مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

بررسی و مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

برای فرم دهی و زاویه سازی صورت دو روش تزریق ژل و تزریق چربی انجام می شود. با توجه به اینکه هر کدام از این روش ها معایب و مزایای خاص خود را دارند، باید این نکته بسیار مهم درباره تزریق چربی را بدانید: که برای حجم بالا و جلسات ترمیم به صرفه تر است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل میپردازیم.

در بعضی موارد برای ایجاد مادلینگ و حتی جوانسازی صورت نیاز داریم که به همه نواحی گونه، شقیقه، گردن، چانه و فک تزریق انجام دهیم. با توجه به اینکه ژل های معتبر هزینه بالایی دارند تزریق حجم زیادی از آن ها توصیه نمی شود. در مقابل برداشت چربی از بدن خود فرد و تزریق آن در دو نوبت با فاصله زمانی مشخص راهی است که در اکثر موارد به شما پیشنهاد می کنیم.

جنس ماده ی تزریقی

مهم ترین تفاوت بین تزریق ژل و تزریق چربی جنس ماده ی تزریق شده است. در تزریق چربی ماده تزریق شده از نوع بافت خود بدن فرد می باشد ولی ژل ماده ای صناعی و ساختگی است.

میزان ماندگاری

دوام و ماندگاری ژل کوتاه تر است و فرد می بایست هر چند ماه یکبار تزریق را تمدید نماید. درحالیکه چربی دوام و ماندگاری بیشتری دارد.

احتمال جابجایی

در تزریق چربی به دلیل اینکه ماده تزریق شده از بافت خود بدن است احتمال جابجایی وجود ندارد ولی در تزریق ژل به دلیل صناعی بودن احتمال جابجایی وجود خواهد داشت.

فواید درمانی

چربی علاوه بر پر کردن و حجم دادن می تواند فواید درمانی هم داشته باشد زیرا حاوی بافتهای بنیادی بوده و تولید کلاژن را افزایش داده و نتیجتا در جوانسازی پوست می تواند بسیار موثرتر باشد. ژل فقط خاصیت پر کنندگی دارد.

نکاتی برای تزریق ژل پروفایلو | جراح بینی اصفهان

امکان تزریق در قسمت های مختلف

امکان تزریق چربی در قسمت های مختلف صورت مانند شقیقه، گیجگاه و دیگر نقاط وجود دارد درصورتی که تزریق ژل کمی محدود تر است و فقط در نقاطی مانند لب ،خط خنده و یا گونه می تواند کاربرد داشته باشد.

حجم تزریق

تزریق چربی را می توان حتی به شکل وسیع تر و در حجم بیشتر مانند ساق پا، ران ها، سینه، دست، یا نواحی ژنیتال استفاده نمود. این در حالی ست که تزریق ژل به صورت محدودتر و در حجم کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

گلوله شدن

یکی از عوارض تزریق ژل گلوله شدن آن است. در تزریق چربی به هیچ وجه امکان گلوله شدن وجود ندارد.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مدت زمان تزریق

مدت زمان تزریق چربی حدوداً بین ۵/۱ الی ۲ ساعت است (شامل زمان لازم برای برداشت بافت چربی، فراهم سازی و آماده کردن آن، و سپس تزریق آن در قسمت های مورد نظر) ولی تزریق ژل در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود .

فرم دهی

در تزریق چربی به دلیل حجم دهی بیشتر قابلیت بیشتری برای فرم دهی و پخش یکسان وجود دارد. درتزریق ژل این امکان محدود تر است.

تجهیزات جراحی و اتاق عمل

تزریق چربی یک فرآیند جراحی بوده و نیاز به دانش پزشکی دارد و می بایست فقط توسط پزشک جراح انجام شود.برای  تزریق ژل را با چند ساعت آموزش میتوان فرا گرفت. تزریق چربی نیاز به تجهیزات جراحی و اتاق عمل دارد در حالیکه تزریق ژل نیاز به تجهیزات خاصی نداشته و تنها وجود شرایط استریل برای انجام آن کافی است.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

آشنایی با مراحل تزریق چربی

درمان علل عطسه و سرفه پس از جراحی بینی

نکاتی برای ورزش بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.