چه جراحی هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟

به طور کلی بیمارانی که تمایل دارند جراحی های همزمان با بینی را انجام دهند دو گروه هستند :

  1. بیمارانی که نیاز به یک جراحی درمانی ضروری دارند اما تمایل دارند حالا که قرار است از داروهای بیهوشی استفاده کنند و جراحی شوند در کنار آن یک یا چند جراحی زیبایی هم انجام دهند.
  2. بیمارانی که می خواهند چند جراحی را به طور همزمان انجام دهند فقط برای اینکه یک بار دوران نقاهت و بهبود را سپری کرده و یک بار از داروهای بیهوشی استفاده کنند.

اما

چه جراحی هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟

اصلاح مشکلات تنفسی

انحراف تیغه ی بینی  : هدف این جراحی برطرف کردن مشکلات تنفسی همراه با اصلاح کجی ظاهر بینی است .

کوچک کردن شاخک های بینی : نحوه ی کوچک کردن شاخک های بینی بسته به علت آن متفاوت است اگر بزرگی شاخک ها به دلیل آلرژی باشد می توان با مراقبت های ساده آن را برطرف کرد اما اگر مزمن باشد باید به وسیله جراحی برای کوچک کردن آن اقدام کرد.

جراحی سینوس ها : سینوس ها حفره هایی در استخوان های صورت هستند که به مجاری بینی راه پیدا می کنند این حفره ها در شبانه روز یک لیتر ترشح خواهند داشت و این ترشحات به بینی و حلق راه پیدا می کند .در صورتی که این حفره ها بسته شده باشد در فرآیند ترشح اختلال ایجاد می شود .

جراحی های زیبایی

پروتز گونه 

پروتز چانه : پروتز چانه بیشتر برای افرادی استفاده می شود که از نمای نیمرخ چانه ی عقب رفته دارند . برشی که برای پروتز چانه زده می شود هم می تواند در داخل دهان باشد و هم می تواند در زیر چانه باشد که با توجه به صلاح دید دکتر و وضعیت بیمار یکی از این روش ها انتخاب می شود .

برداشتن غبغب 

جراحی پلک : برای جراحی پلک برش هایی بر روی خطوط طبیعی پلک ها زده می شود و از این طریق چربی و پوست اضافه برداشته می شود سپس محل برش با بخیه دوخته می شود.

جراحی گوش : جراحی گوش می تواند به منظور کوچک کردن گوش های بزرگ یا اصلاح گوش های آسیب دیده و نافرم نیز انجام شود.

تزریق چربی 

لیفت پیشانی : در این جراحی چین و چروک های روی پیشانی به وسیله ی کشیدن پوست صاف شده و ابروهای افتاده بالا آورده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *