جراحی ‌پلاستیک درزمان کرونا ویروس

شرایط انجام جراحی ‌پلاستیک در دوران کرونا 

فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان ، در مورد انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونا ویروس کشور، گفت: از ۱۷ اردیبهشت ۹۹ بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت و بر اساس کاهش شیب ابتلاء به کرونا در کشور انجام جراحی‌های زیبایی در کشور بلامانع است ولی پروتکل‌هایی در این زمینه در نظر گرفته شده که اجرای دقیق آن بسیار حائز اهمیت است.

وی درباره شروط انجام جراحی‌های زیبایی، افزود: بر اساس این پروتکل، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سن بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۰ سال و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا اینکه در ارتباط با فرد مبتلا به کرونا بوده اند و تست کرونا ویروس آنها مثبت یا مشکوک باشد جراحی زیبایی نباید برای آنها انجام گیرد.

در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی جهت انجام جراحی‌های زیبایی کاملاً رعایت شود، جراحی زیبایی مطلقاً خطری برای فرد مورد نظر نخواهد داشت البته باید در نظر گرفت که انجام جراحی‌های زیبایی سنگین در شرایط کنونی بهتر است انجام نگیرد.

جراح پلاستیک اصفهان جراحی پلاستیک در زمان شیوع کرونا ویروس

دکتر علی علوی راد در پاسخ به این پرسش که آیا جراحی بینی جزو جراحی‌های پیچیده زیبایی محسوب می‌شود، گفت: خیر. جراحی بینی، عمل سنگین زیبایی نیست و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام این جراحی بلامانع است.

مطالب پیشنهادی  مرتبط :

آیا لامپ ماوراءبنفش ویروس کرونای جدید را نابود می‌کند؟

ویروس کرونای جدید می‌تواند در مناطقی که اقلیم گرم و مرطوب دارند منتقل شود.

جراحی‌ زیبایی در زمان شیوع ویروس کرونا


جراح پلاستیک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *