۱۰ راهکار برای بهبودی سریعتر بعد از انجام لیپوساکشن

توصیه های مهم برای افزایش سرعت بهبودی لیپوساکشن

برخی از توصیه ها پیرامون لیپوساکشن  عبارتند از :

رژیم غذایی راه خوب برای بهبود ببخشید

  • کاهش مصرف نمک
  • مصرف پروتئین را افزایش دهید .
  • مصرف شکر را کم کنید .

راه بروید

راه رفتن گردش خون و جریان مایعات لنفاوی را افزایش می دهد. برای ۲۴ ساعت اول استراحت کنید و به طور آهسته شروع به انجام فعالیت های روزانه خود نمایید.

در مراحل اولیه بهبودی بعد از عمل ، بسیاری از پزشکان درخواست می کنند که ضربان قلب بالا نرود. پیشنهاد می کنیم با سرعت معمولی خود قدم بزنید. شما می توانید این کار را بدون بالا بردن ضربان قلب خود برای هر مدت زمان انجام دهید. اگر خستگی ، سرگیجه یا حالت تهوع را تجربه کرده اید کنار بگذارید.

آبرسانی  کنید

آب، شیرکم چرب، ابمیوه های طبیعی و چای را پیشنهاد می دهد . هندوانه را می توانید به لیست میوه های مصرفی اضافه کنید زیرا علاوه بر خاصیت آبرسانی برخی از ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می کند.

استراحت کردن

یک هفته یا بیشتر بعد از جراحی باید به فعالیت های عادی زندگی برگردید. به یاد داشته باشید که بدن شما تا ۶ هفته بعد از جراحی برخی از عکس العمل ها را نشان می دهد.

پس به بدنتان گوش دهید اگر خسته هستید استراحت کنید. اگر گرسنه یا تشنه هستید ، چیزی بخورید و یا بنوشید .

 درمان دوره ای مورد نیاز

  • تورم بعد از عمل جراحی ناخواسته و غیر ضروری را کاهش می دهد.
  • توده ها ، برآمدگی ها ، بافت همبند و ماهیچه ها را کاهش می دهد.
  • کشش تسهیل شده بیماران را به تحرک و عملکرد مناسب کمک و راهنمایی می کند.
  • با ضخامت زخم مبارزه می کند و بافت نرم را نرمال می کند.
  • کاهش استرس. سیستم عصبی را آرام می کند و افسردگی پس از عمل و اظهار پشیمانی را کاهش می دهد.

لباس بدانید چه بپوشید

خارش در محل جراحی ، از یک مردانه در زیر گن مخصوص خود استفاده کنید. این تی شرت ها بر خلاف یک تیشرت معمولی ، زیبا و براق هستند و مطابق با سایز و اندام های خودتان طراحی شده اند.

بعد از عمل لیپوماتیک یا لیپوساکشن از پوشیدن هر چیزی که وظیفه ی نگه داشتن را بر عهده دارند باید خودداری شود . به طور مثال انواع کمربند و آوریز.

گن های مخصوص اگر توصیه شده که بپوشید، حتما دو تا از آن ها خریداری کنید تا در حین پوشیدن یکی، دیگری را بشویید. وقتی گن ها شل می شوند، دیگر کارایی سابق را ندارد. زیرا زمانی که جراح پلاستیک توصیه می کند که دیگر این گن ها را نپوشید برخی از بیماران به پوشیدن این ها به دلیل راحتی می پوشند.

تمرینات کششی

این تمرینات می تواند بعد از عمل از چسبندگی جلوگیری می کند. این کار را با استفاده از توپ های بزرگ ورزشی و در همه ی جهات انجام دهید.

 ماساژ دادن

استفاده از ماساژور ها و یا دستگاه های ماساژ بر روی زخم هایی که در آن بخش لیپوساکشن انجام داده اید، مهم است ولی باید این را در نظر داشته باشید که بعد از هفته ۶ ام می توانید این اقدامات را شروع نمایید.

مراقبت از اسکار

چگونه اسکار را به حداقل برسانیم. ایده های زیادی در مورد کاهش اندازه یک اسکار جراحی وجود دارد. ما متوجه شده ایم که انگشت (های شما) ، مؤثرترین ابزار برای کمک به حداقل رساندن جای زخم است. عمل “مالش” جای زخم بهترین راه تحریک جریان خون و افزایش جریان اکسیژن و مواد مغذی جوان کننده پوست است.

استفاده از پماد های درمانی که جراح بعد از لیپوساکشن تجویز می نماید بسیار مهم است و مصرف صحیح آن باعث بهبود سریع تر جای زخم می شود.

درمان خارش

خارش محل زخم یکی از نشانه های بهبود جای زخم است ولی می توانید به جراح پلاستیک خود اطلاع دهید و برای این عارضه نیز دارو دریافت نمایید.


سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *