مراقبت های ورم چشم بعد از جراحی بینی

مراقبت های ورم چشم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک روش زیبایی است که معمولاً برای تقویت ظاهر بینی و یا بازسازی ساختار کلی بینی انجام می‌گیرد. در حین جراحی زیبایی بینی، غضروف و استخوان‌های بینی اصلاح شده و یا بافت به آن افزوده یا کاسته می‌شود. کسانی که دچار انسداد بینی یا شکستگی بینی هستند، می‌توانند از جراحی استفاده کنند. در نوشته ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما گردآوری شده است. به مراقبت های ورم چشم بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت.

برای چند روز بعد از جراحی، تورم و کبودی بینی، لب، گونه‌ها یا اطراف چشم، یک اتفاق کاملاً طبیعی است. این مشکلات به تدریج طی ۷ تا ۱۰ روز آینده از بین ‌می‌روند. برای تسریع در بهبودی ورم چشم ناشی از عمل بینی چند راهکار پیشنهاد می‌کنیم:

  • استفاده از یخ درمانی و کیسه‌های ژل اطراف چشم، می‌تواند باعث بهبودی ورم شود. برخی از مراجعه‌کنندگان حتی سبزیجات یخ‌زده را که در کیسه‌های فریزر نگه داشته می‌شوند، به عنوان یک گزینه مناسب برای یخ درمانی در نظر می‌گیرند اما بهتر است از کیسه‌های ژل مخصوص قالب صورت استفاده کنید.
  • بهتر است بعد از جراحی، یک شام سبک و مفید بخورید.
  • برای چندین روز از مصرف مایعات داغ خودداری کنید.
  • گاهی اوقات افراد بلافاصله پس از جراحی یک یا دو بار استفراغ می‌کنند. در صورت تداوم، ممکن است دارو‌هایی برای رفع تهوع تجویز شود.
  • مهم است به یاد داشته باشید که یک رژیم غذایی خوب همراه با استراحت کافی، می‌تواند به روند بهبودی کمک شایانی کند.

مراقبت های ورم چشم بعد از جراحی بینی | جراح پلاستیک اصفهان

خطرات  جراحی زیبایی بینی

علاوه بر ورم چشم بعد از جراحی بینی، باید به این موضوع اشاره کرد که جراحی زیبایی بینی مانند هر جراحی دیگری عوارض خاص خود را دارد. ممکن است عوارض ناشی از جراحی ناموفق، نتایج غیرقابل پیش‌بینی در پی داشته باشد. انسداد بینی به دلیل انحراف مجدد سپتوم، افتادگی غضروف بینی یا تورم پره‌ها، عدم رفع عفونت که حتی می‌تواند منجر به یک جراحی دیگر شود، خونریزی و آسیب به چشم در شرایط نادر، تنها چند گزینه و نکات از خطرات و عوارض رینوپلاستی هستند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

دلایل ورم چشم بعد از عمل بینی

روش برداشتن چسب بینی بعد از جراحی

درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.