چه مناطقی را می‌توان با بوتاکس درمان کرد؟

بسیاری از چین و چروک‌های صورت، خطوط فعال ایجاد شده توسط انقباض عضلانی هستند که می‌توانند با تزریق بوتاکس برطرف شوند. سایر موارد پزشکی برای بوتاکس عبارتند از هیپیدروزی (عرق بیش از حد) و حتی میگرن.

  • • بالای صورت:  خطوط اخم (بین ابروها)، خطوط پیشانی، بالای بینی (خطوط بانی)
  • • چشم‌ها: ابروها،چشم‌های روکش دار (hooded eyes)، خطوط دور چشم (خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم)، چروک زیر چشم (منبع اشک چشم)،خط لبخند (در اطراف دهان)، چانه (برای جلوگیری از چال افتادن)، زاویه گونه (ساییدن دندان‌ها، دندان قروچه)

آیا شما یک کاندید هستید؟

بهترین نامزدها برای بوتاکس باید در سلامت جسمی و روانی خوبی باشند، و فقط بخواهند ظاهر خطوط نازک و چین و چروک‌های دینامیک را بدون نیاز به عمل جراحی به حداقل برسانند. بوتاکس همچنین می‌تواند به‌صورت پیشگیرانه برای کمک به کند شدن سرعت به وجود آمدن چروک‌های موجود یا آینده استفاده شود. مهم است بدانید که بوتاکس نمی‌تواند خطوط عمیق یا زخم‌های صورت را پر کند.

قبل از انجام فرآیند شما

مهم‌ترین نکته در مورد انجام بوتاکس این است که صرف نظر از تحقیق در مورد پزشک، واقعا آمادگی زیادی لازم نیست. زمان تزریق واقعی معمولا کمتر از پنج دقیقه است و می‌تواند به راحتی در برنامه پرمشغله شما جای بگیرد. بسیاری از کاندیدها برای یک درمان سریع در طول زمان ناهار خود مراجعه می‌کنند! چیز مهمی که باید در آماده‌سازی برای روش بوتاکس شما در نظر گرفته شود، احتمال کبود شدن در طول فرآیند تزریق است.

اگر شما آسپیرین، ایبوپروفن (ادویل، ماترین و غیره) یا هر داروی تجویز شده، بدون نسخه و یا داروهای گیاهی را مصرف می‌کنید، که ممکن است موجب رقیق شدن خون شوند، باید حداقل یک هفته قبل از انجام بوتاکس، آنها را متوقف کنید. این امر به شدت باعث کاهش خطر خونریزی شدید و کبودی در طی درمان می‌شود. اگر شما به سادگی کبود می‌شوید، می‌توانید آرنیکا (Arnica) را مصرف کنید که یک مکمل طبیعی است و ممکن است به کاهش کبودی کمک کند. اگر شما دچار کبودی شدید، نگران نباشید، پس از چند روز به‌طور کامل از بین می‌رود.


دکتر علی علوی راد

فوق تخصص جراحی پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.