند کردن اجسام سنگین
 • حمام داغ گرفتن
 • شنا کردن
 • حرکات صورت از قبیل خندیدن یا لبخند زدن
 • قرار دادن عینک بر روی بینی
 • در صورت امکان بیمار باید از عطسه کردن از راه بینی خودداری کرده و در زمان احساس عطسه ، باید دهان را به طورکامل باز کند. بعلاوه ، توصیه می شود در زمان خوابیدن با قرار دادن چند بالش ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش تورم و سرعت گرفتن فرایند بهبود کمک می کند.

عمل بینی در مردانه تا چند وقت ورم دارد؟

بعد از تکمیل جراحی بینی مردانه ، بدن هزاران سلول مسلح را به سمت بینی و بافت اطراف صورت اعزام می کند تا به اجرای فرایند بهبود کمک کنند. این سرازیر شدن سلول های مسلح به این ناحیه ، باعث بروز تورم می شود. بینی آقایان به دلیل ویژگی منحصر به فرد مردانه ، در مقایسه با بینی خانم ها ، معمولاً دچار تورم بیشتری می شود. بعلاوه دامنه تورم ، به فاکتورهای دیگری از جمله موارد زیر وابسته است:

 1. دامنه جراحی
 2. ضخامت پوست
 3. نواحی درمان شده در بینی
 4. سطح انعطاف پذیری در پوست
 5. واکنش ایمنی
 6. مهارت جراح
 7. اجرای عمل بینی مردانه با روش باز یا بسته

نکته لازم به ذکر این است که بافت های صورت در مقایسه با سایر بخش های بدن شل تر می باشند و همین امر می تواند می تواند باعث قابل ملاحظه تر شدن تورم شده و ویژگی های صورت را در مراحل اولیه بهبود ، مختل کند. تورم بعد از جراحی اغلب در نوک بینی مشهود تر است و بعد از دو الی سه روز به اوج خود رسیده و پس از آن فروکش می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *