نادانستنی های لیپوماتیک

نادانستنی های لیپوماتیک

همه ی ما می دانیم که مناسب ترین راه جهت کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل مصرف غذا های سالم و کم کالری و همچنین نخوردن خوراکی های چرب و از همه مهم تر بیشتر کردن فعالیت بدنی می باشد.

 

کاهش وزن

 

اما روش هایی به غیر از این روش ها وجود دارد که ما در این مطلب قصد داریم یکی از مناسب ترین آن ها را شرح دهیم. لیپوماتیک را عده ای به نام پیکر تراشی می شناسند. اگر برای کاهش وزنتان به دنبال یک میان بر هستید تا بدون رژیم های سخت و برنامه های ورزشی طاقت فرسا به کاهش وزن برسید یکی از گزینه ها بی شک لیپوماتیک می باشد.
حال که تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید در قدم نخست می بایست وزن ایده آل خود را مشخص کنید.

 

لیپوماتیک

ابتدا مهم ترین سوال را مطرح می کنیم:

اضافه وزن شما چه میزان است؟

جهت محاسبه ی اضافه وزن هر شخص راه های متفاوتی وجود دارد. اما در این قسمت تنها یکی از آسان ترین های آن ها را بررسی خواهیم کرد. این روش اندازه گیری شاخص توده بدن (BMI) نام دارد. این روش جهت تشخیص اختلالات وزنی نیز به کار می رود.

 

روش محاسبه وزن ایده آل (BMI)

ابتدا وزن خود را (کیلوگرم) اندازه گیری کنید.
سپس قد خود را بر حسب متر اندازه گیری کنید و عدد به دست آمده را به توان دو برسانید.
حال وزن را تقسیم بر مجذور قد کنید.
حال عدد به دست آمده را با حالت های زیر مقایسه کنید:

  1. کم تر از ۱۸٫۵ : کم وزن
  2.  ۱۸٫۵ تا ۲۵ : وزن طبیعی
  3.  ۲۵ تا ۳۰ : اضافه وزن
  4.  ۳۰ تا ۳۵: چاقی متوسط
  5.  ۳۵ تا ۴۰ : چاقی زیاد
  6. بیشتر از ۴۰ : فوق العاده چاق

حال می توانید به راحتی متوجه بشوید در چه وضعیتی قرار دهید. اگر تعادل دارید که خب خوش به حالتان! اما اگر چاق تر از حد متوسط هستید ، باید بدانید که مناسب ترین روش برای شما رژیم و ورزش است.

 

لیپوماتیک

 

اما افرادی که چاقی زیاد دارند می بایست علاوه بر رژیم و ورزش به پزشک نیز مراجعه نمایند. زیرا ممکن است رژیم و ورزش به اندازه کافی بر روی این افراد تاثیر گذار نباشد. اکنون این پرسش مطرح می شود که کدام یک از جراحی ها را برای کاهش وزن خودمان انتخاب کنیم …
از نمونه های این جراحی ها می توانیم به گذاشتن بالون درون معده ، کوچک کردن معده مثل پلیسه و اسلیو معده ، کوتاه کردن روده مانند بای پس معده و یا روش های آسنا تر مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *