کم خونی به علت خونریزی در حین و بعد از جراحی بینی

کم خونی به علت خونریزی در حین و بعد از جراحی بینی

در ادامه این نوشته از سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان سعی شده به بررسی کم خونی به علت خونریزی در حین و بعد از جراحی بینی بپردازیم. در توضیح این نکته باید گفت که عمل بینی یک جراحی تهاجمی و همینطور دارای برش است که مقداری از این خونریزی کاملاً طبیعی است و به ویژه در جراحی‌های که برای اصلاح انحراف تیغه بینی است، این مقدار خونریزی ممکن است بیشتر باشد که دلیل آن کوچک کردن رگ‌ها در حین عمل برای کاهش خونریزی است که بعد از آن به حالت عادی بازگشته و ممکن است باعث خونریزی شود.

به همین دلایل است که توصیه می‌شود از دارو‌ها یا خوراکی و نوشیدنی‌هایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود قبل و بعد از عمل تا مدتی دوری کنید تا شاهد خونریزی نباشید. کمی خونریزی طبیعی است و باعث کم خونی نخواهد شد. چنانچه این خونریزی شدید بوده و قابل کنترل نباشد حتماً باید به جراح خود مراجعه کنید.

بررسی ارتباط کم خونی و جراحی بینی | جراح پلاستیک اصفهان

جراحی بینی برای شخص مبتلا به کم خونی

افرادی که تصمیم خود را بنابر هر دلیلی اعم از رفع مشکلات جدی و یا زیبایی برای جراحی بینی گرفته‌اند. همانگونه که اشاره شد باید قبل از عمل، آزمایش خون بدهند. آزمایش مربوط به کم خونی چنانچه نشان دهد که فرد کم خون است. وی قبل از جراحی باید برای رفع مشکل خود اقدام کند. با این آزمایش‌ها سطح هموگلوبین مشخص می‌شود و اگر عدد آن کمتر از ۱۰ باشد. فرد آمادگی لازم برای رینوپلاستی را ندارد و افرادی که بالاتر از این عدد باشد. در صورت داشتن دیگر شرایط، کاندید مناسبی برای عمل بینی به شمار ‌می‌روند. بهتر است برای روشن‌تر شدن موضوع و نوع مشکل، نتایج را به پزشک خود نشان دهید. تا در مورد نحوه رفع آن و میزان اثرگذاری آن در فرآیند رینوپلاستی با شما صحبت کند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

نگرانی های سرایت ویروس امیکرون

بررسی ارتباط کم خونی و جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.