کاندید مناسب برای جراحی زیبایی بینی

کاندید مناسب برای جراحی زیبایی بینی

با وجود اینکه جراحی زیبایی بینی(راینوپلاستی) در اغلب اوقات یکی از مشکل ترین جراحی های پلاستیک محسوب می شود، در عین حال یکی از جراحی هایی است که دارای تکنیک های متنوع با توجه به مشکل بیمار میباشد. این جراحی تقریبا به همه کسانی که نسبت به شکل بینی خود حساس هستند اجازه می دهد تا به راحتی بیشتر مشکلات ظاهری یا درمانی (انحراف بینی) خود را درمان نمایند.

همیشه درباره اینکه درباره جراحی
زیبایی بینی
 محدودیت هایی وجود دارد شنیده ایم، اما بهتر است برای این موضوع با یک جراح با تجربه صجبت کنید تا او به شما بگوید که آیا شما کاندید خوبی برای انجام جراحی زیبایی بینی هستید؟ و بعد از جراحی کدامیک از خواسته های شما برطرف می شود؟ جراح همچنین به شما می گوید که آیا شکل بینی الان شما به آنچه که میخواهید تبدیل میشود یا نه؟

کاندید مناسب برای جراحی زیبایی بینی

اما بطور کلی، کاندید خوب برای انجام جراحی زیبایی بینی دارای شرایط زیر میباشد:

 • فرد دارای سلامت ذهنی و فیزیکی باشد.

نکته مهم

در هر صورت بیماران باید قبل از جراحی بینی پزشک خود را از هرگونه سابقه ی بیماری مطلع سازد. وگرنه امکان بروز مشکلات غیرقابل پیش بینی برای بیمار در حین جراحی وجود خواهد داشت.

 • کسانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند.
 • کسانی که در هنگام تنفس به خاطر
  انحراف بینی دارای اختلال میباشند.
 • داشتن انتظار کاملا منطقی و واقع گرایانه نسبت به نتیجه بعد از
  جراحی زیبایی بینی با توجه به شکل و فرم بینی خود
 • درک این موضوع که
  جراحی زیبایی بینی می تواند شما را زیباتر کند اما همیشه نمی تواند نتیجه بدون نقصی را به همراه بیاورد.
 • کسانی که با آرامش خاطر و بدون نگرانی تصمیم به انجام
  جراحی بینی می گیرند.
 • داشتن آگاهی کامل از خطرات و یا عوارض بعد از جراحی
 • کسانی که سیگار نمی کشند، یا قادر به ترک سیگار برای مدت ۲ هفته قبل از جراحی بود، و همچنین به نکشیدن سیگار بعد جراحی به منظور بهبودی بعد از جراحی تا زمان مورد نظر جراح خود ادامه دهند.
 • نداشتن بیماریهای مزمن بدلیل اینکه امکان پیچیده کردن شرایط بیمار در حین جراحی و بعد از جراحی وجود دارد.
 • حداکثر سن برای انجام عمل بینی بستگی به سلامت عمومی شخص دارد. اما از آنجایی که در سنین بالای ۶۰ سال، ترمیم با تأخیر انجام می شود و احتمال بروز عوارض بیشتر است انجام جراحی برای افراد بالای ۶۰ سال انجام نمی دهیم.
  جراحی (پلاستیک) زیبایی بینی در سنین پایین می تواند روی رشد صورت تاثیر بگذارد. در صورتی که قبل از اتمام فرآیند رشد، غضروفهای بینی دستکاری شود، ممکن است انجام عمل جراحی روی رشد صورت تاثیر منفی بگذارد. زیرا بخشی از غضروفهای داخل بینی فرایند رشد صورت را فرماندهی و هدایت می کنند. به همین علت، جراحی بینی برای خانمهای کمتر از ۱۶ سال و آقایان کمتر از ۱۸ سال
  نباید انجام شود.
 • کسانی که
  درمان ارتودنسی خود را به پایان رسانده اند یا در پایان کار ارتودنسی خود هستند. به طور کلی درمان ارتودنسی باعث می شود تغییراتی در فاصله بین لب و بینی و موقعیت لب ها و زاویه بینی و لب ایجاد شود. از نکات مهمی که جراح بینی در جراحی زیبایی بینی ،به آن اهمیت می دهد، رابطه بین لب و فرم بینی می باشد.پس تغییرات ایجاد شده بر فرم لب بعد از درمان ارتودنسی، در تصمیم جراح بینی در رابطه با نحوه جراحی بینی فرد تاثیر بسزایی دارد. اگر ابتدا جراحی بینی صورت گیرد و بعد از آن درمان ارتودنسی را آغاز نمایید، امکان دارد در زمان تنظیمات براکت ها بر روی دندان ها، به بینی و صورت فرد فشار وارد شود و بخیه های ناشی از جراحی بینی باعث ناراحتی فرد شود.

دکتر علی علوی راد

فوق تخصص جراح پلاستیک اصفهان

جراح بینی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *