پروتز پستان

پروتز پستان

پروتز سینه یا شکل‌­دهی سینه روشی است که در آن یک سیلیکون یا ژل واجد شرایط از طریق برش ایجاد شده در اطراف سینه وارد بافت سینه می­‌شود و به آن شکل یا فرم دلخواه می­‌دهد. برای شبیه سازی شکل طبیعی سینه و بدن، ممکن است از نرم افزار عکس سه بعدی استفاده شود تا نتیجه قبل از جراحی مشخص شود. برای تغییر شکل، بزرگ کردن یا کاهش اندازه سینه، باید ابتدا شکل و اندازه سینه ایده آل خود را انتخاب کنید. در این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی پروتز پستان می پردازیم. دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین انتخاب های شما در اصفهان برای انجام جراحی پروتز پستان می باشد.

چگونگی انجام پروتز سینه

در این جراحی یک کاشت یا چربی در پشت هر یک از پستان‌ها قرار می‌گیرد در واقع ایمپلنت‌ها یا پشت ماهیچه‌های قفسه سینه یا پشت بافت پستان‌های شما قرار گرفته و می‌توانند تا اندازه یک فنجان سایز آن‌ها را تغییر دهند.

توجه داشته باشید که پروتز سینه همان روشی که برای لیفت سینه به کار می‌رود، نیست. لیفت برای افتادگی پستان‌ها کاربرد دارد. ایمپلنت‌ها از پوسته‌های نرم و انعطاف‌پذیر سیلیکون ساخته شده‌اند که با نمک یا ژل سیلیکون نیز پر می‌شوند.

اگرچه در مورد پروتزهای سیلیکونی اختلاف نظرهایی وجود داشته است، اما هنوز هم در میان افرادی که جراحی‌های زیبایی برای افزایش سایز پستان انجام می‌دهند، بسیار محبوب هستند.

روش‌های مختلف انجام پروتز سینه

درصورتی‌که انتخاب شما انجام پروتز سینه باشد، به احتمال زیاد به‌صورت سرپایی این عمل را در مرکز انجام خواهید داد که در اکثر مواقع فرد همان روز می‌تواند از مرکز مرخص شود.

این روش با بیهوشی انجام می‌شود تا دردی را احساس نکنید که از ۲۴ ساعت قبل باید دستورالعمل‌هایی که توسط جراح دریافت کرده‌اید را به طور کامل انجام دهید. توصیه می‌کنم که این عمل را توسط بهترین جراح پلاستیک و پروتز سینه انجام دهید، جراح متخصص از طریق سه نوع برش زیر، ایمپلنت را برایتان انجام می‌دهد:

  • زیربغل (Axillary)
  • زیر پستان (Inframammary)
  • بافت اطراف نوک پستان (Periareolar)

سپس جراح با برشی که انجام داده یک فضایی ایجاد کرده و پستان را از ماهیچه‌های سینه جدا کرده و ایمپلنت را در این فضا قرار می‌دهد. ایمپلنت دقیقاً باید در مرکز پستان قرار گیرد.

چند نوع پروتز پستان

انواع پروتز سینه از لحاظ حجم

پروتز سینه از لحاظ حجم و براساس برجستگی به سه دسته زیر تقسیم می­‌شود.

پروتز با برجستگی کم (Low Profile)

این پروتزها به دلیل عرض پایه زیاد، کمترین برجستگی را دارند. هنگامی که این ایمپلنت‌ها را از پهلو نگاه کنید صاف به نظر می­رسند. با این حال، ظاهری طبیعی­ تر داشته و احتیاج به برش جراحی کمی دارند. خانم‌­هایی با پهنای سینه کامل و قاب سینه پهن برای کاشت این نوع ایمپلنت مناسب هستند.

پروتز با برجستگی متوسط (Moderate profile)

این پروتزها قطر پایه کمتری دارند و بر خلاف پروتزهای Low profile، برجستگی بیشتری دارند. این پروتزها استاندارد طلایی هستند زیرا اجازه می­‌دهند سینه­‌ها طبیعی به نظر برسند بدون اینکه به پری و حجم آن آسیبی وارد شود. زنان با عرض سینه متوسط ​​مناسب استفاده از این پروتز هستند.

پروتز با برجستگی زیاد (High Profile)

ایمپلنت­ های پروفیل­ بالا در مقایسه با پروفیل­ متوسط ​​و کم، باعث برجستگی بیشتری می‌­شوند. این ایمپلنت‌­ها پهنای پایه بسیار کمی دارند بنابراین به سینه ظاهری پرتر و گردتر می­دهند. در این نوع ایمپلنت‌­ها برجستگی در قسمت بالایی سینه­ متمرکز شده است. استفاده از این ایمپلنت‌ها برای خانم‌­هایی با عرض سینه کم و اندازه کاپ کوچک مناسب است. این نوع پروتزها حداکثر برجستگی را با کم­ترین قطر پایه ارائه می­دهند.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

اندازه پروتز سینه

همان‌طور که اشاره شد پروتز پستان اندازه‌های متفاوتی دارد که باتوجه‌به نیاز و خواست فرد انتخاب می‌شود. اما به وزنی که پروتزها دارند نیز باید هنگام انتخاب، توجه کنید. این وزن ناشی از پروتز، به‌مرورزمان موجب پایین آمدن پروتز شده و هرچه وزن آن‌ها بیشتر باشد سرعت پایین آمدن نیز بیشتر خواهد بود.

به‌عنوان‌مثال یک پروتز سینه ۴۰۰ سی‌سی نسبت به ۳۰۰ سی‌سی سریع‌تر دچار افتادگی می‌شود؛ بنابراین هنگام انتخاب اندازه به این نکات دقت کنید و حتماً با متخصص خود مشورت کنید که چه سایزی برای شما نیاز است و به آن اعتماد کنید.


خدمات دکتر علی علوی راد فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان:

جراح بینی اصفهان – رینوپلاستی

اصلاح افتادگی پلک – بلفاروپلاستی

اصلاح سایز و ترمیم افتادگی پستان – ماموپلاستی

تزریق بوتاکس | چربی | فیلر ( ژل)

جراحی گوش – اتوپلاستی

عمل سینه آقایان – ژنیکوماستی

عمل شکم – ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن

کشیدن صورت – فیس لیفت

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید. سوالات و نظرات خود را پیرامون پروتز پستان در بخش دیدگاه ها برای آقای دکتر علوی راد ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.