مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

اقدامات و مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

بعد از جراحی لیفت پیشانی، پزشک مراقبت های بعد از لیفت پیشانی که باید از سوی بیمار رعایت شوند را در اختیار قرار می دهد. توصیه هایی در خصوص:

  • مراقبت از زخم و بخیه ها
  • علائم طبیعی بعد از عمل
  • عوارض احتمالی
  • نحوه مصرف داروها
  • زمان مراجعه به پزشک

نکته ای که اهمیت دارد این است که بیمار باید تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند.

بلافاصله بعد از لیفت پیشانی

قرار دادن کمپرس یخ اطراف چشم ها به مدت 48 ساعت به کاهش تورم کمک می کند. ممکن است لوله ظریف و باریکی، جهت جمع آوری خون و مایعات اضافی زیر پوست قرار داده شود. بهتر است بیمار به پشت بخوابد و سر به مدت پنج تا هفت روز بالا نگه داشته شود. معمولا پزشک از بیمار می خواهد که یک تا دو روز بعد از جراحی، جهت معاینه و بررسی روند جراحی به مطب مراجعه کند. درد، مشکل جدی بعد از لیفت پیشانی محسوب نمی شود. با این حال، برخی بیماران از احساس کشیدگی و ناراحتی در قسمت فوقانی سر و ابروها شکایت می کنند. به همین خاطر، داروهای مسکن جهت رفع چنین علائمی برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد.

جراح پلاستیک اصفهان | مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

احتمال مشاهده کبودی، تورم و بی حس شدن طی چند روز اول وجود دارد. بیشترین میزان تورم دو تا سه روز خواهد بود و بعد از آن به تدریج برطرف می شود.
بیمار باید مرتب استحمام داشته باشد، آن هم به دلیل تزریق مایعات داخل وریدی. نوشیدن مایعات همواره توصیه می شود. کبودی خود ابرو به مراتب کمتر از کبودی نواحی اطراف است. هر گونه خونریزی در قسمت زیر پلک ها جمع و باعث کبودی پلک پایین خواهد شد. این کبودی طی سه تا پنج روز برطرف خواهد شد. استحمام روز بعد از عمل بلامانع است. می توانید از شامپو برای شستن مو استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از عمل، پوست سر بی حس است و هنگام استفاده از برس و یا آب داغ، جوانب احتیاط را رعایت کنید تا آسیبی به پوست و یا مو وارد نشود.


دکتر علی علوی راد

فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان 

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالب پیشنهادی :

عمل بینی گوشتی بازگشت دارد؟

جراحی بینی استخوانی اصفهان

نتیجه عمل بینی پس از گذشت هفت ماه

درمان آکنه خفیف

لیفت پیشانی چیست ؟

مراقبت های قبل از لیفت پیشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *