پاسخ به ابهامات در اهداف انجام جراحی زیبایی

بررسی ابهامات در اهداف انجام جراحی زیبایی

هدف متناسب تر کردن ظاهر بینی با سایر اجزاء صورت در عین حفظ عملکرد تنفسی مطلوب بینی می باشد. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی ابهامات در اهداف انجام جراحی زیبایی خواهیم پرداخت.

موارد تغییرات زیبایی که در اکثر بینی ها انجام می شود

معمولاً نوک بینی افراد به تناسب، مقداری جمع می شود. قوز بینی (در صورت وجود) برداشته می شود. قسمت استخوانی بینی (در نیمه بالایی) باریک می شود و باریکی متناسبی از بالا تا نوک بینی برقرار می شود. افتادگی نوک بینی اصلاح می شود و چرخش ملایم و طبیعی روی نوک بینی ایجاد می شود. در ضمن اینکه بینی باید از نمای تحتانی (نگاه از زیربه بینی) فرم مثلثی مطلوبی پیدا کند.

انتخاب مدل دلخواه و جراحی آزادانه ممکن است؟

خیر، هر بینی ظاهر خاص خودش را دارد و زیبایی آن در تناسب بیشتر همان بینی در زمینه صورت همان فرد می باشد و هیچگاه نمی توان فرم بینی را مشابه یک مدل درآورد و در صورت انجام نیز در آن قالب صورت زیبا نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی : نکات مراقبتی پس از جراحی زیبایی بینی

فاکتور های یک بینی زیبا

طبق نظر تمام مکاتب و راهنمای عمل بینی، بینی زیبا بینی طبیعی است. در حقیقت بینی به شکل نازیبا در هنگام صحبت فرد باعث می شود توجه مخاطب در چهره به بینی جلب شود ولی بینی زیبا و طبیعی باعث می شود هنگام صحبت، بلکه به اجزاء زیبای صورت از جمله چشم و ابرو و گونه ها جلب شود مخصوصا در ایرانی ها که چشم و ابروی زیبایی دارند.

توجه مخاطب را جلب می کند. جالب توجه اینکه در فرهنگ عامه ما دقیقاً تصور بر عکس است و بسیاری از افراد می خواهند پس از عمل، بینی کاملاً عمل شده بنظر برسد و مخاطب متوجه جراحی بینی فرد بشود که این دقیقاً بر خلاف اصول زیبایی صورت و راهنمای عمل بینی است.

آیا جراحی زیبایی بینی فقط باید بر ظاهر بینی متمرکز باشد و فقط در بعضی بینی های خاص مشکل انحراف بینی یا مسائل عملکردی دیگر بینی مطرح است؟

این سؤال بسیار کلیدی است. اخیراً در تمامی مکاتب جراحی زیبایی بینی و و راهنمای عمل بینی گفته می شودجراحی عملکردی (فانکشنال) و زیبایی بینی ، یعنی به هیچ وجه جراحی زیبایی به تنهایی وجود ندارد و علاوه بر جراحی زیبایی حفظ حداکثر عملکرد ساختمانهای بینی و بحث تنفس بینی بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی فانکشنال و زیبایی بینی

در جراحی زیبایی بینی، صرفاً تمرکز روی ظاهر بینی می باشد و در جهت حصول حداکثر زیبایی، قسمت های نا زیبا عمدتاً از ساختمان بینی خارج و دور ریز می شود. در حالیکه در جراحی فانکشنال و زیبایی (که اخیراً همه مکاتب جراحی زیبایی بینی دنیا به آن معتقدند) جراحی زیبایی بینی با حداقل دور ریزی اجزاء انجام می شود و با حفظ ساختمانهای بینی و شکل دهی جدید آن، هم زیبایی به نحو احسن حاصل می شود و هم دریچه ی بینی تقویت شده و حفظ خواهد شد.

عوامل شایع در بروز عفونت بعد از رینوپلاستی | جراح بینی اصفهان

حل سایر مشکلات بینی از جمله انحراف بینی و مشکلات سینوس در یک جلسه جراحی  ممکن است؟

این نکته بسیار کلیدی است. اخیراً توصیه می شود حتماً حین جراحی زیبایی و در همان جلسه، انحراف بینی چه خفیف چه شدید و مشکلات همراه در سینوس ها مثل کیست ها اصلاح شود. البته این مسئله شامل اکثر افراد می شود چون اکثر افراد به درجاتی انحراف بینی نیز دارند و بی توجهی به آن و انجام صرف جراحی زیبایی می تواند در آینده باعث مشکلات عدیده ای برای فرد شود. در بینی هایی با ظاهر کج و در انحراف بینی های داخلی شدید، همیشه توصیه به جراحی زیبایی و انحراف بینی به صورت همزمان می شود تا احتمال برگشت انحراف بینی به حالت قبل از عمل به حداقل برسد. البته این بینی ها از سخت ترین جراحی های زیبایی محسوب می شوند.

برش در پره های بینی در جراحی انجام می شود؟

بندرت، در اکثر افراد فقط در قسمت وسط و پائین بینی برش کوچکی می دهیم و با تکنیک های انجام شده از داخل بینی، اکثراً نیاز به برش بیرونی در ناحیه پره بینی نیست (مگر در بعضی بینی های شدیداً گوشتی با پره های بینی بسیار بزرگ).

آیا همه بینی ها را می توانید در حد دلخواه خودتان زیبا کنید؟

همه بینی ها ظرفیت یکسانی برای زیباسازی ندارند. بعضی ها را می توان خیلی زیبا و موزون کرد و بعضی ها را خیر. هیچ عمل زیبایی نتیجه کامل و ایده آل نمی دهد. بهتر است راجع به درجه بهبودی و بهتر شدن بینی فکر کنید تا به یک بینی ایده آل. در آن صورت شما از نتیجه لذت می برید. در بهترین حالت حداکثر ظرفیت زیبا سازی بینی چیزی حدود ۸۰ درصد میزان دلخواه جراح می باشد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

تقارن در دو طرف بینی باید یکسان باشد؟

عدم تقارن دو نیمه بینی همراه با عدم تقارن دو نیمه صورت کم و بیش در همه افراد وجود دارد. اصولاً در هیچ فردی دو نیمه صورت و بینی کاملاً قرینه نیست و قرینه سازی کامل نه مقدور است و نه مطلوب است. تقارن کامل در صورت و بینی هیچکس وجود ندارد، عدم تقارن مختصر در صورت و بخصوص در حرکات صورت مانند: صحبت کردن، لبخند، خنده نشانه هایی از جذابیت را دربر دارد.

جایگاه لیزر در جراحی زیبایی بینی

اصلاً لیزر در عمل جراحی بینی کاربردی ندارد و بیان این نکات جنبه تجاری دارد. روش تزریق ژل خصوصا برای بیمارانی که به دنبال انجام جراحی ترمیمی بینی و عمل بینی بدون جراحی هستند (جراحی مجدد بینی)، بسیار مناسب است. انجام جراحی بینی موجب ضعیف شدن ساختار‌های داخلی بینی شده و با انجام جراحی‌های مکرر، بینی شما شدیدا مستعد آسیب دیدگی می‌شود. از طرف دیگر اصلاح بدفرمی‌ها و اختلالات جزئی با جراحی می‌تواند بسیار چالش برانگیز و مشکل باشد. در این موراد استفاده از ژل‌های تزریقی برای فرم‌دهی به بینی بسیار مناسب‌تر است و با این روش می‌توان بدون آسیب زدن به ساختار‌های حساس بینی، ناهنجاری مربوطه را برطرف کرد.

جراح بینی اصفهان را در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

علل بروز نتایج ضعیف در جراحی زیبایی

عوامل ایجاد کننده عفونت بعد از جراحی بینی

عوامل شایع در بروز عفونت بعد از رینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *