مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل

عمل زیبایی بینی همان‌طور که می‌دانید یکی از حساس ترین نوع جراحی زیبایی می‌باشد و بیمار پس از جراحی وارد دوره نقاهتی می‌شود که یکی از اصلی ترین مراحل پس از عمل بینی است. بینی پس از جراحی دچار تغییراتی می‌شود که در این مطلب قرار است تا مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل را برای شما شرح دهیم تا متوجه شوید بینی جراحی شده چه تغییراتی را طی می‌کند تا به فرم نهایی خود برسد.

تغییرات بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی زیبایی بینی به دلیل برش های ایجاد شده در پوست بینی و تیغه بینی بیمار دچار کبودی و ورم بینی می‌شود که این کبودی و ورم بینی در روز های اولیه پس از جراحی رینوپلاستی به شدت زیاد می‌باشد و در این زمان اصلا برای بیمار فرم بینی جراحی شده مشخص نمی‌باشد.

خیلی از بیماران درست یک هفته پس از جراحی زیبایی بینی توقع دارند تا بینی خود را زیبا ببینند و با وجود ورم بینی شدید برایشان نارضایتی به وجود می‌آید.

لازم است تا در ابتدا به پزشک خود ایمان داشته باشید و برای مشاهده نتیجه جراحی خود صبور باشید.

مراحل تغییر شکل بینی بعد از عمل

دو هفته پس از جراحی بینی

پس از یک هفته و برداشتن گچ بینی توسط پزشک و استفاده از چسب بینی قسمت عمده کبودی های اطراف بینی فروکش خواهد کرد و مقدار کمی نیز از ورم بینی از بین می‌رود. که به دلیل از بین رفتن کبودی ها امکان دارد بیماران این سوال برایشان پیش بیاید که چرا بینی هنوز ورم دارد. اما در نظر داشته باشید ورم بسیار طولانی تر از کبودی از بین می‌رود.

یک ماه پس از عمل بینی

پس از یک ماه به دلیل استفاده از چسب بینی به صورت دائم بینی ورم بیشتری را از دست می‌دهد که برای بیمار قابل مشاهده است. در این دوران امکان دارد ورم قسمتی از بینی بیشتر از قسمت دیگر از بین برود و این تفکر برای بیمار به وجود بیاید که بینی کج عمل شده است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که ورم بینی یک نواخت فروکشی نخواهد داشت و باید همچنان صبور باشید تا به نتیجه نهایی برسید.

۳ ماه پس از عمل زیبایی بینی

پس از ۳ ماه قسمت روند کاهش ورم کند تر می‌شود و برای خیلی از بیماران این شبهه به وجود می‌آید که دیگر بینی شکل نهایی خود را گرفته است و دیگر نیاز به چسب بینی نمی‌باشد. اما لازم است که تا حدود ۲ ماه بعد از آن نیز شب ها چسب زده شود تا کمک کننده به روند کاهش ورم باشد.

۶ ماه پس از جراحی رینوپلاستی

پس از ۶ ماه دیگر روند کاهش ورم نامحسوس است. اما همچنان بینی با کاهش روم مواجه است و همچنان برای نتیجه گیری نهایی برای فرم بینی زمان نیاز است.

یک سال پس از جراحی زیبایی بینی

پس از یک سال دیگر به طور کامل ورم بینی از بین رفته است و می‌توان نتیجه نهایی عمل رینوپلاستی را شاهد بود و از زیبایی بینی خود لذت ببرید. همانطور که گفته شد برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی نیاز است تا یک سال صبر داشته باشید و در این دوران از پیشداوری و نا امیدی برای نتیجه جراحی خود دوری کنید تا رفته رفته بینی به شکل نهایی خود برسد.

لازم به ذکر است بینی بلافاصله پس از عمل رینوپلاستی شکل نهایی خود را دارد و فقط بخیه های زده شده قابل مشاهده است اما شکل بینی به دلیل آنکه بلافاصله پس از جراحی بینی ورم و کبودی ندارد قابل رویت است.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.