مقایسه جراحی بینی در نژادهاى مختلف

مقایسه جراحی بینی در نژادهاى مختلف

از آن جایى که بینی نژادهاى مختلف با یکدیگر متفاوت هستند، روش های زیباسازی آن ها نیز متفاوت است و بنابراین جراحی بینی متفاوتی خواهند داشت. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به مقایسه جراحی بینی در نژادهاى مختلف خواهیم پرداخت.

جراحی بینی در نژاد عرب

دسته اول عرب های خاورمیانه هستند که هم از کشورهای حوزه خلیج فارس و هم از کشورهای اروپایی به ایران سفر می کنند. بر خلاف این فرض غالب که تصور می شود بینی نژاد عرب غالبا گوشتی است، بسیاری از آن ها دارای بینی های استخوانی هستند. بنابراین نمی توان با یک فرمول همه را جراحی کرد. اگرچه مشکلاتی مثل قوز بینی، ضخیم بودن پوست بینی، پهنای بینی در بسیاری از بیماران این نژاد مشترک است اما بینی هر فرد آناتومی مخصوص خودش را دارد. برداشتن غضروف بیش از حد از بینی بیمار، به منگنه ای شدن نوک بینی و بینی غیرطبیعی منجر می شود. اگرچه نظر بیماران نیز شرط است و در جلسه مشاوره از سلیقه بیمار و گرایش او به بینی طبیعی یا نیمه فانتزی سوال پرسیده می شود.

مطلب پیشنهادی : بررسی انواع پل بینی

جراحی بینی در نژاد آسیایی و افغان

دسته دوم، نژاد آسیایی و افغان هستند که از کشورهای شرقی و افغانستان مراجعه می کنند. این افراد معمولا پل بینی کوچک و نوک بینی پهن دارند. که منجر به بزرگ بودن سوراخ های بینی می شود. در گذشته در جراحی بینی در نژاد آسیایی و افغان از ایمپلنت های سیلیکونی برای رفع مشکل کوچک بودن پل بینی استفاده می شد. اگرچه این روش در بسیاری از موارد موفقیت آمیز بود، اما در ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران به ایجاد عفونت منجر می شد. به طوری که پزشک مجبور می شد ایمپلنت یا پروتز را از بینی خارج کند.  برای تغییر شکل این نوع بینی ها از غضروف های پیوندی برگرفته از بدن خود فرد برای تقویت پل بینی این افراد استفاده می کند. به این ترتیب از کاربرد سیلیکون و دیگر مواد خارجی و سنتزی در داخل بدن فرد اجتناب می شود. معمولا این افراد با استفاده از غضروف های برگرفته از ناحیه پشت گوش یا دنده تحت جراحی قرار می گیرند.

دلایل استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

جراحی بینی در نژاد اروپایی

دسته سوم نژادهای اروپایی هستند که عمدتاً از کشورهای اسپانیا، فرانسه و انگلیس به ایران سفر می کنند. استرالیایی ها نیز در این نوع تقسیم بندی قرار می گیرند. ویژگی بینی های اروپایی آن است که پل بینی شان صاف و باریک است، نوک بینی برجسته و بیرون زده است. پره های بینی نیز برجسته است. ویژگی های یک زن سفید پوست اروپایی زیبا از نظر زیبایی شناسان، داشتن پوست نرم، شفاف و روشن، چشم های درشت، مختصرى دور از هم و مژه های بلند است. بینی اروپایی زیبا باید کوچک و قلمی باشد، استخوان گونه بزرگ باشد. با توجه به این که ویژگی های استاندارد زیبایی از نظر اروپایی موارد یاد شده است. در جراحی بینی اروپایی ها سعی می کند بینی های اروپایی از ویژگی های استاندارد نزدیک به ویژگی های استاندارد خودشان جراحی شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

جراحی بینی نژادهاى مختلف

هدف از جراحی زیبایی در همه جای دنیا افزایش جذابیت و زیبایی است. اما از آن جایى که بینی نژاد هاى مختلف با یکدیگر متفاوت هستند، روش های زیباسازی آن ها نیز متفاوت می باشد. برای مثال بینى ایتالیایى (رومى ) قوز دار است و آن ها ترجیح مى دهند قوز روى بینى را بردارند . اما افرادی که در شرق آسیا زندگى مى کنند و افریقایى ها بینی در قسمت پل، به سمت داخل فرورفتگی دارد . این افراد برای این افراد از تکنیک های تقویتی برای پل بینی استفاده می شود تا پشت بینى حالت صاف پیدا کند و زیباتر به نظر برسد .

جراحی بینی در نژاد آفریقایی

دسته چهارم، نژاد آفریقایی و سیاه پوست است. بینی های آفریقایی معمولاهمان مشکل بینی های آسیایی را دارند. یعنی ارتفاع پل بینی کوچک بوده و نوک بینی پهن است. با این تفاوت که غضروف هایشان ضعیف تر بوده و پوست بینی معمولا ضخیم تر است. برای جراحی بینی های آفریقایی، استفاده از غضروف های پیوندی برگرفته از دنده فرد است.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

مصرف قطره بعد از عمل بینی

جراحی بینی در افراد داری آلرژی

دلایل استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.