نکات مراقبتی مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی

بررسی نکات مراقبتی مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی

ممکن است بیمارانی که به انجام جراحی بینی می پردازند برای همان شهر یا کشور نبوده و از شهرستان یا خارج کشور برای انجام جراحی آمده باشند بنابراین نکات مربوط به جراحی بینی و شرایط انجام مسافرت بعد از جراحی بینی را باید بدانند. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به شرح مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

پزشکان و جراحان به شکل کلی توصیه نموده که پس از انجام زیبایی بینی مسافرت را به تاخیر بیندازند و تا جای ممکن در روزهای نخست مسافرت را انجام ندهند. چون ترمیم بافت های بینی معمولا در هفته های نخست صورت میپذیرد توصیه می گردد انجام مسافرت های که غیرضروری و بی مورد می باشد را به تاخیر انداخته اما اگر مسافرت الزامی می باشد باید نکات زیر را رعایت نموده :

مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی

در روز نخست پس از جراحی از انجام رانندگی باید اجتناب نموده به دلیل اینکه ممکن است هنوز آثار داروهای بی هوشی در بدن شخص وجود داشته باشد و احتمال اینکه شخص خواب آلود باشد وجود دارد . اما اگر مسافرت به شهرهای نزدیک باشد یا اینکه مسافت کمی باشد رفتن به مسافرت بلامانع می باشد.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : عوامل غیر جراحی در افتادگی نوک بینی بعد از عمل

جراح بینی توصیه می کنند که روزهای نخست شخص به تنهایی رانندگی نکرده و معمولا برای تسریع در بهبودی بهتر است شخص به استراحت بپردازد و تا جای که مقدور می باشد از انجام فعالیت های غیر ضروری پرهیز بنمائید ، اگر مسافت زمینی می باشد می توان به شهرها و یا مسافت های طولانی نیز رفت اما شدیدا توصیه می شود که از تکان خوردن سریع و شدید سر اجتناب نموده هم چنین از انجام رانندگی سریع که امکان دارد سر تکان خورده نیز اجتناب نموده انجام مسافرت با هواپیما بهتر می باشد و به طور عموم پزشکان جراح بینی توصیه می کنند که هر گونه مسافرتی چه از طریق زمینی و یا با هواپیما بعد از حداقل یک هفته صورت بپذیرد.

اما اگر رفتن به سفر ضروری می باشد می توان دو روز پس از انجام جراحی پرواز را انجام داده علت اینکه تاکید و توصیه می شود مسافرت به تاخیر بیفتد این است که در روزهای اول پس از جراحی ، بینی در حال ترمیم است و بافت های بینی به اختلاف فشار هوا حساس می باشند انجام مسافرت هوایی اختلاف فشار هوا را شامل می شود وممکن است بافت های بینی به این اختلاف هوا واکنش نشان داده و احتمال خون ریزی از بینی را تشدید کرده .
پس از 48 ساعت بعد از جراحی پانسمان در بینی وجود دارد که انجام پرواز با هواپیما ممکن است باعث ایجاد درد در گوش ها و یا احساس پر شدن گوش ها و یا فشار داخل گوش بوجود آید که وجود این عوامل بیمار را آزاد می دهد .
انجام کوه نوردی و رفتن به کوه بهتر است که پس از مدت زمان حداقل 3 هفته پس از جراحی بینی صورت پذیرد زیرا تغییرات فشار هوا امکان بوجود آمدن خونریزی و گرفتگی بینی را ایجاد می کند.

نکات مراقبتی مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی | جراح بینی اصفهان

مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل

۲ تا ۳ روز پس از جراحی بینی: در این دوره ، شما درد متوسط ​​(که با دارو قابل کنترل است) و تورم را احساس خواهید کرد. همچنین ممکن است بلافاصله پس از عمل دچار حالت تهوع شوید. این معمولاً ناشی از ترکیبی از اثرات بیهوشی و خون بلعیده شده است. ما به بیماران توصیه می کنیم که به پشت بخوابند و سر خود را با بالش بالا ببرند ، بنابراین محدود کردن تورم از قلب آنها بالاتر است. باید فعالیت بدنی را محدود کنید و از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. هیدراته ماندن در این مدت باعث کاهش درد و بهبود بهبود می شود.

۱ هفته بعد از جراحی زیبایی بینی:

هرگونه آتل یا بخیه معمولاً تا پایان هفته اول برداشته می‌شود. درد، کبودی و تورم تا حد زیادی کاهش می‌یابد. با این حال مشاهده نتایج نهایی عمل بینی شما دشوار خواهد بود. چرا که تورم زیادی وجود خواهد داشت.

۲ هفته پس از جراحی بینی:

کبودی و تورم به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. تا جایی که برای افراد غریبه، ورم بینی شما خیلی قابل شناسایی نیست؛ مگر اینکه دقت کنند. در این هفته شما آنقدر احساس راحتی خواهید کرد که در اواسط هفته دوم می‌توانید به سر کار برگردید.

۳ هفته بعد از جراحی بینی:

تا به حال دیگر ورم به اندازه کافی برطرف شده است؛ به طوری که شما از آنچه می‌بینید به طور کلی راضی هستید. با این حال هنوز زود است تا در مورد نتیجه نهایی عمل نظری داده شود. هنوز پوست بینی شما به فرم طبیعی خود نرسیده است. چسب زدن به شیوه درست، در فرم گیری بینی و کاهش زودتر تورم کمک خواهد کرد. انسداد بینی نیز ممکن است همچنان وجود داشته باشد؛ اگرچه بسیار بهتر از هفته اول است.

۱ ماه پس از جراحی بینی:

شما اجازه دارید ورزش و فعالیت بدنی معمولی (متوسط) را از سر بگیرید. تورم روی پل بینی بهبود می یابد اما نوک بینی شما هنوز متورم و ضعیف است. به چسب زدن ادامه دهید.

۳ ماه بعد از جراحی بینی:

حدود ۹۰% از تورم بینی از بین رفته است اما نوک بینی شما همچنان ممکن است بی‌حس و سفت باشد. دیگر فرم نهایی بینی شما آشکار شده اما اگر احساس می‌کنید اندکی عدم تقارن در بینی وجود دارد، بدانید که باید هنوز صبر کنید. معمولا گاهی رسیدن به فرم نهایی بینی بین ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز دارد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

 


مطالب پیشنهادی:

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

نحوه انجام فعالیت های روزانه بعد از عمل بینی

بررسی تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *