بررسی تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته چیست؟

جذابیت چهره با قرارگیری اجزا مختلف صورت، مشخص می‌شود. اگر بخواهید زیبایی، تقارن، تناسب و جذابیت را در آینه مشاهده کنید، باید از جراحی‌های زیبایی کمک بگیرید. هرچند ما معتقدیم همه افراد، زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارا هستند، اما برای تعالی بیشتر، عمل‌های زیبایی انتخاب بسیار خوبی است. عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی، با اعمال تغییرات در استخوان بینی، پره‌های بینی، غضروف بینی و پوست آن، انجام می‌شود. این جراحی با دو تکنیک جراحی زیبایی بینی باز و بسته انجام می‌شود. در نوشته امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دانستن تفاوت عمل بینی باز و بسته برای متقاضیان عمل بینی دارای اهمیت است. شما باید بدانید که با انجام هر کدام از تکنیک‌ها، چه مزایا و معایبی را شاهد خواهید بود.

جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی، برای ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر در ناحیه بینی انجام می‌شود. ایجاد تقارن، کاهش اندازه بینی و جمع کردن پره‌ها، اصلاح استخوان بینی و کاهش ضخامت پوست بینی، از جمله رایج‌ترین کارهایی است که در عمل زیبایی بینی انجام می‌شود. عمل جراحی زیبایی بینی، توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. این جراحی تحت بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. به همین دلیل، باید حتما پیش از جراحی، شرایط سلامت جسمی‌تان توسط پزشک بررسی شود.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : بهترین نوشیدنی ها بعد از عمل بینی

کاندیدهای مناسب عمل جراحی زیبایی بینی باز یا بسته

صرف نظر از علاقه‌مندی به فرم خاصی از بینی، بعضی افراد در بدو تولد دارای بینی نامناسب و نامتقارنی هستند. برخی دیگر نیز، به دلیل بروز حوادث مختلف، دچار شکستگی و تغییر فرم در ناحیه بینی شده‌اند. بعضی افراد به دلیل ورزش‌های سنگین و آسیب‌های مرتبط با آن، نیاز به انجام رینوپلاستی دارند. پس می‌توان گفت که افراد دارای نارضایتی از ظاهر بینی، اگر با مشاوره پزشک متخصص نیاز به انجام جراحی زیبایی داشته باشند، می‌توانند بدون دردسر نسبت به پیگیری آن اقدام کنند. انجام جراحی زیبایی باز یا بسته، کمک می‌کند تا فرم بینی دل‌خواه و متناسب‌تری داشته باشید.

  • اگر بر روی بینی دچار ناهمواری هستید
  • چنانچه بینی شما بزرگ‌تر از سایر اجزا صورت‌تان است
  • اگر پره‌های بینی بسیار بزرگ و گردی دارید
  • چنانچه نوک بینی‌تان دچار افتادگی، کجی و دفرمگی‌ است
  • اگر دارای عدم تقارن در بینی هستید
  • چنانچه از نتیجه جراحی بینی اولیه راضی نیستید (با دلایل قانع کننده)

احتمالا کاندید خوبی برای انجام جراحی بینی محسوب می‌شوید.

بررسی تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته | جراح بینی اصفهان

انواع مختلف تکنیک عمل رینوپلاستی

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، جراحی زیبایی بینی از دو طریق قابل انجام است. تکنیک عمل رینوپلاستی، تعیین کننده میزان عوارض، نتیجه، درد و زیبایی نهایی آن است. به همین دلیل، توصیه می‌شود تا آگاهی دقیقی در خصوص انواع تکنیک عمل بینی کسب کنید و تفاوت عمل بینی باز و بسته را مطلع باشید. در ادامه به معرفی انواع تکنیک‌های رایج در عمل رینوپلاستی می‌پردازیم:

جراحی زیبایی بینی باز

در عمل جراحی زیبایی بینی باز، پزشک متخصص از طریق بی‌حسی موضعی، بی‌هوشی عمومی یا خواب مصنوعی، اقدام به شروع عمل جراحی می‌کند. پزشک با ایجاد برش در نواحی کنار پره‌ها و زیر پل بینی، پوست را برمی‌دارد. بعد از برداشتن پوست، دسترسی به غضروف، بافت پوست و استخوان بینی و تیغه بینی بسیار مطلوب می‌شود.

عمل جراحی بینی بسته

یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌هایی که در جراحی رینوپلاستی از آن استفاده می‌شود، عمل زیبایی بینی بسته است. در این روش، پزشک متخصص با ایجاد برش در نواحی داخلی بینی، دسترسی محدودی به فضای داخلی بینی ایجاد می‌کند تا تغییرات موردنیاز را اعمال کند. درواقع، پزشک متخصص زمانی این روش را انتخاب می‌کند که نیاز به دسترسی وسیع و اعمال تغییرات گسترده در ناحیه بینی نداشته باشد. در این شرایط می‌تواند به بهترین شکل و کم‌ترین آسیب و دوران نقاهت، تغییرات مدنظر در ناحیه بینی را اعمال کند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

تفاوت عمل بینی باز و بسته

حتما برای شما نیز جذاب است که بدانید تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست و چطور می‌توانید بهترین یا مناسب‌ترین تکنیک را انتخاب کنید. تفاوت عمل بینی باز و بسته، در میزان برش و جراحات پوستی است. پزشک متخصص در جراحی بینی باز، کناره‌های پره‌ها را به همراه ناحیه پایین پل بینی و داخل سوراخ‌های بینی را برش می‌دهد تا پوست بینی را به‌طور کامل بلند کند و تمام تغییرات مدنظر را اعمال کند؛ اما در جراحی رینوپلاستی بسته، پزشک تنها می‌تواند در ناحیه داخلی سوراخ‌های بینی و پل بینی، برش‌های موردنیاز را ایجاد کند و بدون امکان بالا کشیدن کامل پوست، تغییرات موردنیاز را لحاظ کند. این تمام اتفاقی است که در این شرایط می‌افتد. معمولا در جراحی زیبایی بینی باز، ریسک عدم تقارن و دفرمگی بسیار کم‌تر از جراحی بینی بسته است.

مدت زمان عمل بینی بسته کم‌تر از عمل بینی باز است؟

جراحی زیبایی بینی به روش بسته، برش‌های محدود‌تری داشته و همچنین دسترسی کم‌تری در ساختمان بینی دارد. به همین دلیل طول مدت زمان جراحی در تکنیک رینوپلاستی بسته، کوتاه‌تر از رینوپلاستی باز است. یک تفاوت عمل بینی باز و بسته، مربوط به همین مدت زمان جراحی است.

 


مطالب پیشنهادی:

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

مراحل کاهش ورم بینی بعد از جراحی

نحوه خمیازه کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.