انتظاراتی پس از عمل جراحی جای زخم و اسکار می توان داشت

پس از عمل جراحی چه انتظاری می‌توان از نتایج درمان داشت؟

در صورتی که ناحیه تحت درمان بانداژ نشده باشد، لازم است بیمار چندین بار در روز این ناحیه را شستشو دهد. پس از هر بار شستشو، لازم است از پماد مخصوص همچون وازلین بر روی پوست استفاده شود. در این زمان لازم است مراقبت‌های کافی در ارتباط با ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد. به این ترتیب احتمالاً بر روی ناحیه تحت درمان دلمه تشکیل شده و تا حدود ۱۰ روز در محل باقی می‌ماند. در صورت احساس ناراحتی در طول این مدت، می‌توان از داروهای مسکن خوراکی برای رفع مشکل استفاده کرد.

پیوند پانچ فرآیند ترمیم پوست جدید قرار داده شده در محل زخم به حدود هفت روز زمان نیاز دارد.

پیوند پوست و جراحی فلپ بیمار احتمالاً با مقداری ناراحتی پس از جراحی درمان جای زخم مواجه می‌شود. ایجاد ورم، کبودی، و قرمزی پوست پس از این درمان مسئله‌ای کاملاً عادی است. بخیه‌های استفاده شده برای این درمان پس از چند روز کشیده می‌شوند، اما بهبود پوست به مدت طولانی تر زمان نیاز دارد. معمولاً جراح به بیمار توصیه می‌کند از انجام فعالیت‌هایی که باعث وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می‌شود، خودداری نماید.

استعمال و تزریق استروئید بیمار احتمالاً مشابه هر تزریق دیگر با اندکی ناراحتی در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شود. پس از این درمان لازم است قرمزی و ضخامت جای زخم کاهش پیدا کند. همچنین احتمالاً لازم است این درمان با توجه به احتمال بازگشت جای زخم‌های کلوئید بر روی بیمار پس از چند سال تکرار شود.

گسترش بافت این روش با کبودی و ورم خفیف در ناحیه تحت درمان همراه است. بخیه‌های استفاده شده به این منظور معمولاً با گذشت یک هفته از تکمیل درمان کشیده می‌شوند.

زد پلاستی و تکنیک‌های مربوط به آن ناحیه درمان شده با این روش با بخیه‌های ریز بسته شده و این بخیه‌ها با گذشت یک هفته از درمان کشیده می‌شوند. مشابه اکثر موارد ایجاد شکاف در پوست، ناحیه تحت درمان ممکن است اندکی ورم کرده یا دچار کبودی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.