نکات مهم در سرفه کردن بعد از عمل بینی

نکات مهم در سرفه کردن بعد از عمل بینی

سرفه نیز عملی غیرارادی در شرایطی چون احتقان، آلرژی و یا سرماخوردگی است. اما همین عمل غیرارادی بعد از جراحی بینی می‌تواند دردسرساز باشد. در مقاله ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما گردآوری شده است. به بررسی نکات مهم در سرفه کردن بعد از عمل بینی خواهیم پرداخت. بدون شک تلاش هر فرد بعد از رینوپلاستی این است که به سلامت از مرحله نقاهت و بهبودی عبور کند. و کمترین آسیب و اثر منفی متوجه نتایج عمل زیبایی بینی شود. به همین دلیل باید توصیه‌های جراح حتی درمورد اعمال غیرارادی چون سرفه را نیز جدی گرفت.

عوارض سرفه بعد از عمل بینی و نحوه صحیح انجام آن

در حالت کلی مکانیسم سرفه کردن بدین شکل است که هوا تمایل دارد با فشار از مجاری تنفسی خارج شود. و اگر در این بین جلوی دهان گرفته شود، با فشاری مضاعف از بینی خارج خواهد شد. در حالت عادی این امر اشکالی ندارد. اما در صورتی که جراحی زیبایی بینی انجام شده باشد ممکن است منجر به التهاب و حتی خونریزی گردد. برای جلوگیری از این عوارض پیشنهاد می‌شود به هیچ‌وجه جلوی سرفه گرفته نشود تا ریه عملکرد مناسب خود را داشته باشد. اما در عین حال بهتر است فرد تا جایی که باعث حرکت زیاد بینی نشود، دهان را باز کند تا فشار هوا راهی بینی نگردد.

نکات مهم در سرفه کردن بعد از عمل بینی | جراح پلاستیک اصفهان

نکاتی برای جلوگیری از سرفه بعد از عمل بینی

بهتر است اگر جراحی خود را در فصول سرد سال انجام می‌دهید. کاملاً بدن خود را تقویت کنید تا سرما نخورید و دچار عطسه و سرفه نشوید.
اگر دود سیگار، عطر‌ها و مواد آلرژی‌زایی که باعث سرفه می‌شوند. در نزدیکی شما هستند، بلافاصله از آن‌ها دور شوید.
سعی نکنید جلوی دهان خود را بگیرید و یا دهان خود را ببندید تا سرفه را ضعیف کنید. زیرا همانگونه که اشاره شده فشار به مجرای بینی منتقل می‌شود.
چنانچه پیش از عمل دچار سرماخوردگی شوید و سرفه داشته باشید. بهتر است با جراح خود مشورت نمایید تا در صورت لزوم؟، زمان عمل را به بعد از بهبودی شما منتقل کند.

رعایت دستورالعل ها

دوره بهبودی بعد از هر نوع جراحی پلاستیک صورت، کاملاً به اندازه دوره آماده‌سازی و قبل از آن دارای اهمیت است. در واقع شرط اینکه آمادگی‌های کسب شده قبل و در حین عمل بینی به بار بنشیند و نتایج آن را شاهد باشید این است که دوران بهبودی خود را با رعایت دستورالعمل‌های مختلف توصیه شده توسط پزشک به سلامت پشت سر بگذارید. توصیه‌های مراقبتی بعد از رینوپلاستی، دائمی نیستند و به محض عبور از دوران نقاهت، به روند عادی زندگی خود باز خواهید گشت.

بنابراین جای استرس و نگرانی نیست و قرار هم نیست تعدادی عطسه یا سرفه غیرارادی، تمام نتایج رینوپلاستی شما را تحت تأثیر قرار دهد. در واقع تمام توصیه‌ها، برای کمک به شما در به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن از عمل بینی خواهد بود. در نهایت اینکه از مشورت با افراد غیر متخصص در این زمینه‌ها پرهیز کنید. جراح شما تنها کسی است که به دلیل مهارت بالا، صلاح شما را بهتر می‌داند. همچنین جراح با توجه به شرایط بدنی، سابقه پزشکی و نوع زندگی و عمل بینی شما، توصیه‌هایی را برای شما خواهد داشت که شاید برای افراد دیگر فاقد اعتبار و کارایی باشد. کافی است چند هفته با دقت تمام دستورالعمل‌های مراقبتی را رعایت کنید تا به نتایج ماندگار رینوپلاستی دست پیدا کنید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

اثرات و خطرات عطسه بعد از عمل بینی

درمان آلرژی و آبریزش بینی بعد از جراحی

دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.