نکاتی برای تزریق بوتاکس زیر بغل

بررسی نکاتی برای تزریق بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل، نوعی نوروتوکسین است که از میکروب هایی ساخته می‌شود که موجب بوتولیسم یا نوعی مسمومیت غذایی می‌شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان نکاتی برای تزریق بوتاکس زیر بغل را مورد بررسی قرار می دهیم.

اما این جای نگرانی ندارد. اگر توسط یک پزشک متخصص انجام شود بی خطر است. بوتاکس یک درمان زیبایی است که به طور معمول برای صاف کردن چین و چروک های صورت بکار می‌رود. اما پزشکان علاوه بر این برای درمان بیماری های عصبی عضلانی هم از آن استفاده می‌کنند. از جمله میگرن، هیپرهیدروزیس و اسپاسم عضلانی. وضعیتی که با تعریق غیر عادی و بیش از اندازه مشخص می‌شود.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس زیر بغل

اگر تعریق شما با داروهای معمول ضد تعریق بهبود پیدا نکند، ممکن است شما کاندیدای مناسب بوتاکس زیر بغل باشید. بوتاکس توسط FDA برای درمان بیش از حد تعریق زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. علاوه بر این، می‌توان برای درمان تعریق در نواحی دیگر بدن همانند دست ها، پاها و صورت از آن استفاده کرد.

میزان اثرگذاری بوتاکس بر تعریق زیر بغل

تعریق زیر بغل را از 82 الی 87 درصد کاهش می‌دهد. مدت زمان ماندگاری آن بین 3 الی 12ماه است. بوی بدن را هم کاش می‌دهد. دریافت بوتاکس زیر بغل به این معنا نیست که در مورد استفاده از دئودورانت یا ضد‌تعریق کاملا بی تفاوت باشید. هدف از تزریق بوتاکس کاهش تعریق زیاد بدن و یا کمی کمتر از حد نرمال آن است. بیشتر مردم هنوز کمی عرق می‌کنند و شاید متوجه شوند که به دئودورانت یا ضد تعریض احتیاج دارند اما این از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بوتاکس توسط FDA برای درمان تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروزیس زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. پزشکان بعلاوه از آن برای دیگر نقاط بدن که بصورت غیر طبیعی عرق می‌کنند، استفاده می‌کنند. با این وجود، اگر نواحی زیر را به کمک بوتاکس درمان کنید، دردناک‌تر است و خطر عوارض جانبی بالاتری هم دارد:

 • دست ها
 • پاها
 • زیر سینه ها
 • سر
 • صورت

چگونگی عملکرد بوتاکس بر تعریق

بوتاکس با مسدود کردن موقتی مواد شیمیایی‌ای که زمان تولید عرق از بدن شما خارج می‌شود، عمل می‌کند. این تزریق روی لمس یا احساس در زیر بغل شما تاثیر نمی‌گذارد. برای تکمیل درمان بوتاکس، برای تعریق زیر بغل فقط به یکبار مراجعه به مطب نیاز دارید. این شیوه به طور معمول، شامل 25 تزریق در هر دو زیر بغل است. هر بار پزشک شما مقدار کمی بوتاکس را به طور دقیق زیر سطح پوست با سوزن خیلی نازک تزریق می‌کند. برخی افراد حتی اینکه به آن ها تزریق می‌شود را احساس نمی‌کنند. ولی اگر از خودشان سوال کنید می‌گویند که بیشتر ناراحت کننده است تا دردناک. شما در طول سه الی چهار هفته شاهد بهبودی در تعریق خواهید بود. اثرات کامل آن را در طی دو هفته مشاهده خواهید کرد.

درمان عرق شدید با بوتاکس

معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

تعریق بدن امری ضروری برای خنک نگه داشتن بدن است. در نتیجه اگر بوتاکس زیر بغل تزریق می‌کنید. آیا این از خنک شدن بدن شما جلوگیری خواهد کرد؟ خیر، زیرا هر بخش از بدن شما که عرق می‌کند فقط قسمت کمی از غدد عرق شما را شامل می‌شود. ناحیه زیر بغل تنها 2 درصد از آن را دارد. کاهش تعریق شما در چند ناحیه کوچک، توانایی بدن برای خنک شدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. نگرانی بعدی که برخی از افراد دارند، افزایش تعریق بدن در سایر نواحی آن است. ولی این اتفاق هم رخ نمی‌دهد.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس زیر بغل عبارتند از:

 • کبودی یا درد در ناحیه تزریق
 • تحریک پوست
 • خون ریزی
 • سردرد

بررسی عوارض جدی تزریق بوتاکس

عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس زیر بغل خیلی نادر است. این عوارض زمانی اتفاق می‌افتند که بوتاکس تمام بدن شما را تحت تاثیر خود قرار بدهد. این عوارض شامل موارد زیراند:

 • ضعف عضلانی کل بدن
 • مشکل در بینایی
 • مشکل در تنفس
 • از دست دادن کنترل مثانه

بوتاکس به طور معمول، درمانی موثر برای تعریق بیش از اندازه به شمار می‌رود. برای بعضی اشخاص، کیفیت زندگی آن‌ها بسیار بهبود می‌یابد.

مزیت های تزریق بوتاکس برای تعریق

 • کمتر تهاجمی در مقایسه با درمان‌های جراحی
 • حداقل درد در حین تزریق در زیر بغل
 • به صورت کلی ایمن

یک درمان موثر است که طبق آمارها تا 90 درصد موجب کاهش تعریق در مدت زمان دو هفته می‌شود. درد و دیگر عوارض جانبی را دارد، اما بصورت کلی خفیف است.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نواحی قابل تزریق بوتاکس برای درمان تعریق

هم اکنون بوتاکس تنها برای درمان تعریق زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. آمارها نشان می‌دهند که بوتاکس تولید عرق زیر بغل را تا بیش از 50 درصد و برای مدت 6 ماه کاهش می‌دهد. البته پزشکان از آن برای درمان دیگر نقاط بدن هم استفاده می‌کنند.از جمله برای تعریق دست ها و صورت هم از آن استفاده می‌شود.

آمادگی های پیش از عمل

تزریق بوتاکس شیوه‌ای سریع و ساده است که در مطب پزشکان و کلینیک‌ها انجام می‌شود. پزشک شما به طور معمول می‌خواهد که یک پیراهن آستین کوتاه بپوشید و 2 تا 3 روز پیش از عمل تزریق بوتاکس، از اصلاح موهای زیر بغل خودداری کنید. در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده می‌کنید، اغلب پزشک از شما می‌خواهد چند روز قبل از تزریق مصرف آن را قطع کنید تا از لخته شدن خون و کبودی جلوگیری شود. درباره داروهایی که مصرف می‌کنید به پزشکتان اطلاع بدهید و مصرف هیچ دارویی را متوقف نکنید تا وقتی که پزشک به شما بگوید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

نکاتی برای جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری

آشنایی با جراحی زیبایی گوش

اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

1 نظر ثبت شده برای “نکاتی برای تزریق بوتاکس زیر بغل

 1. تزریق زیر بغل بوتاکس واقعا راهکار خیلی خوبیه برای کمتر کردن عرق و یه نفس راحت میکشی که روی لباسهات لک نمیافته شکرخدا برای من هیچ عارضه ای پیش نیومد بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *