انواع جراحی های زیبایی سینه

بررسی انواع جراحی های زیبایی سینه

سه دسته کلی جراحی های زیبایی برای سینه ها انجام می شود که به طور کلی به آنها ماموپلاستی نیز گفته می شود. رایج ترین انواع جراحی زیبایی سینه شامل افزایش سینه، کاهش سینه و بازسازی سینه می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع جراحی های زیبایی سینه بپردازیم.

جراحی پروتز سینه

تقویت سینه برای افزایش ظاهر، اندازه و خطوط سینه ها انجام می شود. بیماران ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به انجام ماموپلاستی برای افزایش سینه داشته باشند. در بعضی از بیماران سینه ها به اندازه کافی رشد نکرده و احساس می کنند سینه هایشان خیلی کوچک است. برخی دیگر به دلیل تغییر سینه ها بعد از بارداری تمایل به بزرگ کردن آنها دارند. سایر بیماران نیز از ناهنجاری هایی مانند عدم تقارن اندازه سینه ها رنج می برند و تمایل به یکسان سازی اندازه هر دو سینه دارند.

عمل جراحی زیبایی برای افزایش سینه با استفاده از ایمپلنت انجام می شود که می تواند در زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار گیرد. برش برای قرار دادن ایمپلنت ایجاد می شود که ممکن است در زیر بغل، آرئولا (ناحیه اطراف نوک سینه ) یا چین پایین سینه باشد. به طور کلی، عمل ماموپلاستی افزایشی از جمله انواع جراحی زیبایی سینه کم تهاجمی است. در مواردی که برش در زیر بغل ایجاد می شود، ممکن است از آندوسکوپ (لوله نازکی با دوربین کوچک و نور) استفاده شود.

ایمپلنت های سینه دارای پوسته از جنس سیلیکون می باشند که به طور کلی دو نوع هستند یا داخل آنها حاوی محلول آب نمک (سالین) است و یا از ژل سیلیکون ساخته شده اند. بیماران با امتحان کردن ایمپلنت های آزمایشی اندازه دلخواه خود را تعیین می کنند. در حال حاضر، ایمپلنت های سالین نسبت به ایمپلنت های حاوی ژل سیلیکون دارای مزایای بیشتر و عوارض کمتری هستند و به همین دلیل استفاده از آنها رواج بیشتری دارد.

جراحی پروتز سینه، شامل قرارگیری پروتز (ایمپلنت) داخل بافت سینه و یا تزریق چربی به سینه می باشد. که با هدف افزایش سایز و اندازه سینه ها انجام می شود. این روش جراحی عمدتا در خانم هایی انجام می شود که بعد از بارداری و یا کاهش وزن از حجم سینه های شان کاسته شده است. و خواهان سینه های گرد و توپر هستند. این روش جراحی هم چنین به بهبود تقارن سینه ها نیز کمک خواهد کرد.

انواع جراحی های زیبایی سینه | جراح پلاستیک اصفهان

لیفت سینه Breast Lifts

جراحی کاهش اندازه سینه یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی سینه است. و اغلب در زنانی که سینه بزرگ و سنگین دارند و به دلیل وزن سینه ها ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمر درد و بی حسی یا ضعف دارند. انجام می شود. در طی این روش، پوست اضافی، چربی و بافت سینه برداشته می شود. این نوع جراحی همچنین ممکن است باعث تغییر در احساس سینه و عدم توانایی در شیردهی شود.

جراحی لیفت سینه با برداشت پوست اضافی و کشیده شدن بافت اطراف سینه همراه است. که نتیجه آن لیفت و کشیده شدن سینه به سمت بالا می باشد. از دیگر مزایای این روش جراحی می توان به تغییر فرم و جوانسازی سینه ها اشاره کرد.

در بعضی از زنان، پوست به اندازه کافی مقاوم و محکم نیست. که بتواند وزن سینه را تحمل کند و باعث آویزان شدن و افتادگی سینه ها می شود. به این حالت پتوز نیز گفته می شود. که در آن به نسبت بافت سینه پوست بیش از حد وجود دارد. برای لیفت دادن به سینه، باید پوست اضافی آن برداشته شود. چندین روش برش برای لیفت سینه استفاده می شود از جمله:

الگوی برش به شکل T معکوس:که به آن الگوی هوشمندانه (wise pattern ) نیز گفته می شود. این برش به شکل لنگر یا حرف T در اطراف سینه و زیر سینه قرار دارد.
لجور (LeJeour ) که در آن برش دور آرئول و به سمت پایین می رود.
دونات یا نیمه آرئولار که این برش فقط در اطراف آرئولار انجام می شود.
جراحی لیفت سینه درجاتی از اسکارهای دائمی به جای می گذارد که به نوع روش و مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد.

کوچک کردن سینه در خانم ها

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند، اغلب با مشکلات پزشکی متعددی مانند پستان درد، گردن درد و یا بی حس شدن دست ها و انگشت ها روبرو می شوند، چرا که سنگینی سینه ها به این نواحی وارد می شود.

این روند جراحی، با برداشت چربی اضافی، بافت غده ای و پوست از روی سینه، به کوچک تر شدن و خوش فرم شدن سینه ها کمک می کند.

کوچک کردن سینه در مردان

در اقایان بزرگ بودن و رشد بیش از حد بافت سینه اصطلاحا ژنیکوماستی نام دارد. این روش جراحی به آقایانی که از ظاهر قفسه سینه خود ناراضی هستند کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

گاهی ممکن است آقایان بعد از کاهش وزن قابل توجه، با پوست اضافی در ناحیه سینه و قفسه سینه روبرو شوند که جراحی ژنیکوماستی می تواند به برداشت پوست اضافی سینه کمک کند.

در کل، جراحی کوچک کردن سینه در مردان با برداشت چربی اضافی و بافت غده ای سینه همراه است. و نتیجه آن داشتن قفسه سینه صاف و سفت می باشد.

جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه، شامل برداشت و یا تعویض پروتزهای سالینی و سیلیکونی از سینه می باشد. بیمارانی که خواهان تغییر اندازه و فرم پروتز سینه هستند و یا قصد اصلاح مشکلات ناشی از جراحی قبلی را دارند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ترمیمی بهره مند شوند.

جراحی بازسازی سینه breast reconstruction

متاسفانه بسیاری از خانم ها در سراسر دنیا به سرطان پستان مبتلا می شوند. خانم هایی که تحت جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) قرار می گیرند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و از لحاظ روحی و روانی ضربه می خورند.

جراحی بازسازی از جمله گزینه های جراحی سینه است. که به خانم ها کمک می کند تا فرم طبیعی سینه های خود را بعد از درمان داشته باشند.

جراحی بازسازی سینه اغلب در زنانی انجام می شود. که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار گرفته اند. ماستکتومی عملی است که در آن قسمتی یا کل سینه معمولا برای پیشگیری و یا درمان سرطان سینه برداشته می شود. در این روش ظاهر، کانتور و حجم دلخواه را برای سینه بازسازی می کنند. نوک سینه و آرئولا نیز از نو بازسازی میشود. معمولاً به دلیل اینکه عصب های حسی یا غدد شیری و مجاری برداشته می شوند. احساس طبیعی و عملکرد طبیعی سینه، مانند شیردهی، بر نمی گردد.

شکل، کانتور و حجم سینه را می توان با ایمپلنت یا با استفاده از بافت های بیمار دوباره بازسازی کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت، اندازه کاشت به اندازه سینه مقابل بستگی دارد. در صورت امکان، ایمپلنت معمولا در زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد. سینه همچنین می تواند با استفاده از بافتهای بدن بیمار دوباره ساخته شود. در این عمل حتی می توان از بخشی از بافت دیواره پایین شکم برای بازسازی سینه استفاده کرد. همچنین برای بازسازی سینه به روش اتولوگ، از عضله پشت و پوست یا چربی و عضله باسن نیز ممکن است استفاده شود.

گاهی اوقات برای ایجاد تقارن در هر دو سینه ممکن است نیاز باشد تا هر دو سینه تحت عمل جراحی بازسازی شوند. بازسازی سینه را می توان در هر زمان و پس از انجام ماستکتومی نیز انجام داد. این روش هیچ تاثیری در عود سرطان یا معاینه سینه برای غربالگری سرطان ندارد. با این حال، آموزش های لازم در مورد خودآزمایی سینه برای یافتن توده سرطانی به بیماران بعد از انجام انواع جراحی زیبایی سینه داده می شود.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان|


مطالعه بیشتر:

بررسی روند و مراقبت جراحی پروتز و لیفت سینه

مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینه

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *