جراحی بینی در زمان پریودی

آیا در زمان پریود می توان اقدام به جراحی کرد؟

جراحی بینی در زمان پریودی | در زمان پریود یا عادت ماهانه به علت تغییرات هورمونی مخاط پوشاننده درون رحم ریزش کرده و به همراه خونریزی از رحم خارج میشود. در زمان قاعدگی معمولا به طور میانگین مقدار حدودی ۳۵ تا ۸۰ سی سی خون از بدن خانمها خارج میشود ولی این  به این معنی نیست که در هنگام پریود به سبب خونریزی رحم فرد با انعقاد خون مشکل پیدا کرده و همه قسمتهای بدن او از جمله بینی آماده خونریزی هست در نتیجه می توان در زمان عادت ماهانه یا پریود اقدام به عمل جراحی بینی کرد و نباید نگران خونریزی در هنگام جراحی بینی و یا بعد از آن باشیم.


در دو دسته از خانمها مناسب تر است جراحی بینی همزمان با زمان پریود آنها نباشد.

  • دسته اول افرادی هستند که دوران پریود آنها همراه با درد بسیار است. این اختلال دیسمنوره نامیده میشود. افرادی که به دیسمنوره مبتلا می شوند به طور معمول انقباض هایی همراه با درد زیاد را در زیر شکم و کمر دارند و اختلالات خلقی و جسمی را در زمان قاعدگی تجربه میکنند.
  • دسته دوم افرادی هستند که در زمان قاعدگی مقدار خونریزی آنها بسیار شدید است. به این اختلالات منوراژی گفته میشود.

در صورتی که به شکل غیر منتظره دچار خونریزی زیاد شدید و یا حتی زمان اصلی شروع عادت ماهانه با روز عمل با هم یکی شدند , در جریان جراحی شما اشکالی بوجود نخواهد آمد و شما می توانید مطابق زمان از قبل تعیین شده اقدام به عمل جراحی بینی خود کنید .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.