بهبودی پس از تزریق چربی به سینه

بهبودی پس از تزریق چربی

یکی از بارزترین مزایای تزریق چربی در سینه به صورت سرپایی در مقایسه با سایر روش های قدیمی، بهبودی سریع آن است. بسیاری از جراحان پلاستیک تزریق چربی را در چند نوبت تزریق و در میزان های کم و نه در مقادیر بزرگ، انجام می دهند. تا تغییر شکل سینه به دقت انجام گیرد. این امر به متمرکز کردن تزریق به نواحی نامتقارن و بدشکل سینه که پیش از تزریق وجود داشته اند، کمک می کند. در این مطلب به روند بهبودی پس از تزریق چربی به سینه به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

نکته ی حائز اهمیت این است که تمام چربی های تزریق شده برای بزرگ کردن سینه ماندگاری طولانی ندارند. پس در نتیجه ممکن است هر فرد به یک تا سه بار تزریق نیاز داشته باشد تا به نتیجه ی دل خواه برسد.

مزایای تزریق چربی در سینه در مقایسه با روش پروتز سینه عبارتند از:

عدم نیاز به پروتز و جسم خارجی در سینه
عمل جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از بافت بدن خود بیمار انجام می شود و به همین خاطر احتمال مشاهده عکس العمل نسبت به آن وجود ندارد.
ایجاد کپسول و عوارض ناشی از آن که می تواند در زمان استفاده از پروتز ها ایجاد شود، در روش تزریق چربی دیده نمی شود.
امکان لیپوساکشن و برداشت چربی اضافی همزمان از نقاط دیگر بدن
امکان سوراخ شدن یا خالی شدن بافت چربی تزریق شده وجود ندارد.

بهبودی پس از تزریق چربی به سینه | جراح پلاستیک اصفهان

| جهت ورود به اینستاگرام دکتر علی علوی راد کلیک کنید |

معایب تزریق چربی در سینه در مقایسه با روش پروتز سینه عبارتند از:

برای بدست آوردن نتایج مناسب بسیار به تکنیک وابسته است و باید به وسیله جراح پلاستیک با تجربه کافی انجام شود. می تواند تنها یک دوم تا یک Cup افزایش در سایز سینه ایجاد کند. چربی به خودی خود شکل خاصی ندارد. و این موضوع برای شکل دهی به سینه محدودیت ایجاد می کند. پروتزها دارای شکل خاص هستند و به همین خاطر بهتر می توان زیبایی سینه را پس از عمل جراحی پروتز سینه برای بیماران تنظیم کرد.

تزریق چربی باعث تغییر در شکل سینه، اصلاح آویزان بودن یا تغییر در محل نوک سینه (در موارد پایین افتادگی) نمی شود. پروتزها می توانند پوست بیمار را کشیده و اندازه و ظاهر سینه را برای بیمارانی که دارای سینه های کوچک یا بد شکل هستند، بهبود بخشند. پروتزها در هنگام ترکیب با عمل جراحی کوچک کردن و یا لیفت سینه ها برای بیمارانی که دارای سینه های بزرگ یا به شدت افتاده هستند، می توانند نتایج بهتری را به همراه داشته باشند.

عوارض بزرگ کردن سینه

از عوارض مرتبط با تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها می توان از جذب چربی توسط بدن نام برد. اگر این جذب زیاد باشد کیفیت پایین می آید و نیاز به تزریق مجدد خواهد بود.
عارضه دیگر عبارت است از خطر تبدیل شدن به چربی سخت و ناصاف، که گاهی اوقات به دلایل ناشناخته رخ می دهد.
عدم تقارن یکی دیگر از خطرات بالقوه می باشد که وابسته به مهارت پزشک در انجام این روش است. این عدم تقارن قابل اصلاح است.
عفونت در محل تزریق، از ریسک های دیگر است.

آمبولی چربی

هر چند نادر است اما یک عارضه بسیار جدی است. این مورد می تواند منجر به سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ شود.
کلسیفیکاسیون چربی در پستان یک عارضه احتمالی دیگر است و باعث می شود. که سینه سخت و ناصاف شود، این کلسیفیکاسیون می تواند نتایج ماموگرافی را به اشتباه بیاندازد. منطقه کلسیفیه ممکن است توده های سرطانی را در عکس ماموگرافی مخفی کند.
مشابه همه انواع عمل های جراحی انتقال چربی، تزریق چربی به سینه دارای خطرات مشخص است. عوارض حداقل در این رابطه شامل جذب زیاد چربی انتقال یافته و ایجاد مشکلات ظاهری برای سینه و موج دار شدن آن است. سایر عوارض تزریق چربی نادر اما جدی شامل فاسد شدن سلول های چربی،

ایجاد کیست های چربی

تورم، تشکیل کلسیم و موقعیت نادرست ماموگرام است. همواره به خاطر داشته باشید. در هنگام ارزیابی خطرات بالقوه ناشی از عمل جراحی تزریق چربی به سینه ، بسیاری از این عوارض جانبی نادر هستند. و این عوارض بطور خاص در زمانی حداقل می شوند که عمل جراحی بزرگ کردن سینه بر روی بیمار مناسب توسط یک جراح پلاستیک با تجربه انجام شود.


مطالب بیشتر:

چه افرادی می توانند لیفت بدن انجام دهند؟

مراقبت های قبل از جراحی لیفت بدن

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *