نفس کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی

تنفس بعد از رینوپلاستی

نفس کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی | به علت تورم و التهاب طبیعی است که بلافاصله بعد از جراحی بینی با مشکل در تنفس رو به رو شوید. این عوارض جانبی زمانی که دماغ در حال بهبود یافتن است بهتر می شوند. حدود چند هفته بعد ، نفس کشیدن از طریق بینی راحت تر می شود. اما در صورتی که غضروف بیش از اندازه حذف شود، نفس کشیدن از طریق دماغ می تواند به یک مشکل همیشگی تبدیل شود. بنابراین جراح باید تجربه کافی داشته باشد و از برترین تکنیک های روز دنیا بهره بگیرد.


با ما همراه باشید با مطالب پیشنهادی و آموزنده دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان |  نفس کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی

عمل بینی چطور تنفس را بهبود می بخشد؟

برخی از بیماران به علت شکل و ساختار دماغ خود با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم می کنند. وارد شدن ضربه به استخوان نیز می تواند از دلایل این عارضه باشد. این پروسه طراحی شده تا حفره های بینی را باز کند و در نتیجه آن نفس کشیدن راحت تر شود.

آیا بعد از جراحی بینی بویایی خود را از دست می دهیم؟

نعمت بویایی باعث می شود که افراد حس بسیار خوبی از اتفاقات را در ذهن خود حک کنند. بوی نم باران ، بوی آغوش مادر و بوی گلی که افراد از روی عشق هدیه می گیرند ، همگی از مواردی هستند که هیچکس دوست ندارد خود را از آن ها دریغ کند.

موضوعی که ذهن بسیاری از زیباجویان را به خود مشغول کرده است این است که آیا بعد از جراحی بینی ، فرد بویایی خودش را از دست خواهد داد؟ در پاسخ به نگرانی های افراد باید گفت در مجموع خیر ، اما در مواردی امکان پذیر است. بعد از انجام عمل بینی افراد به طور موقت حس بویایی خود را ازدست می دهند که البته بعد از گذشت 3 الی 6 هفته به حالت نرمال خود بازخواهد گشت.

این عارضه به علت تورم و التهاب در قسمت بینی پدید می اید ، بنابراین طبیعی است با رفع تدریجی اثر این عارضه به تدریج بویایی فرد نیز به حالت عادی خودش بازگردد.در این بین حتی اقداماتی وجود دارند که منحصرا بهبودی را به ارمغان می اورند ؛ برای مثال سپتورینوپلاستی که با رفع انحراف ، حس بویایی فرد را ارتقا می بخشد.

البته این عارضه تنها به حس بویایی افراد ختم نمی شود ؛ زیرا حس چشایی نیز با بویایی ارتباط مستقیم دارد. اغلب افرادی که بعد از عمل بینی با همچین پیامدی مواجه شدند ، ان را مشابه با حالتی دانسته اند که انگار سرما خورده اند و طعم و بوی هیچ غذایی را متوجه نمی شوند. درک این حواس از طریق سلول های درون بینی انجام می پذیرد که خواه ناخواه تحت عمل بینی آسیب می بینند. تاکنون هیچ گزارشی در از بین رفتن آن ها به صورت دائمی ثبت نشده است. بیاد داشته باشید ، انتخاب پزشک متبحر تا حد چشمگیری بر عوارض بعد از جراحی بینی تاثیر می گذارد.

چه مدت بعد از عمل بینی می توانیم به روتین خود بازگردیم؟

با وارد شدن به دوره نقاهت ، لازم است که از توصیه های مراقبتی پزشک خود پیروی کنید تا برای بازگشت به روال طبیعی آماده شوید. عموما گفته می شود که با گذشت یک الی 2 هفته ، افراد مشکلی برای بازگشت به محل کار و تحصیل خود نخواهند داشت. فعالیت هایی که تا حدی فیزیکی هستند ، مثل تمرینات ورزشی آن هم در حد سبک را می توان پس از 4 الی 6 هفته از سر گرفت.

 

جراح بینی اصفهان |  طول دوره نقاهت بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان |

آیا بارداری بلافاصله قبل یا بعد از جراحی بینی یا در طول آن بی خطر است؟

به طور کلی در طول دوره بارداری، انجام فرایند جراحی توصیه نمی شود چون می تواند آسیب هایی را برای جنین به همراه داشته باشد. در واقع، بیهوشی عمومی برای انجام هرگونه فرایند جراحی در طول دوره بارداری خطرناک است. بهتر است بعد از زایمان چند ماه دست نگه دارید و سپس برای انجام عمل بینی اقدام کنید. همچنین باردار شدن بلافاصله بعد از عمل بینی نیز توصیه نمی شود.

برخی جراحان بینی ادعا می کنند که بارداری در فرایند بهبود بینی اختلالی ایجاد نمی کند و شما می توانید به محض اتمام داروهای تجویز شده برای دوره مراقبت های بعد از عمل بینی برای باردار شدن اقدام کنید. برخی جراحان دیگر معتقدند که بمنظور اجتناب از تحت تاثیر قرار گرفتن نتایج جراحی بینی و جلوگیری از بروز اختلال در فرایند بارداری بهتر است 4 تا 6 ماه بعد از عمل کردن بینی برای بارداری اقدام کنید.

جراحان بینی اغلب برای کنترل درد و عفونت بعد از عمل بینی داروهای مسکن و آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. این دو داروی قدرتمند به هیچ وجه نباید وارد سیستم بدن جنین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *