عمل شکم – ابدومینوپلاستی

عمل شکم – ابدومینوپلاستی

جراحی شکم که با نام های تامی تاک ، ابدومینوپلاستی شناخته می شود یکی از روش های مسطح کردن شکم می باشد. این عمل با برداشتن چربی اضافه شکم موجب می شود ظاهر افتاده شکم برطرف شود. جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی نباید با لیپوساکشن شکم اشتباه گرفته شود اگرچه با توجه به شرایط شما و نظر جراح پلاستیک این عمل می تواند با لیپوساکشن ترکیب شود.در این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی عمل شکم – ابدومینوپلاستی می پردازیم. دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین انتخاب های شما در اصفهان برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

در صاف کردن شکم که جراحی شکم ابدومینوپلاستی نام دارد، پوست اضافه و چربی برداشته می شود، و در بسیاری موارد عضلات جدا و ضعیف را ترمیم میکند و نمایه شکمی صاف تر و سفت تری ایجاد میکند.
ابدومینوپلاستی یک نوع از جراحی زیبایی برای شکم است که با هدف داشتن شکمی صاف، تخت و یکدست در خانم ها و آقایان انجام می شود. در این جراحی چربی ها و پوست اضافی شکم برداشته می شود و عضلات دیواره شکم سفت می شود. گاهی همزمان با این جراحی با توجه به نظر پزشک لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز استفاده می شود که تاثیر زیبایی اندام را دو چندان می کند.

انواع جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی محبوب برای افرادی است که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند، ممکن است بعد از زایمان و یا کاهش وزن شاهد لاغری تمام اندام ها باشید، اما با مقداری چربی و پوست آویزان شده در ناحیه شکم همراه شوید که البته این ضایعه ایجاد شده به هیچ عنوان با رژیم غذایی و ورزش از بین نخواهد رفت.گفتنی است که این جراحی علاوه بر افرادی چاقی که از داشتن شکم بزرگ و آیزان رنج می برند، گزینه ی مناسبی برای آن دسته است که اندامی لاغر دارند اما دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و زیر شکم شده اند.

ابدومینوپلاستی کامل

جراح برش بلندی را روی شکم از یک استخوان مفصل ران تا استخوان دیگر ایجاد می‌کند و پوست، بافت و عضلات را شکل می‌دهد. در این عمل جراحی ناف باید جابجا شود و گاهی لازم است که لوله تخلیه تا چند روز زیر پوست باقی بماند.

ابدومینوپلاستی جزئی

عمل جزئی (محدود) زیبایی شکم غالباً بر روی افرادی انجام می‌شود که زیر ناف چربی اضافی دارند. جراح معمولاً در عمل جزیی ناف را جابجا نمی‌کند. این نوع عمل کوچک کردن شکم حدود دو ساعت طول می‌کشد.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

کاندید مناسب برای جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی شکم ابدومینوپلاستی جایگزینی برای کاهش وزن و یا ورزش نیست. اگرچه نتایج صاف کردن شکم دائمی است، اما نوسانات قابل توجه وزن میتواند تا حد زیادی نتایج مثبت را کاهش دهد.

بنابراین بانوانی که قصد بارداری دارند یا افرادی که میخواهند لاغر شوند بهتر است این عمل را به تاخیر بیندازند. ابدومینوپلاستی نمیتواند علائم کش پوستی را اصلاح کند اما اگر این علائم در منطقه پوست زائد قرار داشته باشند تا حد زیادی میتوانند برداشته یا ترمیم شوند.

جراحی شکم چگونه است؟ | جراح پلاستیک اصفهان

به طور کلی می توان گفت:

اگر وزن میانگین شما ثابت می باشد و دارای نوسان وزن نمی باشید این عمل برای شما مناسب است.
اگر بزرگی شکم شما برای شما آزار دهنده است و باعث ایجادمشکلاتی شده است.

روند جراحی ابدومینوپلاستی

مهم ترین اقدامی که در طی این جراحی انجام می شود پوست و چربی های اضافی در این جراحی برداشت می شود. در نهایت شکم صاف می شود و چربی های اضافی ان از بین می رود.
ابتدا جراح سینه معاینات و بررسی هایی خواهد داشت تا بتواند برنامه مناسب با ساختار بدنی و آناتومی بدنی شما را طرح ریزی کند.
سپس روز جراحی با علامت گذاری هایی که روی شکم شما می گذارد محل برش ها را تعیین می کند.
در نهایت در طی جراحی تمامی برش ها انجام می شود و پوست اضافی برداشت می شود و چربی اضافی تخلیه می گردد.
بعد از بخیه و انجام پانسمان روند بهبودی اغاز می شود و باید مراجعه کننده مراقبت های بعد از جراحی را به منظور تسریع روند بهبودی محل زخم ها با دقت و وسواس انجام دهد.

 


خدمات دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان:

جراح بینی اصفهان – رینوپلاستی

اصلاح افتادگی پلک – بلفاروپلاستی

اصلاح سایز و ترمیم افتادگی پستان – ماموپلاستی

پروتز پستان

تزریق بوتاکس | چربی | فیلر ( ژل)

جراحی گوش – اتوپلاستی

عمل سینه آقایان – ژنیکوماستی

لیپوساکشن

کشیدن صورت – فیس لیفت

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید. سوالات و نظرات خود را پیرامون عمل شکم – ابدومینوپلاستی در بخش دیدگاه ها برای آقای دکتر علوی راد ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *