انجام جراحی‌ پلاستیک در زمان شیوع کرونا

انجام جراحی‌ های زیبایی در ایام کرونا ضرورتی ندارد !؟

در حال حاضر انجام جراحی‌ پلاستیک و زیبایی در کشور بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص انجام می‌گیرد .  اگر تمام پروتکل‌های لازم رعایت شود ‌و بیمار بعد از عمل موازین لازم را رعایت کند خطر انتقال کرونا بسیار کم می‌شود، با این وجود جهت پیشگیری هرچه بیشتر از کرونا، بیماران در صورت امکان، انجام جراحی‌های زیبایی را به تعویق بیندازند.

 حدود 5 ماه است که ایران درگیر شیوع کرونا شده که این بیماری چند ماه قبل در کشور چین بروز یافت و در حال حاضر جامعه جهانی گرفتار ویروس کووید ۱۹ شده است.

از زمان بروز و همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ در جهان بسیاری از کشورها انجام جراحی‌های غیر اورژانس را متوقف کردند که این موضوع در کشور ما نیز مدنظر قرار گرفت ولی از ابتدای خرداد وزارت بهداشت مجوز انجام جراحی های غیر اورژانسی از جمله انجام جراحی‌ پلاستیک و زیبایی را ارائه کرد.جراح پلاستیک اصفهان جراحی پلاستیک در زمان شیوع کرونا

در حال حاضر جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در کشور بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص انجام می‌ شود و حتماً بیمار قبل از انجام جراحی باید سی تی اسکن ریه و تست کرونا را انجام دهد همچنین پیشینه خانوادگی فرد در ابتلا به کرونا و آزمایشات خاص بر روی آن صورت می‌گیرد.

 جامعه جهانی قطعا در آینده نه چندان دور برخورد قاطعی با ویروس کووید ۱۹ خواهد داشت و این بیماری مانند وبا و طاعون درمان خواهد شد ولی تا آن زمان باید تمهیدات و پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود تا افراد کمتری در معرض خطرات این بیماری قرار بگیرند.


بیشتر مطالعه کنید : 

آیا اسپری کردن الکل یا کلر بر روی بدن‌تان ویروس‌ کرونا را از بین می‌برد؟

آیا خشک‌کننده برقی دست در نابودی ویروس کرونا مؤثر است؟

ویروس کرونای جدید می‌تواند در مناطقی که اقلیم گرم و مرطوب دارند منتقل شود.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *