آشنایی با جراحی زیبایی گوش

بررسی جراحی زیبایی گوش

شکل گیری گوش بیرونی ، در دوران جنینی آغاز می شود و تا سال های بعد از تولد ادامه می یابد. اگر لاله گوش به طور مناسبی رشد نکند ، می توانید با انجام اتوپلاستی ؛ اندازه ، قرارگیری و شکل گوش را اصلاح کنید. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان جراحی زیبایی گوش را مورد بررسی قرار می دهیم.

عمل زیبایی گوش ، می تواند در زندگی کودک یا بزرگسالی که مورد تمسخر دیگران واقع می شود. دنیای متفاوتی ایجاد کند. بعضی افراد ، جراحی گوش انجام می دهند. زیرا می خواهند ناهنجاری ساختاری گوش را اصلاح کنند. بعضی دیگر ، عمل گوش را انتخاب می کنند چون گوش آن ها با سرشان فاصله زیادی دارد و برجسته تر از حد طبیعی و نرمال است. گاهی نیز گوش ها ، نسبت به سر بزرگ تر از حد معمول است و این مسئله. فرد را مترصد انجام جراحی زیبایی گوش می نماید.

مراحل انجام جراحی زیبایی گوش

تکنیک های جراحی گوش ، طبق نوع ترمیم متفاوت است. به طور کلی ، تکنیک خاصی که جراح انتخاب می کند. به محل برش و اثر زخم آن بستگی دارد. لازم به ذکر است که برش ، می تواند در پشت گوش و در قسمت چین های داخلی آن زده شود. ( برش جراحی ، غضروف را در معرض دید قرار می دهد. ) جراح گوش ؛ غضروف و پوست اضافی را بر می دارد و سپس گوش را در جای مناسب قرار می دهد و با استفاده از بخیه های جذبی محل برش را می بندد. باید اشاره داشت که جراحی زیبایی گوش ، معمولا حدود دو ساعت طول می کشد.

میزان درد جراحی گوش

عمل جراحی گوش ( اتوپلاستی ) ؛ با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی و در بیمارستان یا مرکز جراحی و به صورت سرپایی انجام می شود. از این رو باعث ناراحتی بیمار نشده و بیمار در حین جراحی زیبایی گوش ، دردی احساس نخواهد کرد. انتخاب نوع بیهوشی ، می تواند منوط به سابقه پزشکی و اضطراب بیمار برای انجام عمل باشد. در عمده موارد ، بیهوشی عمومی استفاده می شود.

عوارض و خطرات اتوپلاستی | جراح پلاستیک اصفهان

انواع مختلف جراحی گوش

برجسته سازی گوش :

بعضی افراد ممکن است گوش کوچکی داشته باشند که کاملا رشد نکرده است.در این موارد ، جراحی زیبایی گوش را به منظور افزایش اندازه گوش خارجی خود انجام می دهند.

سنجاق کردن گوش :

این تکنیک در حقیقت ، نزدیک كردن گوش به سر است و در افرادی انجام می شود که گوش های آن ها از دو طرف سر برجسته است.

کاهش اندازه گوش :

اختلال ماکروتیا زمانی است که گوش های شما بزرگتر از حد طبیعی باشد. افرادی که مبتلا به ماکروتیا هستند ، عمل گوش را با هدف کاهش اندازه گوش انتخاب می کنند.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی گوش

افرادی که تحت عمل گوش قرار می گیرند. باید از سلامت جسمانی برخور دار بوده و به بیماری تهدید کننده زندگی یا عفونت های مزمن درمان نشده گوش مبتلا نباشند. این افراد باید حداقل 5 سال سن داشته و زمانی که رشد غضروف گوش به پایان رسیده و بدفرمی آن تثبیت شده است ، اقدام به انجام این عمل جراحی نمایند. کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش ، باید دستورالعمل های قبل و بعد از عمل را به خوبی انجام داده و همکاری لازم جهت انجام این جراحی را داشته باشند. نوجوانان و بزرگسالانی که کاندید جراحی گوش هستند. باید چشم انداز مثبت و اهداف واقع گرایانه از جراحی گوش در ذهن داشته باشند.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش

عمل اتوپلاستی ، هیچ محدودیت سنی ندارد. اما در حالت کلی ، جراحی زمانی انجام می شود که گوش به اندازه کامل خود رسیده باشد. اگر جراحی ، پیش از رشد کامل گوش انجام شود ؛ تغییرات اعمال شده در حین جراحی می تواند به مرور و با ادامه روند رشد گوش ها مختل شده و دستخوش تغییرات منفی شود.

ماندگاری نتیجه جراحی زیبایی گوش

نتایج عمل زیبایی گوش دائمی است و هیچ دلیلی وجود ندارد که گوش به حالت اولیه خود برگردد. مشاهده نتایج این جراحی ، بلافاصله پس از عمل ممکن است و بعد از اتمام جراحی ، می توان نتایج را به وضوح دید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

درمان آلرژی و حساسیت با جراحی بینی

علل تزریق ژل در صورت مردان

نکاتی برای جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری

1 نظر ثبت شده برای “آشنایی با جراحی زیبایی گوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *