مزایا و خطرات لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی چه مزایا و خطراتی دارد؟

مزایا و خطرات لیفت سینه یا ماستوپکسی به شرح زیر می‌باشد:

مزایا و خطرات لیفت سینه | جراح پستان اصفهان

مزایا

یک عمل لیفت سینه، شکل سینه‌های شما را تغییر می‌دهد تا موقعیت و قرارگیری آنها را بالاتر بیاورد. این عمل به سینه‌ها ظاهر قوی‌تر و پرانرژی‌تری می‌دهد. شما می‌توانید این عمل را برای سینه خود انجام دهید، چه کوچک باشند و چه بزرگ. اندازه سینه مهم نیست (با این حال، نتایج آن ممکن است در زنانی که دارای سینه‌های سنگین‌تری هستند، دوام کمتری داشته باشد.)

به علاوه برای رسیدن به یک ظاهر جذاب‌تر، بسیاری از افرادی که عمل لیفت سینه انجام می‌دهند تجربه چشمگیری در افزایش اعتماد به نفس در زندگی مشترک و رابطه خود خواهند داشت. اگر قبلا از پوشیدن لباس خاصی اجتناب می‌کردید، ممکن است متوجه شوید که که بعد از عمل جراحی لیفت سینه، قادر هستید تاپ، بیکینی و سایر لباس‌های باز را با اطمینان و اعتماد به نفس بپوشید.

جراحی لیفت سینه می‌تواند از تحریک پوستی ناشی از استفاده از لباس‌های زیر خاص که برای بالا نگه داشتن سینه استفاده می‌شوند، نیز بکاهد. در نهایت، این عمل می‌تواند این نتایج برجسته را در طی یک دوره نقاهت نسبتا کوتاه ارائه دهد. اگرچه شما باید چندین هفته پس از عمل جراحی، سوتین مخصوصی را بپوشید، اما می‌توانید در عرض هفت الی ۱۰ روز به کار و فعالیت خود برگردید و پس از گذشت شش هفته، تمرینات فیزیکی سابق خود را نیز از سر بگیرید.

خطرات

عمل بالا بردن سینه ممکن است خطرات مختلفی داشته باشد، از جمله:

زخم

در حالی که جای زخم‌ها دائمی است، در عرض یک تا دو سال، نرم‌تر شده و کمرنگ می‌شوند. زخم‌های حاصل از لیفت سینه معمولا توسط سوتین و لباس پنهان می‌شوند. به ندرت، به دلیل بهبودی ضعیف، زخم‌های ضخیم و گسترده‌ای ایجاد می‌شوند.

تغییر در احساس نوک پستان یا کل سینه

در حالی که احساس، به طور معمول در عرض چند هفته باز می‌گردد، در برخی از افراد، از دست دادن احساس ممکن است دائمی باشد. به طور معمول، احساس تحریک تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

ناهنجاری‌ها یا عدم تقارن در شکل و اندازه سینه

این می‌تواند به عنوان یک نتیجه حاصل از تغییراتی که در طول روند نقاهت رخ می‌دهد، باشد. همچنین ممکن است عمل جراحی نتواند ناهماهنگی سینه‌ها را اصلاح کند.

مشکل شیردهی

در حالی که معمولا شیردهی پس از عمل لیفت سینه امکان پذیر است،

برخی از زنان ممکن است در تولید شیر کافی مشکل داشته باشند.


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

مزایای انجام لیپوماتیک چیست؟

جراحی ماموپلاستی برای نوک سینه

عوارض و مزایای سابسیژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.