جراحی‌ زیبایی در زمان شیوع ویروس کرونا

تبعات جراحی زیبایی غیر قانونی در ایام کرونا

در مورد انجام جراحی‌ زیبایی غیرقانونی در شرایط ویروس کرونا توسط تکنسین ها و افراد غیرحرفه‌ای اعلام شده است  افراد برای جراحی زیبایی فقط به افرادی مراجعه کنند که فعالیت آنها از طریق مراکز قانونی همچون وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مورد تایید قرار گرفته باشد.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، اظهار داشت: با شرایط همه‌گیری ویروس کرونا تغییرات زیادی در همه جنبه‌های زندگی افراد از جمله ارائه خدمات پزشکی در حوزه‌های مختلف ایجاد شد.

در ابتدای گسترش بیماری ویروس کرونا فعالیت‌های پزشکی که از نظر حیاتی برای بیماران ضروری نبود متوقف شد ولی به ترتیب بر حسب صلاح دید وزارت بهداشت فعالیت‌های پزشکی مختلف از جمله اعمال پلاستیک و زیبایی به صورت کامل آغاز شد . جراحان پلاستیک در حال حاضر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اعمال مربوط  پلاستیک و زیبایی را انجام می‌دهند.

 متاسفانه در ایامی که به دلیل، انجام جراحی‌ زیبایی غیرضروری متوقف شده بود برخی از تکنسین ها و افراد غیرحرفه‌ای به حوزه اعمال پلاستیک و زیبایی روی آوردند و این مسئله عواقبی را برای بیماران به همراه داشته است.

جراح پلاستیک اصفهان انجام جراحی پلاستیک در زمان شیوع کرونابیماران برای پیشگیری از عواقب جراحی‌های پلاستیک و زیبایی باید حتماً به جراحان حاذق مراجعه کنند که فعالیت آنها از طریق مراکز قانونی همچون وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مورد تایید قرار گرفته باشد چراکه در غیر این صورت جراحی پلاستیک می‌تواند عوارض غیر قابل بازگشتی برای آنها به همراه داشته باشد.

باطنی گفت: به نظر می‌رسد کرونا تا مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد لذا انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی دستورالعمل ها و راهنمایی های لازم را برای اعضای انجمن اعلام کرده و امیدوارم که بتوانیم خدمات بهینه‌تری به بیماران ارائه دهیم.

انجام جراحی‌ پلاستیک در زمان شیوع کرونا


جراح پلاستیک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *