نحوه صحیح خوابیدن پس از جراحی زیبایی بینی

بینی تأثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارد و فردی که تصمیم به عمل جراحی زیبایی بینی می‌گیرد دوست دارد بهترین نتیجه را ببیند و رضایت کامل داشته باشد. رضایت داشتن از نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی علاوه بر اینکه به انتخاب پزشک ماهر برای جراحی و یا انتظارات غیرمنطقی بیمار مربوط میشود، به مراقبت‌های بعد جراحی بینی هم بستگی دارد. در این مقاله توضیحاتی درباره نحوه صحیح خوابیدن پس از جراحی بینی خواهیم داد. با ما همراه باشید:

 

مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی بینی به اندازه خود جراحی زیبایی مهم است. در صورت عدم رعایت توصیه‌های لازم بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است با اینکه جراحی بینی با مهارت انجام شده است نتیجه خوبی نداشته باشد. نحوه صحیح خوابیدن پس از عمل جراحی بینی و رعایت نکات مربوط به آن یکی از مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی است که باید به آن دقت شود.

نحوه صحیح خوابیدن پس از جراحی زیبایی بینی تا زمانی که غضروف‌های بینی محکم شوند و بینی شکل بگیرد تأثیر زیادی در نتیجه عمل جراحی دارد لذا توصیه می‌شود موارد ذیل را بعد از جراحی بینی خود رعایت کنید.

  • ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی زیبایی بینی سر خود را بالاتر از سطح قلبتان نگه دارید. در واقع سرتان باید زاویه بیشتر با سطح زمین داشته باشد. برای این کار در هنگام خوابیدن ۲ تا ۳ بالش زیر سر خود قرار دهید. این کار ورم بینی و صورت شما را کاهش می‌دهد.

  • بعد از جراحی بینی باید حتما به پشت بخوابید و اکیدا توصیه می‌شود از خوابیدن بر روی شکم بپرهیزید. این کار برای جلوگیری از چرخیدن ناخودآگاه بیمار در هنگام خواب و آسیب رساندن به بینی و جابجایی استخوان‌های بینی است. می‌توانید برای اینکه احتمال گردش به طرفین در هنگام خواب به طور کامل از بین برود چند بالش در ۲ طرف خود قرار دهید تا صورت شما در هنگام خواب صاف و رو به بالا قرار بگیرد.

  • در صورت تمایل می‌توانید در صورتی که به بینی شما فشاری وارد نشود به پهلو بخوابید اما این کار باعث می‌شود یک طرف بینی شما نسبت به طرف دیگر ورم بیشتری داشته باشد.

  • در صورتی که متأهل می‌باشید و فرزندتان کوچک است و عادت دارد که شب را با شما بخوابد توصیه می‌کنیم در هفته اول بعد از جراحی تنها بخوابید تا از برخورد دست همسر یا فرزندتان در طول شب به صورت ناخودآگاه با صورتتان جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.