نحوه خمیازه کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی بینی

چگونگی خمیازه کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی بینی

در مطلب امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی نحوه خمیازه کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

به‌طور کلی خمیازه کشیدن در دوران نقاهت بعد از عمل بینی اثر منفی ندارد مگر اینکه دهان بیش از اندازه باز شود. باید تا چند ماه، هنگام خمیازه کشیدن از باز کردن بیش از اندازه فک خودداری کرد تا پوست صورت جمع یا کشیده نشود و به بینی فشار وارد نگردد. سعی کنید به جای یک خمیازه عمیق و طولانی، خمیازه‌های کوتاه اما پشت سر هم داشته باشید. همچنین در صورت نیاز هنگام خمیازه، محل چسب و پانسمان روی بینی و یا محل بخیه‌ها را با دست نگه دارید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : دوران نقاهت بعد از عمل بینی

یکی از دلایل خمیازه کشیدن، ورود هوای بیشتر به شش‌ها، دریافت اکسیژن و خروج دی‌اکسید کربن است. اگر بتوانید در یک بازه زمانی کوتاه، هوای بیشتری به شش‌ها وارد کنید، خمیازه‌های شما کمتر خواهد شد. همچنین فعالیت مغزی و گرم شدن مغز نیز یکی دیگر از دلایل خمیازه است تا با ورود حجم زیادی از هوا به درون حفره دهان، دمای سر کاهش پیدا کند. تنفس درست، بالا نگه داشتن سر، استراحت کافی و همچنین بالابردن میزان اکسیژن اتاق، همگی به کاهش خمیازه‌های عمیق کمک خواهد کرد.

راهکارهای درمانی ورم بینی گوشتی بعد از جراحی | جراح بینی اصفهان

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

در شیوه خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی دو نکته بسیار مهم است. یکی اینکه ورم و کبودی کاهش یابد و دوم جلوگیری از ضربه و آسیب خوردن بینی هنگام خواب است. نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، به این صورت است که:

حتما به پشت بخوابید؛ خوابیدن به پهلو، ورم را به یک سمت بینی هدایت می‌کند و بینی نامتقارن خواهد شد. به پشت خوابیدن کمک می‌کند تا تورم بینی به صورت متعادل و متقارن کاهش یابد.
هنگام خواب چند بالش نرم زیر سر خود بگذارید تا سر شما کمی از بدن بالاتر باشد. این کار به کاهش ورم و کبودی کمک خواهد کرد.
یک تا دو هفته سعی کنید این حالت را حفظ کنید اما با کم شدن ورم می‌توانید به پهلو نیز بخوابید. با این حال تا مدتی چند بالش نرم زیر سر خود بگذارید تا هنگام به پهلو خوابیدن نیز همچنان سر شما کمی بالاتر باشد و بینی با زمین یا تشک تماس نداشته باشد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

حداقل سن مناسب جهت جراحی بینی

رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

روش های اصلاح فرم نوک بینی تیز یا گرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.