مراقبت های بعد از اتوپلاستی

بیمار چند ساعت پس از جراحی زیبایی گوش مرخص می‌شود. پانسمان بعد از جراحی زیبایی گوش تا ۵ روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود.

پس از جراحی زیبایی گوش یک پانسمان نرم در محل عمل می گذارند و دور سر با باند می بندند.

بعد از برداشتن پانسمان جراحی زیبایی گوش به بیمار توصیه می‌شود که یک باند کشی برای مدت یک تا چند هفته (به خصوص شب‌ها) روی گوش‌های جراحی شده ببندد. درد ناشی از جراحی زیبایی گوش معمولا با قرص‌های مسکن کنترل می‌شود. ظرف مدت یک هفته بعد از جراحی زیبایی گوش کودکان می‌توانند به مدرسه و بزرگسالان به محل کار خود بروند.

خون‌مردگی و تورم ناشی از جراحی زیبایی گوش هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌گردد. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی زیبایی گوش تا دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌هایشان فشار نیاید. برخی از افرادی که تحت جراحی زیبایی لاله گوش قرار می گیرند، ممکن است احساس کنند که غضروف به مقدار لازم به سمت عقب کشیده نشده است. در این گونه موارد می‌توان یک جراحی کوچک ثانویه برای رضایت بیشتر بیمار انجام داد.

شست‌وشوی مرتب زخم‌ و استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک که پس از جراحی زیبایی گوش به بیمار داده می‌شود از نکات اولیه پس از عمل هستند که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود.

طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان جراحی زیبایی گوش بیمار به طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند که البته بهتر است هر ۳-۲‌ساعت حدود نیم ساعت هدبند را بردارد.

هفته دوم بعد از جراحی زیبایی گوش شب‌ها از هدبند استفاده می‌کند و در طول روز ضرورتی به استفاده از هدبند نیست. خونمردگی و تورم ناشی از جراحی زیبایی گوش هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود.

در پایان هفته اول بعد از جراحی زیبایی گوش ، کوفتگی ها و تورم های بعد از عمل شروع به خوب شدن می کنند. ناپدید شدن کامل این علائم ۳ ـ ۲ هفته به طول می انجامد. شما می توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش ۱۰ ـ ۷ روز بعد از عمل جراحی زیبایی گوش کنید

بعد از جراحی زیبایی گوش تا ۳ هفته نباید فعالیت های آیروبیک انجام داد. هر فعالیتی که باعث افزایش فشار خون شود باعث به تعویق افتادن زمان بهبودی و ترمیم تورم بعد از جراحی زیبایی گوش می شود.

پوشش سر را باید در شب پس از جراحی زیبایی گوش خشک و دست نخورده نگه داشت. بنابراین تا قبل از برنداشتن این پوشش نباید دوش گرفت. شما بعد از برداشتن پوشش هر زمان که بخواهید می توانید دوش بگیرید یا حمام کنید.

رسیدن به نتایج نهایی موردنظر حدود یکسال بعد از جراحی زیبایی گوش طول می کشد. با این وجود پس از ۳ ماه اغلب بیماران به حدود ۹۰% از آنچه که انتظار داشتند می رسند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *