تاثیر وضعیت روحی و روانی در عمل بینی

بررسی تاثیر وضعیت روحی و روانی در عمل بینی

در عمل بینی حالت روحی روانی اشخاص بی تردید تأثیر بسزایی دارد . چه بسیار بیمارانی که بعداز عمل بینی باوجود نتیجه رضایت بخش , به دلیل مشکلات روحی – روانی , وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل و بیش از میزان تأثیرپذیر از دیگران , از نتیجه عمل بینی خویش ناراضی اند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان تاثیر وضعیت روحی و روانی در عمل بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

شمار زیادی از افرادی که خواستار جراحی زیبایی بینی می‌باشند. از نظر خویش دلایل موجهی دارند , به مانند کسب موفقیت درتشکیل زندگی زناشویی , یافتن اعتماد‌به‌نفس بیشتر دربرخوردهای اجتماعی , جلب رضایت خانواده ودوستان و … .

دراین برهه زمانی باید ضمن ارزیابی بیمار به وی گوشزد شود که تغییرات ظاهری , به نجات ازدواج درحال شکست , بدست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند . در ضمن ضروری است که افرادی که از جراحی انتظاری غیرواقع بینانه دارند , از عمل صرف نظرکنند . همچنین ضروری است که جراحی زیبایی درافرادی که در گیر بحران های شدید روحی , اضطراب یا هیجان های ناپایدار میباشند , به تعویق افتد .

به طورمعمول داوطلب مناسب عمل بینی فردی است که از عمل توقع واقع بینانه ای دارد و برای انجام عمل زیر فشار دیگران نیست و مهمتر آنکه توقع تغییرات بزرگی رادر بهبود ارتباط ها فردی واجتماعی بعداز عمل خویش ندارد وقوی ترین دلیلش برای انجام جراحی بینی خشنودی شخص خود باشد .

تاثیر سلامت جسمی و روحی بر عمل بینی | جراح بینی اصفهان

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

افراد باید آزمایش هایی را قبل از انجام عمل زیبایی بینی انجام دهند. برای مثال یکی از این آزمایش ها راجع به سلامت قلب افراد می باشد. افرادی که مشکلات قلبی دارند به دلیل این که قبل از انجام عمل باید استرس و همچنین هیجان های ناشی از عمل را تجربه کنند حتما از این نظر سنجیده می شوند و افراد باید در صورت داشتن مشکل خاصی آن را به پزشک متخصص nose job اطلاع دهند.

در صورتی که افراد مشکلات قلبی داشته باشند. و آن را به پزشک متخصص اطلاع ندهند در صورتی که برای آن ها درد سر های ریز و درشتی در حین انجام جراحی بینی و یا بعد از آن به وجود بیاید. به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال آن ها برای پزشک و یا هر فردی دیگری وجود نخواهد داشت. و مراجعه کننده مسئول به وجود آمدن چنین مشکلاتی می باشد.

از دیگر مواردی که فرد در رابطه با سلامت جسمانی باید از آن برخوردار باشد. عدم ابتلا به دیابت و همچنین فشار خون می باشد. در صورتی که افراد به یکی از این دو بیماری و یا هر دو مبتلا باشند. در زمانی که پزشک آن ها را برای انجام آزمایش قلب فرستاده است همه چیز مشخص خواهد شد. و در صورت داشتن مشکل جدی انجام عمل برای این دسته از افراد ممنوع خواهد شد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

روش های درمان تنگی مجرای بینی

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی

نکات مراقبتی پیش از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.