ویژگی‌های مختلف پروتز سینه

 اندازه

پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. انتخاب اندازه مناسب شما برای اطمینان از موفقیت و دوام طولانی مدت پروتز سینه بسیار مهم است. جراح به شما کمک می‌کند تا بهترین اندازه را برای رسیدن به اهداف زیبایی خود انتخاب کنید.

شکل

شکل پروتزی که شما انتخاب می‌کنید، در درجه اول به اهداف زیبایی مورد نظر شما بستگی دارد. برخی فرمی گِرد به سینه می‌دهند. انواع اشکال پروتز سینه به شرح زیر می‌باشد:

پروتزهای سینه گرد

اغلب یک پروتز گرد، حتی بیشتر از پروتزهای قطره‌ای شکل که به عنوان طبیعی‌ترین گزینه برای کاشت سینه در نظر گرفته می‌شوند، حالت طبیعی سینه را ایجاد می‌کنند. پروتزهای گرد به سمت نیروی جاذبه زمین کشیده شده و حالت طبیعی‌تری برای سینه ایجاد می‌کنند، خصوصاً وقتی زنانی که جراحی پروتز سینه انجام داده‌اند، دراز کشیده باشند؛ پروتزهای گرد، مانند سینه‌های طبیعی، به حالت طبیعی‌تری به سمت گوشه کشیده می‌شوند و پروتز حالت طبیعی‌تری به خود می‌گیرد.

پروتزهای سینه قطره‌ای شکل

بیمارانی که به دنبال کاشت سینه با فرم آناتومی سینه و افزایش کم و طبیعی سینه می‌باشند، معمولاً پروتزهای قطره‌ای شکل را به دلیل شکل خاصشان که در قسمت پایین سینه پرتر بوده و به تدریج به سمت بالای سینه حجمشان کاهش پیدا می‌کند و کاملاً شیبه شکل طبیعی سینه هستند را انتخاب می‌کنند. پروتزهای سینه قطره‌ای شکل، خط طبیعی سینه را افزایش می‌دهد و اغلب بعد از عمل، جهت شکل‌دهی به پروتز، نیاز به ماساژ ندارند.

برجستگی

برجستگی پروتز سینه به فاصله سینه از بدن اشاره دارد. پروتزهایی که حجم یکسانی دارند، می‌توانند بر اساس برجستگی خود، ظاهر متفاوتی را به سینه بدهند که به طور معمول شامل برجستگی کم، متوسط، زیاد و برجستگی خیلی زیاد می‌باشد. بهترین انتخاب برجستگی سینه بستگی در جراحی پروتز سینه به ساختار بدن و اهداف زیبایی که شما برای جراح خود مشخص کرده‌اید، دارد.

پروتز سینه در اندازه‌های مختلف، از ۱۲۰ سی سی تا ۸۰۰ سی سی در دسترس هستند. با امتحان کردن اندازه‌های مختلف می‌توانید بین مناسب‌تر بودن اندازه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر پروتز سینه تصمیم بگیرید. انتخاب شما، این امکان را برای دکتر پرویزیان فراهم می‌کند تا برنامه جراحی بزرگ کردن سینه شما را دقیق‌تر برنامه‌ریزی نماید.

مواد داخلی

دو گزینه تأیید شده برای پروتز سینه وجود دارد: ژل سیلیکونی و سرم نمکی. اگر چه هر دو مواد توسط بهداشت و درمان کانادا تأیید شده‌اند، اما هر کدام دارای ویژگی‌های متمایز و مزایای متفاوتی می‌باشد.

پروتز سیلیکونی

کیفیت منحصر به فرد پروتزهای سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه، باعث شده است که امروزه انتخاب بیماران در کشورهایی باشد که هر دو نوع سیلیکونی و سرم نمکی به طور گسترده‌ای در دسترس است. پروتزهای سیلیکونی در طیف وسیعی از سفتی (از بسیار نرم تا سفت) در دسترس هستند. بنابراین شما می‌توانید گزینه‌ای را که ترجیح می‌دهید انتخاب نمایید. امروزه نوع سیلیکونی منسجم و فشرده، مشکلات پروتز‌های سیلیکونی سابق را ندارد.

سرم نمکی (سالین)

برخی از بیماران ظاهر و احساس پروتز سرم نمکی را ترجیح می‌دهند. این نمونه شامل یک پوسته سیلیکونی است که در سینه قرار داده شده و سپس از طریق یک شیر، با سالین استریل (محلول آب نمک) پر می‌شود. سایز پوسته پروتز و همچنین مقدار محلول نمکی که برای پر کردن آن استفاده می‌شود، چیزی است که ظاهر نهایی و میزان نرمی سینه را تعیین می‌کند.

پروتزهای صمغی

جدیدترین نوع پروتزهای سینه که محبوبیت آنها بین بیماران در حال افزایش است، پروتزهای ژل چسبنده هستند که بین مردم به پروتزهای صمغی شناخته شده‌اند. این پروتزها، این قابلیت را به پروتز سینه می‌دهند که شکل خود را حفظ نمایند و در صورت پاره شدن، محتوایتشان بیرون نریزد. علاوه بر جلوگیری از نشتی محتویاتشان هنگام پارگی پروتز، به دلیل استحکام بالایشان، احتمال پاره شدنشان در مرحله اول کم است. لازم به یادآوری است که منظور از استحکام، خشک و سفت بودن پروتز نیست. پروتزهای سینه صمغی، اغلب نرم بوده و حس بافت خود سینه را ایجاد می‌کنند و حس طبیعی به آن می‌بخشند.

بافت

ساختار پروتز سینه می‌تواند بدون بافت و صاف و یا دارای بافت‌ باشد. بافت پروتز برای جلوگیری از جابجایی و به منظور کاهش میزان انقباض کپسولی طراحی شده است، اما برای هر نوع ساختار بدن توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *