افزایش جراحی پلاستیک در دوران ویروس کرونا

آیا در زمان شیوع ویروس کرونا متقاضیان جراحی پلاستک و زیبایی افزایش یافته اند ؟

تعدادی از کلینیک‌های زیبایی در سراسر جهان از افزایش جراحی‌ها در دوران ویروس کرونا خبر می‌دهند. احتمالا به این دلیل که افراد بعد از عمل می‌توانند صورت خود را پشت ماسک پنهان کنند یا از خانه کار کنند.

با وجود آنکه ویروس باعث بسته شدن کسب و کارها تقریبا در سراسر جهان شد اما تعدادی از کلینیک‌های جراحی پلاستیک با اتخاذ اقدامات سختگیرانه‌تری مانند آزمایش‌های کووید ۱۹ و تمیز کردن مکرر، فعال مانده و تعداد بیشتری از عمل‌های زیبایی را انجام داده‌اند. عمل‌های زیبایی در کلینیک‌های ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در دوره کرونا افزایش یافته و بیماران برای جراحی‌هایی مانند پرکردن لب، بوتاکس، لیفت صورت و جراحی بینی مراجعه کرده‌‎اند.

اران هرناندز‌، که در دوران کرونا در لس‌آنجلس هم لب‌هایش را ماده حجم‌دهنده زده و هم چربی‌های اضافه صورت‌اش را برداشته، گفت:تصمیم گرفتم در طول قرنطینه این کارها را بکنم، چون فرصت داشتم آنطوری که می‌خواهم دوره نقاهتم را بگذرانم.فیلر و پر کردن لب کاری نیست که همه مردان تمایل به انجام آن داشته باشند، بنابراین ممکن است برخورد برخی افراد با این مساله متفاوت باشد.

بنابراین من ترجیح دادم در خانه بمانم و به طور کامل بهبود یابم تا وقتی که از خانه بیرون می‌روم، مردم نفهمند چه کار کرده‌ام.او گفت: آخرین باری که او قبل از قرنطینه کارهای زیبایی انجام داده بود، باید برای کار بیرون می‌رفت در حالی که لب‌هایش  به شدت متورم و کبود شده بود.

رود جی روهریچ، جراح زیبایی در تگزاس می‌گوید در دوران کرونا بسیار بیشتر از حد معمول بیمار ویزیت کرده است.او گفت: اگر می‌خواستیم احتمالا شش روز در هفته هم می‌توانستیم فعالیت کنیم. بسیار شگفت‌انگیز است.به گفته این جراح، معمولا افراد باید موقع عمل جراحی مدتی را هم برای زمان بهبود و نقاهت در نظر بگیرند؛ اما اکنون که بسیاری از افراد از خانه کار می‌کنند، نیازی به مرخصی نیست.

جراح پلاستیک اصفهان شرایط انجام جراحی ‌پلاستیک در دوران کرونا ویروس

بیشتر بخوانید : 

جراحی ‌پلاستیک درزمان کرونا ویروس

آنها در واقع می‌توانند در خانه بهبود یابند و همچنین می‌توانند هنگام خارج شدن از خانه بعد از جراحی زیبایی بینی یا لیفت صورت ماسک بپوشند. مردم می‌خواهند زندگی عادی خود را از سر بگیرند و بخشی از آن این است که خوب به نظر برسند.جراحی زیبایی در دوران کرونا فقط در ایالات متحده افزایش نداشته است.

کره جنوبی که به دلیل شمار زیاد جراحی‌های زیبایی مشهور است، از اولین کشورهایی بود که شاهد شیوع ویروس کرونا در این کشور بود. این کشور به جای خانه‌نشینی در سراسر کشور، برنامه‌ای برای فاصله‌گذاری اجتماعی و ترغیب مردم به کار از خانه را در پیش گرفت.
با این حال شمار کسانی که معمولا از خارج برای انجام عمل‌های زیبایی به کره جنوبی می‌آمدند در این دوران کاهش یافت و کلینیک‌های زیبایی تصمیم گرفتند به مردم محلی برای انجام این کارها تخفیف بدهند.یک معلم ۵۴ ساله دبیرستان که در ماه فوریه جراحی پلک انجام داده بود به نشریه جونانگانگ دیلی گفت که “هر کلینیک جراحی پلاستیک که من از آن بازدید کردم پر از مراجعه کننده بود”.

ژاپن هنوز مقررات خانه‌نشینی رسمی در مورد کرونا را نداشته است، اما شینزو آبه، نخست وزیر این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد که تا ۳۱ ماه مه ادامه داشت. از مردم خواسته شد که در خانه بمانند.با وجود این، کلینیک‌های زیبایی شاهد افزایش بیماران بود.این موج باعث شد انجمن پزشکی زیبایی‌شناسی ژاپن هشدار دهد که درمان‌های زیبایی برای بسیاری از افراد ضروری نیست. و از مردم خواست تا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس از جراحی خودداری کنند.

میشل تاجیری، هماهنگ کننده در کلینیک بی لیس در فوکوکا، گفت: “از آنجا که کلینیک جراحی پلاستیک سرپایی آنقدر مجهز هستند تا این عمل‌ها را در طی یک روز انجام دهند، ما به طور قطع شاهد هجوم بیمارانی هستیم که مایل به انجام معالجه در این دوران هستند.دلایل اصلی این است که آنها سر کار نمی‌روند و همچنین همه ماسک می‌پوشند و بنابراین هرگونه عملی تواند به راحتی پنهان شود.


جراح پلاستیک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *