مرخصی بعد از عمل بینی

مرخصی بعد از عمل بینی

از آنجایی که بینی یکی از مهم‌ترین عضوهای بدن در زیبایی افراد است روش‌های فرم‌دهی و کوچک‌سازی آن بیشتر از سایر روش‌ها مورد توجه افراد بوده‌اند. یکی از موثرترین و بهترین روش‌هایی که زنان و مردان می‌توانند به فرم ایده‌آل بینی خود دست یابند جراحی بینی است. همان طور که از نام آن پیدا است این روش نیاز به بیهوشی و ایجاد برش و بخیه دارد. به همین دلیل بیمار بعد از اتمام کار و ترک کلینیک باید دوره نقاهت خاصی را پشت سر بگذارد. در این دوره رعایت برخی مراقبت‌ها و توصیه‌ها جهت دستیابی به بهترین نتیجه نهایی ضروری است. برای این منظور افراد شاغل باید قبل از اقدام به این کار در مورد مرخصی بعد از عمل بینی با کارفرمای خود صحبت کنند.

بیماران می‌توانند برای دریافت مرخصی مورد نیاز بعد از عمل بینی برگه‌ای را از پزشک خود دریافت کرده و آن را به شخص مربوطه در محل کار خود ارائه دهند. اگر سرکار می‌روید و قصد دارید تا عمل جراحی بینی انجام دهید در این مقاله همراه ما باشید تا با نکات لازم در این خصوص از جمله شرایط دریافت مرخصی و یا اینکه استعلاجی عمل بینی چند روز است؟ آشنا شوید.

مرخصی بعد از عمل بینی | جراح پلاستیک اصفهان

مرخصی مورد نیاز بعد از جراحی بینی

امروزه تعداد افراد استفاده کننده از عمل های زیبایی و جراحی بینی در دنیا بسیار بیشتر از گذشته شده است و روز به روز نیز بر تعداد و آمار مراجعین عمل های زیبایی افزوده می شود که تمامی آن ها خواستار دست یابی به نتایج مطلوب و دلخواه خود هستند.

برای دست یابی به نتایج مورد نظر از انجام عمل های زیبایی، معیار ها و عوامل متعددی باید رعایت و انجام شوند، که از جمله مهم ترین و تاثیر گذار ترین آن ها که همواره پزشکان بر اهمیت انجام صحیح و منظم آن اشاره می کنند، مراقبت های پس از انجام عمل زیبایی می باشد.
جراحی بینی نیز از جمله مواردی است که نیازمند توجه بسیار در حین و پس از انجام آن، برای دست یابی به نتایج ایده آل می باشد. لذا جراحی بینی نیز دارای برخی نکات و توصیه هایی در قالب مراقبت های بعد از عمل می باشد که در قسمت های زیر به توضیح کامل آن پرداخته شده است.

بعد از انجام جراحی بینی، شما می توانید به خانه برگردید. و دوران استراحت خود را آغاز کنید. مدت زمانی که باید در خانه بمانید و استراحت کنید. برای هر فرد متفاوت است. این امر بستگی به این دارد که از دکتر جراحی بینی شما از چه روشی برای انجام رینوپلاستی یا همان جراحی بینی استفاده کرده است.
همچنین اقداماتی که شما در دوران نقاهت انجام می دهید. در مدت زمان بهبودی شما اثر می گذارد. در واقع می توانید با جدی گرفتن مراقبت های لازم و پرهیز از رفتار های آسیب زا، کمک کنید که بدن شما زودتر بهبود یابد و به راحتی به روال عادی زندگی و شغل خود برگردید. در ادامه مواردی را که کمک می کند دوران نقاهت راحت تری داشته باشید معرفی می کنیم.

برای جراحی بینی چند روز مرخصی بگیرم؟

استراحت کافی در دوران پس از انجام جراحی بینی، درست به اندازه ی خود عمل جراحی در نتیجه ی عمل بینی شما اثر گذار است. در واقع روز های ابتدایی پس از رینوپلاستی که استخوان ها و غضروف های بینی در حال شکل گیری هستند. کلیدی ترین زمان برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل از این عمل است.

بنابراین سعی کنید با توجه به شرایط شغلی خود طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید حداقل یک تا دو هفته پس از انجام عمل بینی در خانه استراحت کنید. برای این کار می توانید کار های مهم و ضروری خود را پیش از عمل بینی انجام دهید تا برای مدتی مسئولیت سنگینی روی دوش خود حس نکنید و در آرامش دوران نقاهت عمل بینی را سپری کنید.

زمان مورد نیاز برای مرخصی و استراحت بعد از جراحی بینی

همان طور که می دانید استراحت کردن. بعد از انجام عمل بینی دارای اهمیت بسیار زیاد و نقش موثری در بهبودی سریع تر فرد و همچنین ریکاوری او دارا می باشد؛ بنابراین افرادی که در خارج از منزل دارای شغل هستند. و برای امرار معاش به آن احتیاج دارند. بهتر است که حداقل یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرند.
استراحت در روز اول پس از انجام جراحی بینی بسیار مهم بوده و فرد باید. تنها در تخت بوده و زمان خود را به استراحت اختصاص دهد. لذا در روز اول باید حتما در تخت خود دراز کشیده و یا در حالت نیمه نشسته قرار بگیرید.

پس از آن فرد می تواند در صورت نیاز مدت کوتاهی را از تخت خود خارج شده. و به پیاده روی سبک بپردازد. این استراحت تا یک هفته بعد از عمل بینی باید رعایت شود. و به طور کلی از انجام فعالیت های دشوار و سنگین حتما خودداری شده. و تمامی مراقبت های ذکر شده در قسمت فوق رعایت شود.

پس از گذشت دو هفته بعد از جراحی بینی، شخص می تواند. به کار های روزمره خود رسیدگی کند و در صورت امکان به محل کار خود باز گردد. لازم به ذکر است. در صورت این که شغل شخص مورد نظر دارای شرایط کاری سخت و سنگین است. بهتر است کمی بیشتر به استراحت بپردازند و زمان دقیق بازگشت به محل کار خود را از پزشک معالج خود مشورت کنند.

 


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

عوارض نامتناسب بودن سایز پروتز سینه

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *