چه افرادی کاندیدا خوبی برای عمل بینی هستند؟

چه افرادی کاندید خوبی برای عمل بینی هستند؟
اگر بینی فرد نسبت به صورتش بزرگ و یا کج دارای یک برآمدگی داشته باشید آنگاه میتوان گفت شما یک کاندید خوب هستید . افرادی که به طور حرفه ایی ورزش میکنند چنانچه بینی آنها دارای این وبژگی ها باشد نامزد مناسبی نیستند چراکه بعد از جراحی بینی ، بینی های آنها دیگر مانند قبل نخواهد بود و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

انتخاب جراح بینی
بعد از تصمیم قطعی در عمل زیبایی بینی باید در ابتدا در انتخاب جراح خود تحقیقات لازم را انجام دهید .کاندید عمل بینی که نوع بینی آنها دارای پوست ضخیم ، بینی گوشتی ، بینی استخوانی ، دارای انحراف بینی ، پولیپ و …. هستند باید اولویت عمل خود را در اولویت قرار داده و بتوانید یک پزشک با تجربه و متبحر را انتخاب کنید.

ویژگی های کاندیدا عمل بینی
نوع پوست بینی ( افرادی که پوست خیلی ضخیم یا خیلی نازک دارند برای جراحی بینی مناسب نیستند )

افرادی که سیگار را تازه ترک کرده اند و یا هنوز سیگار را مصرف می کنند، چرا که این افراد پس از عمل متحمل عوارض فراوانی می شوند.

سلامتی جسمی تایید شده؛ یعنی فرد دچار اختلال و یا بیماری خاصی نباشد و یا تحت درمان خاصی نیز قرار نداشته باشد.

داشتن سلامت روحی؛ مثلا افرادی که وسواس فکری دارند از جراح بینی خود انتظارات غیرمعقولی را نیز دارند و در هر صورت از نتیجه رضایت کافی را ندارند و ممکن است بی دلیل دست به جراحی بینی ترمیمی بزنند.

به طور عمده یک کاندید مناسب جراحی دماغ باید شرایط زیر را دارا باشد :

از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشد.
از جراحی زیبایی بینی انتظاراتی واقع بینانه داشته باشد.
در جلسه مشاوره قبل از عمل خواسته های خود از انجام عمل بینی را برای جراح بینی تشریح نماید.
در صورت مصرف داروهای خاص یا ابتلا به بیماری های خاص و همچنین اختلالت وسواسی این مسئله را برای جراح زیبایی بینی مطرح نمایید.
برای دیدن نتیجه نهایی بینی صبور باشد ، زیرا مشاهده نتایج نهایی از جراحی های زیبایی به خصوص جراحی به دلیل ایجاد تورم بعد از عمل ، مستلزم گذشت حداقل یکسال از زمان جراحی کمی باشد.
همانطور که اشاره نمودیم در رابطه با جراحی زیبایی بینی ، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است شکیبایی پس از عمل بینی می باشد.

بسیاری از بیماران بلافاصله پس از جراحی به دلیل مشاهده تورم موجود در بینی به پزشک متخصص خود مراجعه نموده و ابرازمی کنند که نیاز به عمل مجدد بینی دارند در این موارد توصیه می شود حتما به مدت یکسال صبر نمایند و سپس بنا به صلاحدید پزشک اقدام به جراحی ترمیمی بینی نمایند.

در غیر اینصورت به دلیل عدم بهبود زخم ها و انجام روند ترمیم بینی پس از عمل ، انجام جراحی ثانویه بینی ، عوارض متعددی و در برخی موارد عوارض جبران ناپذیری برای فرد ایجاد خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.