ورم چشم بعد از جراحی بینی

ورم چشم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی به دلیل عملیاتی که بر روی گوشت و استخوان بینی انجام می‌شود دارای یک سری عوارض جانبی احتمالی است که در دوران نقاهت بعد از عمل ظاهر می‌شوند. یکی از این موارد ورم چشم بعد از عمل بینی است. برای کاهش و حتی جلوگیری از بروز این دسته از مشکلات رعایت یک سری نکات مراقبتی الزامی است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به پاسخ سوال کاندیدهای عمل بینی در مورد اینکه برای ورم چشم بعد از عمل بینی چه باید کرد ؟ بپردازیم. درمان ورم چشم بعد از جراحی بینی بسیار ساده و آسان بوده و کافی است تا توصیه‌های پزشک متخصص خود را در این زمینه جدی بگیرید. ما نیز در این مقاله سعی داریم تا شما کاندیدهای عمل بینی را با روش‌های درمان ورم چشم بعد از عمل بینی بیشتر آشنا کنیم.


دکتر علی علوی راد – جراح پلاستیک اصفهان – ورم چشم بعد از جراحی بینی


ورم چشم بعد از جراحی بینی | جراح پلاستیک اصفهان

برای ورم چشم بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

جراحی بینی یک روش زیبایی است که معمولا برای تقویت ظاهر بینی و یا بازسازی ساختار کلی بینی انجام می گیرد. در حین جراحی زیبایی بینی، غضروف و استخوان های بینی اصلاح شده و یا بافت به آن افزوده یا کاسته می شود. کسانی که دچار انسداد بینی یا شکستگی بینی هستند، می توانند از جراحی استفاده کنند. با توجه به اینکه روز به روز جمعیت جهان در حال افزایش است و طبیعتا عرضه و تقاضا افزایش می یابد، به همین دلیل جراحی بینی محبوب تر می شود زیرا هیچکس صاحب ظاهری بی نقص نیست.

آیا ورم چشم بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

طبیعتا بسیاری در مورد روند جراحی بینی کنجکاو هستند و می خواهند در مورد همه چیز اطلاعاتی کسب کنند. این موضوع که ورم چشم بعد از جراحی طبیعی است یا یک موضوع عجیب به حساب می آید، باید گفت امری کاملا طبیعی است چون هنگامی که بینی مورد جراحی قرار می گیرد، مویرگ های خونی اطراف چشم هم تحت تاثیر قرار می گیرد و در نهایت به شکل کبودی ظاهر می شود.

این کبودی بر اساس نوع جراحی می تواند متفاوت باشد. در واقع ورم می تواند بر اساس نوع جراحی یعنی جراحی روی بینی دراز، سوراخ بینی، حل انحراف، بینی کوتاه و بینی قوس دار، کاملا تغییر کند. با این حال خبر خوش این است که برای ورم چشم بعد از جراحی، راهکارهایی وجود دارد که می تواند با عمل به آن ها، باعث رفع ورم بشوید.

برای ورم چشم بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

برای چند روز بعد از جراحی، تورم و کبودی بینی، لب، گونه ها یا اطراف چشم، یک اتفاق کاملا طبیعی است. این مشکلات به تدریج طی 7 تا 10 روز آینده از بین می روند. استفاده از یخ درمانی و کیسه های ژل اطراف چشم، می تواند باعث بهبودی ورم شود. برخی از مراجعه کنندگان حتی سبزیجات یخ زده را که در کیسه های فریزر نگه داشته می شوند. به عنوان یک گزینه مناسب برای یخ درمانی در نظر می گیرند. اما بهتر است از کیسه های ژل مخصوص قالب صورت استفاده کنید.

بهتر است بعد از جراحی، یک شام سبک و مفید بخورید. برای چندین روز از مصرف مایعات داغ خودداری کنید. گاهی اوقات افراد بلافاصله پس از جراحی یک یا دو بار استفراغ می کنند. در صورت تداوم، ممکن است داروهایی برای رفع تهوع تجویز شود. مهم است که به یاد داشته باشید که یک رژیم غذایی خوب با استراحت کافی، می تواند به روند بهبودی کمک شایانی کند.

 


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

نتیجه عمل زیبایی بلافاصله بعد از عمل

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

آفتاب گرفتن در دوران مرخصی عمل بینی

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

آفتاب گرفتن در دوران مرخصی عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *