بارداری قبل از جراحی ابدومینوپلاستی امکان پذیر است ؟

جراحی زیبایی شکم چیست ؟

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی عمل زیبایی است  که بر روی شکم به منظور کاهش چربی و پوست های اضافی در این ناحیه انجام می شود.

بعد از آن که این پوست وچربی اضافی ازناحیه شکم برداشته شد، عضلات شکمی به هم نزدیک تر شده و بازسازی می شود و نتیجه ی جراحی شکم ، داشتن شکمی صاف و محکم است.

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم می توان باردار شد؟

باردار شدن بعد از ابدومنیوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم بلامانع بوده و خانم ها می توانند بارداری را تجربه کنند. اما جراحان پلاستیک به دلیل داشتن برخی از دلایل  موارد، توصیه می نند که بهتر است بعد از بارداری و زایمان این جراحی انجام شود.

برخی از این دلایل عبارتند از :

  • انجام جراحی زیبایی شکم در خانم ها بیشتر به دلیل افزایش حجم چربی، افتادگی پوست و جدا شدن عضلات بعد از حاملگی و افزایش حجم که در این مدت داشته اند، بیشتر انجام می شود. طی این جراحی عضلاتی که از یکدیگر فاصله پیدا کرده اند، به یکدیگر نزدیک شده و جای آن ها اصلاح می شود. که در خانم هایی که بارداری را تجربه نکرده اند، ممکن است طی دوره ی بارداری و در زمان رشد جنین این عضله ها به جای قلبی خود باز گردند و شکم حالت قبلی خود را بگیرد.
  • خانم هایی که می خواهند باردار شوند، باید این نکته را به جراح ابدومینوپلاستی خود بازگو کنند تا در زمان اصلاح عضلات شکمی، میزان کمتری این عضلات به هم نزدیک می شود تا برای مادران  عزیز در دوران بارداری  دچار مشکل نشوند. باید این نکته را در نظر داشت که ۲ الی ۳ سال بعد از ابدومنیوپلاستی، می توانند باردار شوند. با این حال فرم شکم ممکن است به حالت قبل بازگردد.
  • به دلیل جراحی هایی که بر روی شکم و بخیه هایی که زده می شود، ممکن است رشد جنین با اختلال رو به رو شود، پس توصیه می شود که خانم هایی که می خواهند باردار شوند، این جراحی را به تاخیر بیاندازند و بعد از ۶ از زایمان خود این جراحی را انجام دهند.

افراد مناسب برای جراحی شکم چه کسانی هستند؟


سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.