مصرف قطره بعد از عمل بینی

نحوه مصرف قطره بعد از عمل بینی

پس از جراحی زیبایی بینی و پس از ترخیص برای شما قطره بینی، پماد بینی، آنتی بیوتیک، مسکن و آنتی هیستامین تجویز می‌شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان مصرف قطره بعد از عمل بینی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قطره بینی (رینوسالتین)

بعد از عمل بینی، پس از خارج کردن تامپون بینی، قطره رینوسالتین به مدت یک ماه، هرشش ساعت، چهار قطره هر طرف بینی چکانده شود. این قطره بهتراست به داخل حلق برسد.

قطره نفازولین

استفاده از قطره نفازولین در مدت بیشتر از یک هفته حتما باعث آسیب به مخاط بینی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : ورزش های مجاز بعد عمل بینی

اقدامات پس از وارد شدن ضربه به بینی عمل شده | جراح بینی اصفهان

قطره فنیل افرین

قطره فنیل افرین نباید بیشتر از 5 روز استفاده شود.

اعتیاد به قطره ضد احتقان فنیل آفرین

قطره های نفازولین و فنیل افرین باز کننده راه هوایی بینی هستند ولی اعتیاد آورند. فنیل افرین یا اکسی متازولین هر دو نباید بیش از 5 روز مصرف شوند. در صورت استفاده طولانی تر علاوه بر اسیب به مخاط بینی وابستگی و اعتیاد ایجاد می کند . یعنی تا زمانی که دارو را مصرف میکنید بینی باز و وقتی دارو را قطع کنید بینی مجددا گرفته شده و حالت احتقان ایجاد میشود. شما باید به مرور زمان مصرف این داروها را کمتر کرده و ترک کنید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

کم کردن استفاده از قطره و ترک آن

می‌توانید دارو را باز کرده و نیمی از آن را از اب پر کنید و به مرور زمان از غلظت آن کم کنید تا اینکه بتوانید آن را برای همیشه کنار بگذارید. به صورت جایگزین هم میتوانید از اسپری‌های حاوی کورتون که البته تحت نظر پزشک تجویز میشود استفاده کنید. اما در اصل باید خود را از شر این اعتیاد خلاص کنید. مصرف این داروها در درازمدت هیچ کمکی به شما نمیکند و حتی اسیب زننده است و ممکن است مخاط بینی را از میان ببرد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

تاثیر کم خونی در عمل بینی

اقدامات پس از وارد شدن ضربه به بینی عمل شده

نکات مراقبتی هنگام خوابیدن بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *