تزریق بوتاکس | چربی | فیلر ( ژل)

تزریق بوتاکس، چربی و فیلر ( ژل)

در این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی تزریق بوتاکس، چربی و فیلر ( ژل) می پردازیم. دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین انتخاب های شما در اصفهان برای انجام تزریق بوتاکس، چربی و فیلر ( ژل) می باشد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای سه هدف اصلی، کنترل اسپاسم عضلانی، تعریق بیش از حد در زیر بغل و به منظور زیبایی استفاده می‌شود. این تزریق برای افرادی که دارای چین و چروک هستند یا پتانسیل ایجاد چین و چروک زیاد بر روی صورت خود را دارند، بسیار مناسب است. فرآیند تزریق بوتاکس حدود 10 دقیقه طول می-‌کشد. پس از تزریق ، پوست به مدت 3 تا 6 ماه صاف‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. لازم است چند روز صبر کرد تا اثرات تزریق ظاهر شود. کاربرد زیبایی بوتاکس برای نرم کردن موقت خطوط بین ابروها، خطوط افقی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، خطوط لبخند در گوشه‌های دهان و همچنین از بین بردن چین و چروک‌های ناحیه گردن است. در عملیات لیفت موقت ابرو نیز می‌توان از بوتاکس استفاده کرد.

بوتاکس هیچ عارضه جانبی مضر شناخته شده‌ای ندارد. تاثیر بوتاکس تنها شامل ناحیه تزریق بوده و هیچ مکان دیگری را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. مازاد آن در عرض 24 ساعت از بدن دفع می‌شود و از همه مهمتر حداکثر اثر آن تا 6 ماه باقی می‌ماند. به عنوان یک عارضه جانبی، ممکن است تنها حساسیت جزئی در محل‌های سوزن وجود داشته باشد که در مدت کوتاهی از بین می‌رود.
جراحان زیبایی و متخصصین پوست می‌توانند این تزریق را انجام دهند. با این حال، هرگز نباید فراموش کرد که پزشک انجام دهنده این روش باید آناتومی صورت و ساختار عملکرد عضلات آن را به خوبی بشناسد. تزریق بوتاکس باید در شرایط استریل در کلینیک یا مطب انجام شود.
شایع‌ترین مکان‌هایی که بوتاکس تزریق می‌شود، ناحیه پنجه کلاغی یا (پاکلاغی) در اطراف ناحیه چشم، چروک‌های گلابلا بین چشم‌ها (بین دو ابرو)، شیارها و چروک‌های روی پیشانی، چین و چروک‌های افقی در پیشانی است

تزریق چربی صورت

تزریق چربی به صورت یک روش درمانی است که برای رفع مشکلاتی مانند از دست دادن بافت، افتادگی، چین و چروک و خطوطی که در نواحی صورت مانند گونه، کانتور لب، خط لب، گونه، پیشانی و نوک چانه به دلیل از بین رفتن کلاژن و خاصیت ارتجاعی در طی فرآیند پیری ایجاد می‌شود، کاربرد دارد.
در میان قسمت‌های مختلف بدن، اولین جایی که آثار پیری در آن ظاهر می‌شود صورت است. چرا که با گذر زمان، چربی صورت به دلیل افزایش سن و از بین رفتن مواد مغذی کم و کمتر می‌شود. این چربی از دست رفته موجب کاهش حجم بخش‌های مختلف صورت، خصوصاً زیر چشم، گونه، لب و … می‌شود.

بر خلاف سایر مواد تزریقی که برای زیبایی استفاده می‌شوند و از محصولات مصنوعی ساخته شده اند، تزریق چربی هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌کند، زیرا بافت چربی از بدن خود شما گرفته می‌شود. در حالی که تزریق چربی روند پیری را متوقف نمی‌کند، برجسته سازی و زیباتر کردن صورت به وسیله تزریق چربی، ممکن است نیاز به روش های تهاجمی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا پلک یا سایر جراحی‌ها را به تاخیر بی اندازد.

تزریق چربی علاوه بر کاربرد زیبا سازی صورت، از سایر جهات نیز مفید است. بهترین روش برای تعیین اینکه آیا شما یک نامزد ایده آل برای تزریق چربی هستید یا خیر، از طریق مشاوره با جراح زیبایی، صورت می‌گیرد.

تزریق چربی یک گزینه خوب برای شما است اگر:
 • از لحاظ جسمی سالم هستید
 • درجه پیری صورت خفیف یا متوسطی دارید
 • برای بهبود ظاهر خود اهداف خاص، اما واقع بینانه دارید
 • تمایل دارید میزان حجم دهی به صورت شما بالا باشد و یا نیاز به تزریق عمقی بافتی دارید.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مزایای تزریق چربی

در مقایسه تزریق ژل یا چربی باید بگوییم که تزریق چربی مزایایی دارد که باعث می‌شود بسیاری از افراد آن را به تزریق ژل ترجیح بدهند. در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • نتیجه و ماندگاری عالی:
  در تزریق چربی از سلول‌های زنده چربی بدن استفاده می‌شود. به‌همین دلیل نتیجه کار بسیار طبیعی می‌شود و ماندگاری بالایی نیز دارد.
 • استفاده نکردن از مواد شیمیایی و عوارض جانبی کم:
  برخی افراد به مواد تشکیل‌دهنده ژل حساسیت دارند و ممکن است عوارض جانبی تزریق برای آن‌ها مشکل ایجاد کند. برای این افراد تزریق چربی گزینه‌ای مناسب‌تر است.
 • بهبود بافت و رنگ صورت:
  بررسی نتیجه تزریق ژل یا چربی نشان می‌دهد که چربی منبع غنی از سلول‌های بنیادی است که به جوانسازی و بهبود بافت پوست نیز کمک می‌کند.
 • کاهش قابل توجه چین و چروک:
  چربی را می‌توان به هر ناحیه از صورت تزریق کرد و از این نظر محدودیت ندارد. در نتیجه با افزایش حجم، چین و چروک‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
چگونگی انجام تزریق چربی به صورت

روش های تزریق چربی (Fat Injection) عموما با استفاده از بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می‌شود. این فرآیند معمولا سی دقیقه تا یک ساعت و یا بیشتر از یک ساعت، بسته به نوع بیمار، حجم تزریق و جراحی های اضافی که در همان زمان انجام می‌شوند، طول می کشد.

چربی از مناطق خاصی از بدن (معمولا شکم یا باسن)، یا با استفاده از یک سوزن یا از طریق تکنیک های مشابه با لیپوساکشن‌هایی با استفاده از یک کانول مخصوص مکنده، از بدن شما خارج می‌شود. هنگامی که چربی کافی از منطقه مورد نظر گرفتند. از طریق استفاده از یک سانتریفیوژ، که لوله حاوی چربی را می چرخاند. ناخالصی‌های موجود در نمونه، از بین برده شده و چربی خالص بدست می آید. سپس این چربی به داخل ناحیه مورد نیاز و برای افزایش حجم این ناحیه، به وسیله یک سوزن که چندین بار به ناحیه مورد نظر وارد و خارج می‌شود، تزریق می‌شود. این کار یک “شبکه” از سلول های چربی پیوندی در ناحیه تزریقی، ایجاد می‌کند.

افرادی که عمل تزریق چربی انجام دادند، می‌توانند بلافاصله پس از درمان به حالت معمول و روزمره زندگی خود بازگردند. انتظار می رود که خونریزی، تورم یا قرمزی در هر دو ناحیه برداشت چربی و تزریق چربی ظاهر شود. اما معمولا در عرض چند هفته به طور کامل بهبود می یابد. دوره بهبودی ممکن است براساس اینکه آیا لیپوساکشن مورد استفاده قرار گرفتند. و یا خیر و مقدار چربی برداشته شده چه میزان است، در افراد مختلف متفاوت باشد. در طی بهبودی پس از عمل، شما باید از نور آفتاب اجتناب کنید. و ممکن است از شما خواسته شود از کرم‌های ضد آفاب برای محافظت از تشعشعات زیان بار نور خورشید استفاده کنید.

مراحل تزریق چربی | جراح بینی اصفهان

تزریق ژل

از تزریق ژل به صورت برای افزایش حجم و برجسته کردن لب، گونه، برجسته کردن چانه و رفع خط اخم و خنده استفاده می‌شود. برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی‌گردد. و چین‌هایی مانند خطوط لبخند و چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می رود. ضمنا با برخی انواع آن می توان گود افتادگی‌ها و یا ورم زیر چشم یا فرورفتگی های برخی قسمت‌های پوست را کاهش داد.

ماندگاری تزریق ژل

طول مدت دوام نتایج حاصل از تزریق ژل بستگی به نوع تزریق دارد. انواع تزریق هایی که انجام می‌شود به شرح زیر است:

 • کلاژن: نتایج معمولا برای مدت دو تا چهار ماه ماندگاری دارد.
 • پر کننده های ماندگار: نتایج حاصل معمولاً تا ۵ سال یا بیشتر ماندگاری دارند.
 • پر کننده های نیمه ماندگار: نتایج حاصل از این پر کننده ها بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
 • اسید هیالورونیک: نتایج متفاوتی به همراه دارد، هر چند این نتایج بطور گسترده بسته به نوع برند استفاده شده از ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

مردان و زنان می‌توانند با استفاده از ژل‌های پر کننده، یک انتخاب مناسب برای مبارزه با علائم و نشانه‌های بالا رفتن سن در اختیار داشته باشند و بلافاصله پس از تزریق به محل کار خود باز گردند. این روش درمانی غیر تهاجمی می‌تواند نتایج واقعی برای شما بدون نیاز به بستری شدن و ریکاوری طولانی مدت داشته باشد.

 


خدمات دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان:

جراح بینی اصفهان – رینوپلاستی

اصلاح افتادگی پلک – بلفاروپلاستی

اصلاح سایز و ترمیم افتادگی پستان – ماموپلاستی

پروتز پستان

جراحی گوش – اتوپلاستی

عمل سینه آقایان – ژنیکوماستی

عمل شکم – ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن

کشیدن صورت – فیس لیفت

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید. سوالات و نظرات خود را پیرامون تزریق بوتاکس، چربی و فیلر ( ژل) در بخش دیدگاه ها برای آقای دکتر علوی راد ارسال نمایید.

2 نظر ثبت شده برای “تزریق بوتاکس | چربی | فیلر ( ژل)

 1. دکتر علوی راد برای من تزریق بوتاکس پیشانی اصولی و دقیق انجام دادند فرم خیلی خوبی به ابرو ها داده شد و خبری از خط اخم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *